Jak usunąć zachmurzenie ze szklanego pieca? 6 zaskakujących wskazówek!

Problem usuwania zmętnienia z kuchenki ze szklanym blatem jest jednym z najtrudniejszych w kuchni. Ale jeśli masz portfel pełen mitycznych dżinów, poradziłeś sobie z tym problemem.

Czyszczenie powierzchni kuchenki to skomplikowany proces. Możesz użyć kilku środków czyszczących i chemikaliów oraz niektórych domowych środków czyszczących, które pomogą usunąć mętne plamy z płyty kuchennej.

Jak usunąć zachmurzenie ze szklanego pieca? 6 zaskakujących wskazówek!

Jednak wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, który z nich jest najlepszy dla ich konkretnego modelu. Spójrzmy, jak usunąć zmętnienie z płyty kuchennej? I kilka fantastycznych opcji czyszczenia dla Twojego konkretnego pieca. Więc bez zbędnych ceregieli, zaczynajmy!

Wskazówki dotyczące usuwania zachmurzenia ze szklanego pieca

Poniżej wymieniliśmy kilka wskazówek, jak usunąć zmętnienie z kuchenki ze szklanym blatem:

#1. Użyj płynu do mycia naczyń

Takie podejście jest atrakcyjne, ponieważ nie wymaga użycia żadnego konkretnego sprzętu ani towarów. Kiedy denerwujesz się brzydkim zachmurzeniem na kuchence i nie chcesz spieszyć się do sklepu po specjalistyczne czyszczenie, jest to świetna opcja. Podczas czyszczenia pieca należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że musi on być całkowicie zimny.

Oprócz ryzyka poparzenia dłoni przez dotknięcie gorącej powierzchni, jednocześnie szybko przypalasz resztki posiłku na wierzchu, co powoduje trudniejsze do usunięcia ślady. Wlać płyn do mycia naczyń dokładnie na miejsca, które chcesz wytrzeć, generalnie wokół kuchenki, upewniając się, że szkło jest bezpieczne w obsłudze.

#2. Polej sodą oczyszczoną na mętne plamy

Soda oczyszczona to składnik myjący i zakwasowy do ciast i chleba. Soda oczyszczona, znana również jako wodorowęglan sodu, pochłania zapachy i rozpuszcza brud i olej. Aby oczyścić systemy drenażowe i usunąć brud z prawie każdej powierzchni, często używa się sody oczyszczonej z octem.

Kwas octowy rozkłada sodę oczyszczoną, emitując dwutlenek węgla, który pomaga również w usuwaniu zanieczyszczeń z obszaru mycia. Zmieszanie sody oczyszczonej z płynem do naczyń tworzy silny środek czyszczący. Możesz przygotować mieszankę z tych dwóch składników do mycia swojego pieca. Pomóż więc przywrócić blask swojej szklanej płycie kuchennej.

#3. Użyj mieszanki gorącej wody i kwasu cytrynowego

Aby przygotować roztwór czyszczący, musisz zmieszać szklankę wrzącej wody z jedną łyżką stołową kwasu cytrynowego. Umieść roztwór kwasu cytrynowego w butelce ze spryskiwaczem, a następnie spryskaj nim kuchenkę, na którą właśnie wylano mydło do naczyń i sodę oczyszczoną. Owoce cytrusowe zawierają kwasy cytrynowe, takie jak pomarańcze, cytryny i klementynki. Stosowany jest jako składnik profilaktyczny i aromatyzujący do napojów oraz jako środek czyszczący. Aby zapobiec wysychaniu sody oczyszczonej, umieść na roztworze szmatkę zwilżoną wyciśniętą letnią wodą. Teraz zastosuj to rozwiązanie do swojego pieca, aby usunąć zmętnienie.

#4. Wytrzyj plamy gąbką po 20-30 minutach

Nie martw się, jeśli twoja mieszanina sody oczyszczonej z kwasem cytrynowym do mycia naczyń zacznie bulgotać. Dwutlenek węgla powstaje w wyniku interakcji wodorowęglanu sody i kwasu cytrynowego. Podobnie działają wulkany chemiczne i bomby kąpielowe ze szkoły podstawowej. Wyczyść płytę kuchenną miękką powierzchnią po dwudziestu minutach przez 30 minut. Użyj gładkiej, szczotkowanej powierzchni gąbki, aby zapobiec zarysowaniu szkła.

#5. Używając ściereczki z mikrofibry i wody, wyczyść piec

Następnie wytrzyj płytę kuchenną ręcznikiem z mikrofibry i odrobiną wody, aby usunąć wszelkie pozostałości roztworu czyszczącego. Ponieważ jest zbudowany z rozdwojonych pasm, które lepiej przyczepiają się do kurzu, mycie przy użyciu miękkiej mikrofibry jest prostsze i skuteczniejsze niż czyszczenie za pomocą ręczników papierowych lub bawełnianych szmat. Świetnie nadaje się do pieca ze szklanym blatem, ponieważ nie będziesz się martwić o uszkodzenie wykończenia.

#6. Wysuszyć piec

Ponieważ gazeta nie strzępi się, można jej używać do suszenia pieca. Stosując te metody, Twój piec powinien być nieskazitelnie czysty, a przynajmniej zmętnienie powinno zniknąć. Umyj go po każdym użyciu i czyść go jeszcze ostrożniej okresowo, aby wyglądał czysto i jasno.

Czego unikać podczas czyszczenia zmętniałych plam z pieca?

Wybór niewłaściwych środków czyszczących i praktyk może spowodować trwałe uszkodzenie przedmiotu lub zarysować powierzchnię, powodując chmurę. W przypadku korzystania z profesjonalnego czyszczenia kuchenki szklanej należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Wiele pieców jest wyjątkowo szczególna, jeśli chodzi o środki czyszczące stosowane w ich ceramicznych płytach kuchennych. Blat kuchenki jest dość odporny, ale ostre szczotki i szmaty mogą go uszkodzić. Przestań używać szorstkich nylonowych szczotek lub gąbek i całkowicie trzymaj się z dala od wełny stalowej.

Łatwo jest skorzystać z markowego środka czyszczącego, który obiecuje szybko usunąć znaki wodne i plamy. Wiele środków do czyszczenia szkła zawiera amoniak, który może uszkodzić płytę kuchenną. Podczas korzystania z kuchenki pozostałości chemicznych środków czyszczących mogą zostać spalone. Pozostałości w nadmiernych stężeniach mogą powodować choroby układu oddechowego. Możesz być również zainteresowany wymianą szklanej płyty kuchennej.

To okładka!

Nie mniej ważny! Rozmawialiśmy o tym, jak usunąć zmętnienie z kuchenki ze szklanym blatem? Przed czyszczeniem kuchenki przeczytaj uważnie artykuł i pamiętaj, że ocet może uszkodzić blat kuchenki i wniknąć do niej; powinieneś ich unikać. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego! Możesz również przeczytać o tym, co to jest kuchenka elektryczna i jak naprawić kuchenkę elektryczną.