Jak uszczelnić szczeliny wokół otworu wentylacyjnego suszarki? 2 niesamowite wskazówki!

Zastanawiasz się, jak uszczelnić szczeliny wokół odpowietrznika suszarki? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Pianka natryskowa lub uszczelnienie silikonowe są idealne do wypełniania szczelin wylotowych suszarni, ponieważ tworzą trwałe uszczelnienie, które powstrzymuje owady i zapobiega przenikaniu powietrza. Rodzaj substancji, którą powinieneś użyć, zależy od wielkości luki, którą chcesz zamknąć.

Suszarki są wentylowane na zewnątrz przez rurę biegnącą przez wejście w twojej ścianie. Podczas gdy większość zaślepek z powodzeniem blokuje ten otwór przed poważnymi problemami, takimi jak gryzonie, powietrze może wydostać się na zewnątrz przez drobne szczeliny, pozwalając owadom i brudowi dostać się do twojego domu.

Jak uszczelnić szczeliny wokół otworu wentylacyjnego suszarki? 2 niesamowite wskazówki!

Lint odnosi się do mikroskopijnych kawałków myjących odprowadzanych wraz z podgrzanym powietrzem. Jeśli ocierają się o powierzchnie, mogą wzniecić pożar. Możesz uniknąć tego problemu, używając odpowiedniego materiału uszczelniającego do uszczelnienia szczelin z odpowietrznikiem suszarki. Wejdźmy w głębiny!

Rzeczy, których możesz użyć do uszczelnienia szczelin wokół otworu wentylacyjnego suszarki

Uszczelniacz silikonowy, natryskiwany takim pistoletem uszczelniającym lub rurką do wielokrotnego zamykania, jest prosty w użyciu i pokrywa niewielkie szczeliny wokół otworu wentylacyjnego bezszwowym, trwałym spoiwem. Szczeliwo silikonowe nadal wypływa z rury rozpylacza lub pocisku i przylega do elewacji i otworu wentylacyjnego suszarki, zakrywając pęknięcie lub otwór.

Aby bezpiecznie poluzować arkusze, użyj łączników warstwowych. Uszczelniacz silikonowy również zapala się dookoła. Elastyczny uszczelniacz pokrywa szczeliny i pęknięcia o grubości do ćwierć cala. Sprawdź etykiety pod kątem ograniczeń, ponieważ niektóre uszczelniacze silikonowe są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach i nigdy nie powinny być używane w temperaturach poniżej zera. W przypadku zaworów narażonych na ekstremalnie wysokie i niskie temperatury należy stosować cement zewnętrzny.

Uszczelniacz pianki termoizolacyjnej jest wtryskiwany przez rurę do otworów konstrukcyjnych lub pęknięć i dociera do pojemnika pod ciśnieniem. Poliuszczelniacz występuje w dwóch odmianach: o wysokiej rozszerzalności, która rozszerza się kilka razy w stosunku do swojej pierwotnej długości, aby zakryć duże otwory lub szczeliny, oraz o niskiej rozszerzalności, która rozszerza się do 25% swoich początkowych wymiarów, aby wypełnić mniejsze szczeliny.

Niskorozprężna pianka jest przeznaczona do wypełniania niewielkich obszarów, takich jak te wokół otworów wentylacyjnych suszarek. Uszczelniacz piankowy do materiałów izolacyjnych wysycha do kilku godzin i można go znaleźć w większości sklepów z narzędziami.

Oto jak uszczelnić szczeliny wokół odpowietrznika suszarki.

Wskazówki dotyczące uszczelniania szczelin wokół otworu wentylacyjnego suszarki

Szczelina wokół otworu wentylacyjnego suszarki umożliwia szkodnikom wejście do domu. Powoduje również powstawanie pęcherzyków powietrza, co podnosi koszty klimatyzacji w Twoim salonie. Woda nie może przedostawać się przez taki otwór wentylacyjny suszarki i powodować szkody w domu, jeśli otwory wokół otworu suszarki są uszczelnione. Podczas rozmowy dowiesz się, jak uszczelnić szczeliny wokół otworu wentylacyjnego suszarki i jakich komponentów użyć. Kontynuuj czytanie, aby zapoznać się z technikami uszczelniania otworów wentylacyjnych suszarek.

#1. Uszczelnij wąskie szczeliny wentylacyjne suszarki

Aby usunąć zanieczyszczenia, wyczyść osłonę wentylacyjną suszarki i wyczyść otwór dookoła wilgotną szmatką. Nieskazitelne ściany są idealne do klejenia silikonu. Włóż tubkę silikonowego uszczelniacza do pistoletu do uszczelniania i użyj scyzoryka, aby przeciąć górną część silikonowej tuby.

Apertura około 1/15 cala jest zwykle wystarczająca, ale naprawdę powinieneś sprawdzić odstęp, aby się upewnić. Odetnij koniec małymi krokami, aż uzyskasz wystarczająco szeroki otwór, aby nałożyć kroplę szczeliwa, aby zakryć szczelinę. Zamontuj odpowietrznik i uszczelnij przestrzeń między rurą a ścianą szczeliwem silikonowym. Uszczelniacz silikonowy nie rozciąga się i nie kurczy się wcale, więc pamiętaj, że pokrywasz szczelinę na całej długości.

Używając czystej szmatki, wycieraj wszelkie rozlane płyny ze ściany. Jeśli silikon rzeczywiście stwardniał, można go zwykle oderwać końcówką ostrza noża, a pozostałości usunąć obcymi naturalnymi rozpuszczalnikami lub rozcieńczalnikami. Odczekaj co najmniej 8 godzin na utwardzenie szczeliwa przed ponownym malowaniem lub poddaniem go działaniu wody.

#2. Uszczelnij średnie i znaczne szczeliny

Na początku załóż rękawice ochronne. Pianki natryskowe występują w różnych odmianach, z których każda przeznaczona jest do konkretnego zadania. Wybierz formuły zalecane do wypełniania pęknięć i szczelin podczas uszczelniania otaczającego otworu wentylacyjnego suszarki.

Podnieś pokrywę otworu wentylacyjnego suszarki, a następnie zmieść kurz, brud lub zanieczyszczenia wilgotną szmatką. Pianka natryskowa działa najlepiej, gdy jest nakładana na czysty, suchy teren. Wewnątrz otworu, tuż przy czubku puszki, umieść słomki do rozpylania, które zwykle są przyklejane do przedniej części puszki z pianki rozszerzalnej.

Zdejmij pokrywę wylotową i umieść słomki natryskowe między otworem wentylacyjnym suszarki a ścianami. Rozprowadź piankę w sprayu po okręgu odpowietrznika, naciskając przycisk. Wypełnianie dziury nie jest dobrym pomysłem. Ponieważ pianka podczas wysychania pęcznieje o około 25 punktów procentowych, wypełnia lukę tylko w połowie do 3 punktów. Pozostaw piankę na 24 godziny. Aby użyć scyzoryka, odetnij nadmiar pianki po ustawieniu.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się uszczelniać szczeliny wokół otworu wentylacyjnego suszarki; zamknięcie szczelin wentylacyjnych suszarki nie jest takie trudne. Przeczytaj uważnie te kroki, aby zamknąć szczeliny wokół suszarki; pamiętaj o wszystkich wymaganiach przed uszczelnieniem pęknięć i stosuj pomiary bezpieczeństwa. Dziękuję przyjaciele za uderzenie z nami! Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki i jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.