Jak usunąć zapach pleśni z ręczników: 3 niesamowite kroki

Jeśli uczysz się, jak usunąć zapach pleśni z ręczników, możesz umyć je octem. Nieprzyjemny, ostry zapach z twojego ręcznika zniknie.

Zapach pleśni jest często wskaźnikiem, że na tym obszarze rośnie pleśń lub pleśń. Zapach podobny do mokrej skarpety lub gnijącego drewna, co jest nieprzyjemne.

Jak usunąć zapach pleśni z ręczników: 3 niesamowite kroki

Ponieważ może to być wskaźnik wzrostu pleśni, gdy zauważysz w domu jakiś okropny zapach, lepiej zbadać go i pozbyć się, zanim pleśń lub pleśń zaczną się rozmnażać i rozprzestrzeniać.

Czytaj dalej ten artykuł, a dowiesz się więcej o usuwaniu zapachu pleśni z ręczników, ponieważ omówimy bardziej szczegółowy przewodnik.

Co to jest pleśń?

Pleśń to grzyb blisko spokrewniony z pleśnią. Mają podobne sposoby czyszczenia i warunki do rozmnażania.

Pleśń i pleśń mają ze sobą wiele wspólnego, ale różnią się teksturą i kolorem.

Pleśń zwykle rośnie na powierzchni. Dlatego łatwiej jest dostrzec pleśń niż pleśń.

Ponieważ rośnie tylko na powierzchni, jest stosunkowo łatwiejszy do czyszczenia niż pleśnie, które wnikają w powierzchnie. FEMA opisuje również pleśń jako wcześniejszą oznakę pleśni.

Co powoduje zapach pleśni na ręcznikach?

Czy kiedykolwiek prawidłowo wieszasz ręczniki po użyciu ich do wysuszenia po kąpieli? Jeśli nie, możesz chcieć go poprawnie powiesić po przeczytaniu tego artykułu.

Ręczniki są mokre, ale nie powinny pozostawać wilgotne. Zapewnienie szybszego wyschnięcia ręcznika jest koniecznością.

Co się stanie, jeśli nie odłożysz go poprawnie? Cóż, istnieje duże prawdopodobieństwo, że może tam rozwinąć się pleśń lub pleśń.

Jeśli nie zajmiesz się tym, problem związany z zapachem pleśni z ręcznika może przerodzić się w poważniejszy problem z pleśnią w Twojej szafie, gdzie przechowujesz wszystkie ręczniki i ubrania, a nawet na pralce.

Oto, jak zapobiegać pleśni w szafach i jak wyczyścić pralkę z pleśni, jeśli kiedykolwiek napotkasz takie problemy.

Łatwe kroki, aby usunąć zapach pleśni z ręcznika

Oto trzy proste i łatwe kroki, które możesz wykonać w swoim domu, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny z ręcznika.

Krok 1. Umyj ręcznik białym octem

Weź 1 szklankę białego octu i ciepłej wody, a tego użyjesz do prania ręcznika. Napełnij pralkę ciepłą wodą, a jeśli Twoja pralka ma komorę na płyn do zmiękczania tkanin, wlej do niej ocet.

Jeśli nie, wlej ocet bezpośrednio do ciepłej wody, połóż tam ręcznik i uruchom pralkę. Po umyciu ręcznika octem zapach pleśni powinien zniknąć, a zapach octu powinien pozostać.

Krok 2. Umyj ręcznik sodą oczyszczoną

Następnie umyj ręcznik detergentem lub ½ szklanki sody oczyszczonej. Ręcznik umyjesz detergentem lub sodą oczyszczoną, aby pozbyć się utrzymującego się na ręczniku zapachu octu.

Możesz użyć zwykłego proszku do prania, jeśli chcesz, ale soda oczyszczona też może. Na tym etapie wypierz ręcznik tak, jak zwykle.

Oprócz usunięcia utrzymującego się zapachu octu, detergentu lub sody oczyszczonej, sprawi, że ręcznik będzie miękki.

Krok 3. Włóż ręcznik do suszarki

Jak wspomniano wcześniej, ręczniki są mokre, ale nie powinny pozostawać wilgotne. Dlatego przed przechowywaniem należy upewnić się, że ręcznik jest całkowicie suchy.

Po dwóch cyklach prania natychmiast włóż ręcznik do suszarki. Następnie upewnij się, że ręcznik jest całkowicie pozbawiony wilgoci, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się na nim pleśni.

Jak zapobiegać zapachowi pleśni

Jak zawsze wiedzieliśmy, lepiej zapobiegać niż leczyć. Oto wskazówki, jak zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi pleśni na ręczniku.

Przede wszystkim zawsze wieszaj ręcznik. Prawidłowe powieszenie ręcznika ułatwi przepływ powietrza i wilgoci przez ręcznik i wyschnie naturalnie, zamiast po prostu rzucać je na podłogę w łazience.

Częste ich mycie jest również jednym ze sposobów zapobiegania rozwojowi pleśni. Ręcznika używasz po każdym prysznicu lub umyciu twarzy.

Niemniej jednak wielokrotnie narażasz swój ręcznik na wilgoć i prawdopodobnie brud. Ważne jest, aby raz na jakiś czas umyć ręcznik i pozwolić mu wyschnąć, aby uniknąć rozwoju pleśni.

Wniosek

Po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak usunąć zapach pleśni z ręczników. Wiesz już, jak prawidłowo dbać o ręczniki i zapobiegać rozwojowi pleśni.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był w stanie pomóc w rozwiązaniu problemu pleśni w domu. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami, aby następnym razem uniknąć problemu.