Jak usunąć zapach pleśni ze skórzanej kurtki: 4 najlepsze sposoby?

Wychodząc, wybierasz skórzaną kurtkę, aby uzupełnić swój strój, ale potem brzydko pachnie. Możesz wcześniej wiedzieć, jak usunąć zapach pleśni ze skórzanej kurtki, aby nie zepsuć sobie dnia.

Jest bardzo prawdopodobne, że pleśń na Twojej skórzanej kurtce pojawi się, jeśli zapach jest stęchły i ziemisty lub zapach pochodzi z innego przedmiotu, który przetarł zapach o Twoją kurtkę. Cokolwiek to jest, najlepiej podjąć działania, aby nie wymknąć się spod kontroli.

Jak usunąć zapach pleśni ze skórzanej kurtki: 4 najlepsze sposoby?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o pleśni, jego zapachu, jak usunąć i zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi.

Pleśnia: definicja

JSE Labs Inc. zdefiniowało pleśń jako specyficzny rodzaj pleśni i pleśń na wczesnym etapie. To mikroskopijny grzyb, który przemieszcza się w powietrzu w postaci maleńkich zarodników; jeśli wyląduje na wilgotnym terenie, może rosnąć.

W porównaniu z pleśnią radzenie sobie z pleśnią jest mniej skomplikowane. Rośnie tylko na powierzchni materiałów i nie penetruje ani nie wpływa do jego wnętrza.

Pleśń może wyglądać na pudrową, suchą, płaską lub rozmytą. Chociaż w pewnym sensie przypomina pleśń, pleśń jest daleko pleśnią, jeśli chodzi o ryzyko dla zdrowia.

Osoby z problemami układu oddechowego, alergie, astma, osoby starsze, małe dzieci i niemowlęta mogą zostać poważnie poszkodowane przez pleśń po długim okresie narażenia. Niektórzy mogą odczuwać bóle głowy, swędzenie nosa, kaszel, trudności w oddychaniu i wiele innych jako objawy narażenia.

Ten grzyb przenosi lub wytwarza ziemisty i stęchły zapach, porównywalnie znacznie łagodniejszą wersję brudnych mokrych skarpet lub gnijącego drewna. Nawet nie widząc żadnego, możesz go zidentyfikować po zapachu.

Usuwanie zapachu pleśni ze skórzanej kurtki

Czytaj dalej, aby uzyskać łatwy do opanowania krok, który możesz wykonać, aby usunąć zapach stęchlizny spowodowany pleśnią.

Przede wszystkim należy najpierw dokładnie zeskanować skórzaną kurtkę, na wypadek, gdyby pojawił się na niej pleśń. Upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś wszędzie, aby nie przegapić żadnego miejsca.

Pleśń rosnąca na twojej skórzanej kurtce może wywoływać ziemisty i stęchły zapach, a samo usunięcie pleśni będzie bardziej pracochłonne.

Jeśli jesteś zainteresowany, przeczytaj ten artykuł o tym, jak zapobiegać pleśni w szafach, ponieważ skórzana kurtka może wchłonąć zapach, który pochodzi z szafy, która ma pleśń.

Jeśli jednak nie ma, a tylko przenikał zapach, możesz przejść do następnego.

Metoda nr 1. Alkohol do nacierania

Do miski wlej równą porcję wody i spirytusu. Zwilż czystą szmatkę (najlepiej niestrzępiącą się) na mieszance; pamiętaj, aby go wycisnąć, aby wydobyć nadmiar wilgoci.

Używając mokrej szmatki, delikatnie wytrzyj skórę, upewniając się, że przechodzi przez każdy obszar.

Jeśli zauważyłeś wzrost pleśni, użyj pędzla, zwilż go w mieszance wody i alkoholu. Posmaruj dotknięty obszar; następnie wyczyść go ściereczką.

Pozostaw kurtkę do wyschnięcia na powietrzu, aż całkowicie wyschnie.

Metoda nr 2. Ocet

Na butelkę ze spryskiwaczem napełnij ją białym octem. Lekko posyp go po wewnętrznej i zewnętrznej stronie skórzanej kurtki; pamiętaj, aby nie moczyć go i spryskać tylko tyle.

Zawieś kurtkę na zewnątrz i pozwól jej wyschnąć naturalnie. Po wyschnięciu użyj odżywki do skóry, aby utrzymać ją w dobrym stanie.

Metoda nr 3. Soda oczyszczona

Posyp odpowiednią warstwą sody oczyszczonej po wewnętrznej i zewnętrznej stronie kurtki. Następnie ostrożnie złóż go, włóż do woreczka strunowego i przechowuj przez dzień lub noc.

Po nasączeniu sodę oczyszczoną można usunąć za pomocą odkurzacza lub delikatnie zmieść. Powtórz ten proces, jeśli pozostanie słaby nieprzyjemny zapach.

Metoda nr 4. Środek do czyszczenia skóry

Możesz kupić środek do czyszczenia skóry w sklepach z narzędziami. Byłby nie tylko bezpieczny dla materiału skórzanego, ale również usuwał nieprzyjemne zapachy.

Upewnij się, że najpierw przeczytałeś instrukcję, dowiedz się, ile potrzeba do czyszczenia i jaka jest właściwa procedura korzystania z niej. Rozsyp środek czyszczący na czystej, suchej tkaninie i wytrzyj skórę.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym artykułem o tym, jak pozbyć się zapachu pleśni w szafie.

Właściwa pielęgnacja skórzanej kurtki

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia nosić skórzaną kurtkę, powinieneś wiedzieć, jak odpowiednio o nią dbać, aby móc z niej korzystać przez dłuższy czas. Nie powinno to być trudne zadanie i będzie wymagało od Ciebie jedynie minimalnego wysiłku.

 • Upewnij się, że skóra jest sucha po użyciu; jeśli nie, spróbuj wysuszyć na słońcu lub w suszarce.
 • Kondycjonuj skórę po wyczyszczeniu. Może również pomóc usunąć nieprzyjemne zapachy.
 • Nie czyścić w pralce. Zamiast tego użyj specjalnego mydła do skóry przeznaczonego do czyszczenia materiałów skórzanych.
 • Wywieszenie go kilka razy na zewnątrz może sprawić, że będzie ładnie pachnieć. Ale pamiętaj, aby zrobić to przy dobrej pogodzie.
 • Aby poznać bardziej szczegółowe instrukcje, odwiedź ten artykuł o tym, jak dbać o skórzaną kurtkę.

  Wniosek

  Skóra jest trwałym materiałem, ale jej czyszczenie jest trudniejsze niż inne włókna. Może również szybko wchłaniać silne zapachy, takie jak zapach pleśni, a pozbycie się ich może być trudne.

  Pytanie brzmi, jak w nieskomplikowany sposób usunąć zapach pleśni ze skórzanej kurtki?

  Dobrze, że usuwanie zapachu można rozpocząć od kilku składników dostępnych w domu. Jeśli doczytałeś do tego, prawdopodobnie masz już wskazówkę, od czego i jak zacząć.