Jak usunąć wosk ze świecy z metalu?

Cóż za fantastyczna noc na przygotowanie kolacji przy świecach. Dostajesz przygotowane, ugotowane jedzenie, ale duży problem, twój metalowy świecznik wciąż ma resztki wosku. Co robić? Nie martw się, jesteśmy tutaj, aby nauczyć Cię, jak usunąć wosk ze świecy z metalu.

Używamy świec do różnych celów. Po pierwsze, oświetlają obszar, pozwalając nam doświadczyć ogólnych wrażeń estetycznych, które wytwarzają wokół nas. Ale co się dzieje, gdy wosk kapie na metalowy świecznik?

To jest coś, czego nikt nie pragnie. Ale niech to cię nie powstrzyma przed paleniem świec. W zależności od powierzchni istnieje wiele technik usuwania wosku.

Jak usunąć wosk ze świecy z metalu

Metoda 1: zamrażanie

Zamrożenie metalowego świecznika utwardza ​​wosk na tyle, że można go odłamać paznokciem. Możesz również użyć nieściernego narzędzia, takiego jak gumowa skrobaczka kuchenna. Około godziny powinno wystarczyć, aby wosk zestalił się na metalowym świeczniku.

Tak jest w przypadku, gdy nie ma na nim dodatkowych elementów, takich jak drewno czy kamień. Jeśli świecznik zawiera inne materiały, nie wkładaj go do zamrażarki, ponieważ te części mogą pęknąć lub oderwać metal. Procedura zamrażania jest również pomocna w usuwaniu zatyczek woskowych, które utkwiły w dnie świecznika.

Metoda 2: Korzystanie z suszarki do włosów

Innym sposobem na usunięcie wosku ze świecy z metalu jest skorzystanie z suszarki do włosów. Ta metoda jest idealna, zwłaszcza jeśli twój świecznik ma wiele nacięć, w których trzymana jest żywica. W takim przypadku proces może być nieco nieuporządkowany, więc pamiętaj, aby podłożyć szmatkę.

Nie chciałbyś, żeby nadmiar wosku wylał się na Twój cenny stół, prawda? Zdobądź więc wszystko, co może chronić Twoje meble przed możliwymi wyciekami. Więc teraz, co robić?

Najpierw umieść metalowy świecznik na powierzchni zgodnej z twoją mocą elektryczną. Możesz umieścić go w pobliżu miejsca, w którym znajduje się suszarka do włosów. Nie chciałbyś być zbyt daleko od miejsca, w którym jesteś podłączony.

Następnie ustaw suszarkę na najwyższe ustawienie i umieść ją w miejscach, w których gromadzi się wosk. Po kilku minutach zauważysz, że wosk zaczyna się rozluźniać. Spłynie z uchwytu na ściereczkę ochronną, którą umieściłeś pod nim.

Gdy nadmiar wosku ze świecy się stopi, użyj suchego i czystego ręcznika papierowego, aby wytrzeć wosk. Wytrzyj delikatnie i szybko, ponieważ wosk szybko twardnieje. Następnie dokładnie umyj świecznik płynem do naczyń.

Metoda 3: Używanie wrzącej wody

To zrozumiałe, że wosk spada na metalowy świecznik, który utrzymuje stożek na miejscu. Na szczęście można szybko przywrócić metalowi jego pierwotną formę. Ale najpierw powinieneś zagotować wodę w rondlu – tyle wody, aby zanurzyć świecznik.

Następnie po zgaszeniu palnika wstawiamy świecznik do garnka. Gdy woda stopniowo się ochładza, wosk ześlizguje się z metalu. Wyjmij świecznik i wytrzyj pozostały wosk miękką ściereczką, gdy woda ogrzeje się do temperatury pokojowej.

Czy możesz poluzować wosk z metalowego świecznika za pomocą octu?

Stosowanie octu do rozluźniania wosku jest skuteczne. Może jednak powodować korozję i rdzewienie metalu, ponieważ zawiera kwas octowy. Ta informacja jest czymś, o czym należy pamiętać, jeśli masz metalowe świeczniki.

Wskazówki dotyczące usuwania wosku ze świecy z metalu

Możesz użyć gliceryny lub denaturatu, aby usunąć resztki wosku z kryształowych lub szklanych świeczników. Nie należy jednak używać alkoholu na miedzi lub mosiądzu, ponieważ usunie lakier. Zamiast tego kupuj wysokiej jakości świece, aby uniknąć dodatkowego kapania wosku.

Świece naftowe mają tendencję do większego przeciekania i zawierają kolory, które mogą plamić odzież.

Możesz łatwo zeskrobać świeży wosk ze świecznika. Jednak jeśli to możliwe, należy usunąć wosk, gdy tylko stwardnieje.

Gdy wosk ze świecy jest jeszcze ciepły, łatwo go usunąć. Jeśli to możliwe, zeskrob kapanie, gdy tylko wosk będzie wystarczająco zimny, aby można było go dotknąć po zdmuchnięciu świec. Oczyszczenie go po zastygnięciu zajmuje trochę więcej pracy.

Jeśli świeczniki są wodoodporne, możesz zmiękczyć wosk, puszczając go pod gorącą bieżącą wodą. Powinieneś wtedy być w stanie pozbyć się większości wosku. Inną opcją jest użycie przeciwnej skrajnej temperatury.

Zamroź świeczniki na kilka godzin, a następnie oderwij kruche powłoki. Ponieważ wosk kurczy się w niskich temperaturach, ta metoda jest idealna do świec wotywnych. Uparty wosk w uchwycie powinien wyskoczyć prosto.

Po stopieniu lub zamrożeniu wosku delikatnie go wyszoruj. Usunie wszelkie pozostałości. Wyłóż dno zlewu ręcznikami, jeśli czyścisz łamliwe świeczniki.

Wniosek

Oto proste sposoby usuwania wosku ze świecy z metalu. Używanie świeczników ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz używać świec do upiększania i oświetlania swojego obszaru. Jak sama nazwa wskazuje, świeczniki wotywne są używane do noszenia świec z różnych powodów.