Jak usunąć wosk ze świecy?

Nie przejmuj się, jeśli z Twoich wspaniałych świec nieoczekiwanie wycieknie gorący wosk na podłogę. Istnieje kilka prostych procedur usuwania wosku ze świecy z podłogi. Biorąc pod uwagę różne rodzaje materiałów stosowanych na podłogach, omówimy każdy z nich poniżej.

Sposoby, jak usunąć wosk ze świecy z podłogi wykonanej z drewna

Do usuwania wosku używa się lodu.

Jedną z metod usuwania wosku z podłóg drewnianych, która wymaga niewielkiego skrobania, jest użycie kostki lodu. Utrwali spływające woski. Po prostu połóż kostkę lodu na wosku na 30 sekund, nawet jeśli już ostygł.

Jak usunąć wosk ze świecy?

Być może będziesz musiał przytrzymać kostkę lodu przez minutę lub dwie, jeśli wosk jest nadal świeży i elastyczny. Zeskrob zamrożony wosk ze świecy, który kapie, używając karty kredytowej lub plastikowej żyletki, jeśli masz ją pod ręką. Powinieneś być w stanie pokręcić każdym kawałkiem i podnieść go z podłogi.

Jeśli obszar nie wyskakuje łatwo, zamroź go ponownie; nie powinieneś zdrapywać. Zawsze unikaj skrobania powierzchni drewna. Chodzi o to, aby poluzować i zsunąć wosk z miejsca, w którym spadł, bez żłobienia desek podłogowych.

Używając czystego ręcznika, wytrzyj obszar do sucha. Postaraj się zebrać wodę, która stopiła się z kostek lodu! Jeśli na powierzchni nadal znajdują się ślady wosku, wypoleruj wszelkie pozostałości, czyszcząc dużą powierzchnię podłogi woskiem do mebli drewnianych.

Rozumiemy, że czyszczenie wosku przez nałożenie dodatkowego wosku wydaje się dziwne. Z drugiej strony wosk do mebli ma na celu wypolerowanie wad, jednocześnie zapewniając ochronę. Polerowanie dużego obszaru, a nie małego dotkniętego obszaru, pomaga ukryć fakt, że po prostu zauważyłeś oczyszczony.

Ciepło jest używane do usuwania wosku.

Innym świetnym sposobem na usunięcie wosku ze świecy jest użycie suszarki do włosów. Skieruj suszarkę do włosów na średnie ciepło na kapiący wosk, pozostając w odległości 12 cali. Ciepło zmiękczy wosk, umożliwiając zeskrobanie go z podłogi. Gdy wosk zmięknie, oderwij kawałki desek podłogowych krawędzią plastikowej karty kredytowej.

Jeśli na powierzchni drewnianej podłogi pozostały ślady wosku. Wypoleruj i przetrzyj powierzchnię woskiem do mebli do drewna. Ta procedura pomoże w usunięciu wszelkich zalegających pozostałości wosku i ponownym wypolerowaniu podłogi.

Środki unikania

Nie należy używać spirytusu mineralnego, ponieważ mogą one usunąć prawdziwy wosk podłogowy z uszczelnionej podłogi z twardego drewna, pozostawiając ją odsłoniętą. Należy unikać wełny stalowej i zielonych zarośli. Jeśli chcesz zachować połysk swoich drewnianych podłóg.

Są po prostu zbyt trudne do czyszczenia podłóg. Bez ściskania! Nawet jeśli uważasz, że możesz „rozbić” wosk kapiący z powierzchni twardego drewna za pomocą noża kuchennego lub żyletki, nie rób tego.

Sposoby, jak usunąć wosk ze świecy z podłogi wykonanej z winylu

Metoda papierowa

Przykryj wosk kawałkiem brązowego papieru. Jeśli używasz papierowej torby na zakupy, odwróć ją na lewą stronę, aby mieć pewność, że wszystkie kolory są wewnątrz. Jeśli używasz żelazka, ustaw je na najniższe ustawienie i ostrożnie przesuwaj po papierowej torbie.

Wosk stopi się i wniknie w papier. Jeśli na papierze jest dużo wosku, w razie potrzeby obróć go do czystego miejsca. Trzymaj suszarkę kilka cali od papieru i ostrożnie przesuwaj ją po obszarze, jeśli jej używasz.

Wosk stopi się i wniknie w papier. Po usunięciu jak największej ilości wosku za pomocą papieru, użyj plastikowego skrobaka, aby zeskrobać pozostały zmiękczony wosk. Jeśli plama z barwnika nie znika, nałóż niewielką ilość alkoholu izopropylowego na szmatkę i wmasuj w miejsce.

Metoda skrobaka

Aby zmiękczyć wosk, użyj suszarki do włosów. Trzymaj go kilka centymetrów od wosku, nie za blisko, bo możesz uszkodzić winyl. Po zmiękczeniu wosku ostrożnie zeskrob go skrobaczką.

Nie naciskaj zbyt mocno, bo zniszczysz winyl. Jeśli plama z barwnika nie znika, nałóż niewielką ilość alkoholu izopropylowego na szmatkę i wmasuj w miejsce. Gdy kolor jest nadawany materiałowi, obróć go do czystego obszaru.

Metoda lodu

Aby zestalić wosk, przetrzyj go kostką lodu. Dobrym pomysłem jest trzymanie kostki lodu papierowym ręcznikiem, aby nie zrobiło się chłodno na palcach. Ponadto ciepło palców nie powoduje szybszego topnienia.

Po całkowitym zestaleniu się wosku należy go powoli odłupywać plastikową skrobaczką. Jeśli plama z barwnika nie znika, nałóż niewielką ilość alkoholu izopropylowego na szmatkę i wmasuj w miejsce. Gdy kolor jest nadawany materiałowi, obróć go do czystego obszaru.

Jeśli regularnie używasz świec, staraj się unikać tych, które są na bazie ropy naftowej. Należą do nich kolory, które są bardziej podatne na plamienie, jeśli wosk kapie. Jeśli nie masz alkoholu izopropylowego, możesz użyć zwykłej wódki.

Wniosek dotyczący usuwania wosku ze świecy z podłogi

Czy masz podłogę z twardego drewna? Podłoga winylowa? Nie ma problemu! Istnieje wiele sposobów na usunięcie wosku ze świecy z podłogi. Mając na uwadze te metody, nie musisz już znosić plam woskowych na podłodze!