Jak usunąć zadrapania ze szklanego blatu kuchennego? 5 prostych kroków!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak usunąć rysy ze szklanej płyty kuchennej w Twojej kuchni? Nie zastanawiaj się dłużej, ponieważ damy Ci 5-etapowy hack, który pomoże Ci usunąć rysy ze szklanej płyty kuchennej.

Szklane płyty kuchenne są popularne z kilku powodów, w tym z wysokiej jakości wyglądu, funkcji dotyczących bezpieczeństwa i oczywiście konserwacji. Mimo to nie ma doskonałych urządzeń.

Szklane płyty kuchenne mogą rysować się od różnych urządzeń kuchennych, takich jak garnki, patelnie, sztućce itp. Nie można całkowicie usunąć rysy ze szklanej powierzchni, chyba że kupujesz nową. Następnie wszystko, co możesz zrobić, to zmniejszyć jego wygląd i ogólne wrażenie. Więc nie zniechęcaj się; ponieważ nasz 5-etapowy life hack może załatwić sprawę, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z zadrapaniami w szklanej kuchence.

Co to jest szklana płyta kuchenna?

Energia elektryczna służy do podgrzewania palnika na elektrycznej szklanej płycie kuchennej. Naczynie, które styka się z gorącym palnikiem, jest następnie podgrzewane. W tej konfiguracji wszystko zależy od energii elektrycznej. Ta płyta kuchenna służy do gotowania indukcyjnego, ponieważ palnik wykorzystuje głównie energię elektryczną do przewodzenia ciepła.

Zazwyczaj ten rodzaj kuchenki jest podatny na zarysowania, ponieważ naczynia kuchenne mają bezpośredni kontakt z powierzchnią ze względu na tryb ogrzewania, którym jest indukcyjne; w związku z tym ostatecznie doprowadzi to do zadrapań na wierzchu części powierzchni, w zależności od tego, jak wykonujesz proces gotowania. Możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć o płytach ceramicznych.

Kroki, jak usunąć zadrapania ze szklanej płyty kuchennej

Moi przyjaciele, usuwanie rys z kuchenki ze szklanym blatem może być trudne. Ale są na to rozwiązania, więc nie musisz się tym martwić. Oto kroki, jak usunąć zadrapania ze szklanego blatu:

Krok 1. Sprawdź powagę zarysowania

W zależności od położenia i głębokości zadrapania na szklanej kuchence najlepiej jest zrezygnować z naprawy i zamiast tego zasięgnąć porady eksperta od urządzeń. Zarysowania powyżej elementu grzejnego oraz pęknięcia, których nie można wypolerować lub zmatowić, wymagają profesjonalnej naprawy lub wymiany.

Ocena problemu z pewnością zaoszczędzi ci pieniądze, a jednocześnie ułatwi ci życie, ponieważ możesz odpowiednio postępować w oparciu o dane zebrane z obserwacji przeprowadzonych na odpowiedniej szklanej płycie kuchennej .

Krok 2. Zbierz potrzebne materiały

Soda oczyszczona, mała miska, miękka gąbka lub ręcznik i woda są potrzebne. Na szczęście wszystkie te materiały to typowe artykuły domowe, które najprawdopodobniej będziesz mieć pod ręką w swojej kuchni lub garażu. Przedmioty, które kupujemy i używamy w naszych domach, nazywane są artykułami gospodarstwa domowego. Często widzimy, dotykamy i używamy w naszym domu, można również uznać za dobra domowe. Może również obejmować nieruchomości; artykuły gospodarstwa domowego reprezentują wszystkie nasze rzeczy: naczynia kuchenne, ubrania, artykuły spożywcze, tylko kilka przykładów.

Krok 3. Tworzenie pasty

W małej misce wymieszaj dwie łyżeczki sody oczyszczonej i jedną łyżeczkę wody. Wymieszaj je wszystkie, aż będą wyglądać jak mieszanka pasty. Ta całkowicie naturalna pasta jest idealna do naprawy szklanych płyt kuchennych. Nie należy używać suchych i ściernych materiałów na szklanej płycie kuchennej; dlatego upewnij się, że pasta jest mokra.

Upewnienie się, że mieszanina jest mokra jest bardzo ważne, ponieważ szkło można zarysować przy użyciu materiałów o szorstkiej fakturze. Aby uniknąć niepożądanych problemów, zaleca się prawidłowe wykonanie tych kroków.

Krok 4. Wypoleruj po nałożeniu pasty

Nałóż pastę na porysowane obszary szklanej płyty kuchennej miękką gąbką lub zwilżoną szmatką. Do nakładania pasty należy używać materiału o jedwabistej teksturze, aby uniknąć większych uszkodzeń powierzchni szklanej płyty kuchennej.

Delikatnie wypoleruj rysy pastą, aż przestaną być widoczne; w ten sposób będziesz w stanie pokryć wszystkie krytyczne obszary, które muszą zostać pokryte sodą oczyszczoną, mieszanką wody. Pamiętaj jednak, że nigdy nie będziesz w stanie go całkowicie usunąć ani naprawić zadrapania.

Krok 5. Pozostaw do wyschnięcia i zetrzyj

Za pomocą miękkiej i czystej szmatki zetrzyj nadmiar pasty z górnej części szklanego kuchenki. Nakładaj gładko pod średnim ciśnieniem, aby uniknąć niechcianych zadrapań na powierzchni szklanej płyty kuchennej. Wiele czynników może powodować zarysowania szkła, dlatego należy obserwować prawidłowe wykonanie tego kroku. Pomocna może być również wiedza o tym, jak czyścić płytę ceramiczną.

Wniosek

Wykonując ten pięcioetapowy hack, możesz ukryć lub usunąć ślady zadrapań na szklanych płytach kuchennych. Świadectwem, że na wszystko można zaradzić za pomocą odpowiednich narzędzi i metod są kroki, jak usunąć zadrapania ze szklanego blatu.

Ale najważniejszą rzeczą, która może dokładnie usunąć zadrapania ze szklanych płyt kuchennych, jest zapobieganie. Taniej jest, jeśli ktoś zaczyna być świadomy tego, co może go utrudnić, ponieważ w ogóle mu to nie przeszkadza, ponieważ zapobiegł czemuś, zanim to się stanie.

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”, mówią; to powiedzenie mówi prawdę i ma wiele tomów. Lepiej jest przedsięwziąć środki ostrożności, aby uniknąć problemu, niż zajmować się nim później. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim do zapobiegania coś okropnego, a nie do naprawy szkód, które już wystąpiły lub zostały już zrobione. Możesz przeczytać dalej, w jaki sposób zabezpieczyć szklany blat pieca przed zarysowaniami.