Jak usunąć zieloną pleśń z pokładu? 5 zarządzalnych metod

Jeśli po bardzo wilgotnej pogodzie Twój taras wydaje się zielony, prawdopodobnie ma na nim zieloną pleśń. Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć zieloną pleśń z pokładu, czytaj dalej.

To bardzo nieestetyczne, gdy twoja talia wydaje się zielona; dodaj do tego śliską konsystencję, która może powodować poślizg, co jest niebezpieczne. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest usunięcie tego i pozostawienie czystego pokładu.

Jak usunąć zieloną pleśń z pokładu? 5 zarządzalnych metod

Zielona pleśń na pokładzie

Zielona pleśń na pokładzie może nie być pleśnią; zamiast tego może to być pleśń. Pleśń jest wczesnym stadium pleśni — dlatego można ją nazwać zieloną pleśnią po pełnym wyrośnięciu i rozwinięciu jej zielonego odcienia.

Pleśń rozwija się tylko na powierzchni substancji, a pleśnie mogą wnikać głębiej. Oba rosną w wilgotnych i bardzo wilgotnych warunkach.

Look Mold mówi, że zielona pleśń nie odnosi się tylko do jednego konkretnego gatunku pleśni. Został sklasyfikowany w ten sposób, ponieważ podczas obserwacji emituje zielonkawy odcień.

Trzy najczęstsze pleśnie, które wydają się zielone, to Aspergillus, Penicillium i Cladosporium. Może rosnąć w różnych rzeczach i miejscach, takich jak zepsute jedzenie, ściany, szafki i mokre materiały.

Ten rodzaj pleśni często rośnie na wilgotnym drewnie, zaczynając od ciemnych plam i stając się rozmytymi.

Deski drewniane są materiałem organicznym, który przyciąga pleśń i pleśń. Przy odpowiednich warunkach może stać się ich domem.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapoznaj się z tym artykułem o praktycznych sposobach samodzielnego usuwania pleśni z talii. W tym artykule zobaczysz inne pleśnie, które mogą wyrosnąć na twojej talii.

Czy mączniak zielony jest niebezpieczny?

Pleśń i pleśń na zewnątrz są mniej niepokojące niż uprawa w pomieszczeniu, ponieważ zmniejsza krążenie zarodników i możliwość rozprzestrzeniania się. Ale wtedy zarodniki mogą nadal przemieszczać się do wnętrza domów, ponieważ talia może znajdować się w sąsiedztwie twojego domu.

Wdychanie tych zarodników przez dłuższy czas może być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Może wywoływać reakcje takie jak kaszel, kichanie, swędzenie skóry, bóle głowy i problemy z oddychaniem.

Pleśń cię nie zabije, ale nadal może spowodować pogorszenie stanu zdrowia. Więc proszę, nie odkładaj tego na bok i pozwól mu się rozwijać i rozważ to poważnie.

Zanim przejdziesz do następnej części, możesz najpierw zapoznać się z tym artykułem o tym, co powoduje zieloną pleśń. Może to pomóc w zatrzymaniu dalszego wzrostu zielonej pleśni po usunięciu.

Metody usuwania zielonej pleśni/pleśni

Produkty i techniki, które mogą usuwać zieloną pleśń, mogą również usuwać pleśń, glony i mech. Przed przystąpieniem do usuwania upewnij się, że nosisz odpowiedni sprzęt ochronny, aby nie ryzykować swojego zdrowia — obejmuje to rękawice, ochronę oczu i respirator.

Następujące metody to środki, z których możesz skorzystać:

Metoda nr 1. Detergent zmieszany z wodą

Na wiadrze wymieszaj detergent z wodą. Użyj mikstury na dotkniętym obszarze, a następnie wyszoruj szczoteczką przed zmyciem wodą.

Metoda nr 2. Ocet

Do tej metody potrzebujesz octu zmieszanego z wodą. Wylej tę mieszankę na konewkę lub butelkę z rozpylaczem.

Posyp miksturą dotknięte obszary i szczotką lub miotłą wytrzyj i wyszczotkuj pleśń lub pleśń. Na koniec spłucz obszar czystą wodą.

Metoda nr 3. Soda oczyszczona

Zacznij od wymieszania jednej szklanki sody oczyszczonej z galonem wody, nałóż tę mieszankę na dotknięty obszar i wyszoruj pędzelkiem. Na koniec umyj go do czysta wodą.

Metoda nr 4. Nadtlenek wodoru (3%)

Użyj mieszanki nadtlenku wodoru z równą ilością wody, umieść roztwór w butelce ze spryskiwaczem, aby aplikacja była bardziej dostępna. Rozsyp roztwór na części pleśni lub pleśni, pozostawiając go na 10 minut przed spłukaniem obszaru wodą.

Metoda nr 5. Myjka ciśnieniowa

Podczas dodawania detergentu do myjki mechanicznej należy postępować zgodnie z instrukcją. Wykorzystaj do tego dyszę dołączoną do dozownika mydła.

Zaczynając od najdalszej krawędzi, nałóż roztwór ruchem podobnym do zamiatania. Całkowicie wyczyść cały asortyment; pamiętaj, aby szorować trudne miejsca za pomocą pędzla.

Po nałożeniu roztworu należy poszerzyć dyszę i dokładnie zamieść obszar. Następnie umyj pokład czystą wodą, aby usunąć resztki.

Usunięcie pleśni lub pleśni może być niezwykle trudnym zadaniem. Jest więc zrozumiałe, jeśli myślisz o pozostawieniu przeprowadzki profesjonaliście.

Możesz zapoznać się z tym artykułem o tym, co należy wiedzieć, zanim zatrudnisz specjalistę od usuwania pleśni, który Ci pomoże.

Wniosek

Aby wyleczyć brzydką zieloną pleśń lub pleśń na pokładzie, musisz wiedzieć, jak usunąć zieloną pleśń z pokładu. Dzięki różnym sposobom opisanym wcześniej, aby ci pomóc, to zadanie byłoby łatwiejsze.

Niezależnie od koloru, może to mieć znaczący wpływ na Twój dom. Możliwe, że masz problemy z wilgocią, które należy jak najszybciej rozwiązać, jeśli zauważysz pleśń i pleśń w dowolnej części domu.

Nie narażaj zdrowia swojego i swojej rodziny i nie podejmuj działań.