Jak usunąć zadrapania z lodówki ze stali nierdzewnej? 3 najlepsze sposoby!

Jak usunąć rysy z lodówki ze stali nierdzewnej? Można to zrobić na trzy sposoby; są to rzeczy, których nauczysz się, zagłębiając się w ten artykuł.

Rzeczywiście, rysy na lodówkach i innych urządzeniach kuchennych są typowe w większości domów. Niestety te rysy wydają się być wynikiem wypadku lub niewłaściwego czyszczenia lodówki.

Jak usunąć zadrapania z lodówki ze stali nierdzewnej? 3 najlepsze sposoby!

Ale nie martw się! Ponieważ pokażemy Ci, jak szybko i łatwo usunąć rysy z lodówek ze stali nierdzewnej i aluminium. Najskuteczniejszą metodą usuwania rys jest przeszlifowanie uszkodzonej powierzchni drobnoziarnistym papierem zwilżonym wodą w tym samym kierunku co rysa, aż rysy znikną, a następnie osuszenie szmatką.

Oprócz tych rozważań jest jeszcze wiele innych rzeczy, których powinieneś się nauczyć, więc po prostu czytaj dalej!

Sposoby usuwania zadrapań z lodówki ze stali nierdzewnej

Jak więc usunąć rysy z lodówki ze stali nierdzewnej? Załóżmy, że chcesz, aby Twoja lodówka lśniła. W takim przypadku pokażemy Ci trzy sposoby szybszego usuwania zadrapań z lodówek ze stali nierdzewnej, a tym samym usuwania tych nieestetycznych zadrapań z lodówki.

#1. Do czyszczenia używaj produktów do polerowania stali nierdzewnej

Pierwsza metoda to użycie produktu do polerowania stali nierdzewnej przeznaczonego dla profesjonalistów. Ponieważ ten produkt zawiera chemikalia, które są skoncentrowane na tego rodzaju powierzchni. Dzięki temu usuwanie zarysowań będzie znacznie łatwiejsze niż przy użyciu wody czy octu. Możesz też użyć mydła, wody i suchej ściereczki z mikrofibry do czyszczenia powierzchni lodówki. Pocieraj ręcznik w tym samym kierunku co zadrapanie, zwykle od prawej do lewej, aby skutecznie wyeliminować zadrapanie. Warto poczytać o tym, jak naprawić rysę na lodówce ze stali nierdzewnej.

#2. Przeszlifuj powierzchnię

Ostatnią sztuczką jest użycie mokrego drobnoziarnistego papieru ściernego P600. Szlifuj przez co najmniej 30 sekund drobnoziarnistym papierem, takim jak P600, w tym samym kierunku co rysa, zwykle od prawej do lewej. Lepsze wyniki uzyskasz, jeśli nie będziesz się rozgrzewał przez pocieranie. Czwartą metodą jest użycie ściereczek z mikrofibry, które nie gubią drażniących materiałów i nie powodują dyskomfortu.

#3. Pozbądź się nadmiaru brudu i pozostałości

Czystym ręcznikiem zetrzyj wszystkie pozostałości po wyszlifowaniu powierzchni lodówki, teraz możesz cieszyć się zupełnie nowym wyglądem urządzenia! Niezależnie od tego, czyścić i suszyć regularnie powierzchnię, aby uzyskać lepsze wyniki. Możesz powtarzać procesy tyle razy, ile chcesz, aż do uzyskania pożądanego rezultatu, ale nie więcej niż dwa lub trzy razy. Niezależnie od tego, oto więcej informacji na temat lodówek z zadrapaniami i sposobów ich usuwania:

Usuwanie rys na szarej lodówce

Możesz znaleźć rysy na szarych lodówkach na lodówkach ze stali nierdzewnej lub aluminium, a także na niektórych plastikowych osłonach. Dlatego w zależności od materiału zastosujemy różne procedury:

Jeśli jest to stal nierdzewna lub aluminium, zastosujemy te same techniki szlifowania i polerowania, co wcześniej.

Jeśli rysy znajdują się na szarym plastikowym pudełku, użyj szarej farby do paznokci, aby je zakryć. Najpierw oczyść dotknięty obszar szmatką. Drugim krokiem jest nałożenie pędzlem szarej emalii na rysę w tym samym kierunku, pozostawienie do wyschnięcia przez 20 minut, nałożenie kolejnej warstwy i pozostawienie na kolejne 24 godziny. Wykończ drobnoziarnistym papierem ściernym i wilgotną szmatką. Chyba musisz przeczytać, jak czyścić lodówkę ze szczotkowanej stali nierdzewnej.

Usuwanie rys na białej lodówce

W tej części artykułu skupimy się na naprawieniu rysy na białej lodówce. Wielu z was pytało o te białe urządzenia. Dlatego podzielimy to dla Ciebie na kilka prostych etapów. Są nie tylko opłacalne, ale również dokładnie usuwają zarysowania!

Białe lodówki są trudniejsze w obsłudze, dlatego musimy używać nieściernych środków chemicznych, aby usunąć rysy, które nie niszczą ani nie uszkadzają lakieru. Spróbuj wcierać pastę do zębów na zadrapanie za pomocą bardzo miękkiej szczoteczki z włosia, aż zostanie wypełniona; w razie potrzeby nałóż cienką warstwę białej farby, aby ukryć ten proces.

Oto trzy materiały, których będziemy potrzebować, aby naprawić rysy na naszej białej lodówce:

  • Dwa papiery ścierne P600 drobnoziarniste
  • Jedna butelka alkoholu do nacierania (do celów higienicznych)
  • Jedna butelka lakieru do paznokci (biała)

Zacznij od oczyszczenia zarysowania odrobiną wody z mydłem i czyścikiem, który nie pogorszy zarysowania, aby usunąć wszelkie utrzymujące się zanieczyszczenia lub plamki, które mogą utrudnić usunięcie zadrapania.

Na zadrapaniu delikatnie przeszlifuj okrężnymi ruchami arkuszem drobnoziarnistego papieru ściernego. Następnie na przeszlifowaną powierzchnię nałóż szmatkę nasączoną alkoholem. Aby naprawić białe lodówki, usuń białą emalię z dowolnego sklepu AGD lub jego odpowiednika. Należy nakładać cienką warstwę w kierunku rys.

Bardzo ważne jest, aby uniknąć grudek emalii poprzez dokładne opróżnienie pędzla. Ponieważ jednak zawsze możemy później nałożyć więcej warstw białej emalii, w tym przypadku lepiej jest popełnić błąd po stronie za mało niż za dużo. I pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. Następnie, jeśli nadal nie jesteś przekonany, dodaj drugą lub trzecią warstwę białej emalii.

Zanim cokolwiek innego, najpierw odłącz lodówkę. Większość wypadków, które mają miejsce w domach, wynika z drobnych błędów. Więc podejmij to środki ostrożności, aby uniknąć porażenia prądem (chociaż jest to niezwykłe).

Drugim zaleceniem jest noszenie rękawiczek w celu ochrony skóry dłoni. Najlepiej też zdjąć pierścionki przed przystąpieniem do czyszczenia zadrapań z lodówki.

Wniosek

I to są wszystkie informacje, które zebraliśmy na temat usuwania rys z lodówki ze stali nierdzewnej. Mam nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tego artykułu. Oczywiście znowu najlepiej byłoby użyć środka do polerowania przeznaczonego do lodówek ze stali nierdzewnej, ale jeśli nie masz do niego dostępu, możesz nauczyć się i wypróbować sposoby usuwania zarysowań z lodówki za pomocą octu i oliwy z oliwek.

W każdym razie możesz śmiało nauczyć się jak naprawić wgniecenia w lodówce ze stali nierdzewnej. Należy pamiętać, że przy obchodzeniu się z urządzeniami elektrycznymi najlepiej wyjąć je ze źródła zasilania. Niezależnie od tego mamy nadzieję, że dobrze się bawiłeś czytając!