Jak usunąć wosk ze ściany bez suszarki do włosów? 7 najlepszych sposobów!

Zastanawiasz się, jak usunąć wosk ze ściany bez suszarki do włosów? Użyj gorącego żelazka, noża do masła, kostek lodu, karty kredytowej, której ważność straciła ważność i żelazka, aby usunąć wosk ze ściany bez użycia suszarki do włosów. Wystarczy postępować zgodnie z właściwymi wskazówkami podczas usuwania rozlanego wosku ze ściany.

Pamiętaj, że zawsze ważne jest, aby wosk lub świeca całkowicie ostygły przed przeniesieniem. Ukończ pracę, używając kilku materiałów i odrobiny cierpliwości.

Jak usunąć wosk ze ściany bez suszarki do włosów? 7 najlepszych sposobów!

Ale zadbaj o czyszczenie ściany przed dodaniem tapety lub jej malowaniem, aby uwolnić powierzchnię od rzeczy, które nie przywierają do ściany. Zacznijmy więc czytać ten artykuł!

Sposoby usuwania wosku ze ściany bez suszarki do włosów

Poniżej znajdują się sposoby na usunięcie wosku ze ściany bez suszarki do włosów.

#1. Nóż do masła

Nóż do masła jest przydatny, gdy chcesz usunąć wosk ze ściany, ponieważ zeskrobuje dużo wosku ze ściany. Kontynuuj zeskrobanie wosku i poczekaj, aż zbliżysz się do powierzchni ściany. Weź mokrą szmatkę i włóż ją do gorącej wody, gdzie stoisz. I załóż rękawiczki, aby chronić dłonie przed ciepłem i wetrzyj wilgotną szmatkę w plamę wosku. Poczekaj, aż zobaczysz, że zniknie i wyczyść powierzchnię wodą z łagodnym roztworem mydła i wytrzyj czystą szmatką.

#2. Kostka lodu

Trzymaj kostkę lodu lub worek z lodem, aby utwardzić wosk ze ściany i użyj przeterminowanej karty kredytowej, gdy zeskrobujesz ją z powierzchni drewna. Usuń wszelkie pozostałości, które tworzą się, aby wyczyścić powierzchnię drewna i nałóż kremowy wosk na meble. Pierz ubrania w pralce, przestrzegając instrukcji producenta.

#3. Gorące żelazko

Użyj żelazka, aby usunąć plamy wosku ze ściany i zeskrob większość z nich skrobakiem. Użyj delikatnej siły podczas pocierania i nakładania ręczników papierowych na resztę plamy woskowej. Umieść gorące żelazko na papierze na kilka sekund. Podnieś poplamiony papier ze ściany, wykonaj tę samą procedurę i nałóż trochę alkoholu na ręczniki papierowe.

Przed zastosowaniem środka czyszczącego zamieść lub odkurz ścianę, jeśli na ścianie widoczne są inne rodzaje plam. Usuń więcej zanieczyszczeń, zanim usuniesz sadzę ze ściany i zaatakujesz źródło plamy. Kiedy rozlejesz wosk na powierzchnię lub ścianę, możesz czuć się sfrustrowany lub zmęczony. Nie jest też przyjemne usuwanie wosku ze ściany, więc zawsze używaj najlepszych możliwych technik. Za pomocą skrobaczki, niewielkiej ilości ciepła i odrobiny cierpliwości możesz w mgnieniu oka usunąć rozlany wosk.

#4. Ręcznik papierowy

Ręcznik papierowy jest cennym narzędziem do usuwania wosku bez suszarki do włosów. Trudno jest wydostać się z ręcznika lub szmatki, aby usunąć bałagan. Upewnij się więc, że używasz ładnych ręczników, które załatwią papierowy ręcznik lub stara szmata. Ostrożnie zbierz roztopiony wosk i usuń je wszystkie.

#5. Uniwersalny środek czyszczący

Usuń wosk za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego, środka czyszczącego w sprayu i gąbki. Spryskaj lub spryskaj obszar uniwersalnym płynem do czyszczenia mąki, wycierając go gąbką lub wilgotną szmatką. Nie uszkadzaj powierzchni za pomocą szmatki lub ściernego środka czyszczącego, jeśli pracujesz na delikatnej ścianie.

#6. Detergent

Detergent jest korzystny podczas zmywania wosku ze ścian, ale należy zachować szczególną ostrożność. Użyj tej samej metody na podłogach zewnętrznych, takich jak tarasy lub tarasy.

#7. Plastikowe przybory lub paznokieć

Użyj plastikowych przyborów lub paznokci jako jednego ze sposobów usuwania wosku ze ściany bez suszarki do włosów. Przydaje się, gdy pasta dobrze się zastanowi i ją usunie. Umieść kilka arkuszy papieru z większą ilością polerowania pod woskowym obszarem, łapiąc resztki i ściągając je ze ściany. Zeskrob go ostrożnie lub tylko pod niewielkim kątem. Następnie użyj plastikowej łyżki w misce, aby usunąć wióry woskowe w miejscu. Karty podarunkowe lub plastikowe karty sprawiają, że zastanawiają się, czy nie ma poręcznej plastikowej łyżki do użycia.

Zachowaj skrobanie ukośnie lub w poprzek, jeśli wosk pozostaje tam przez kilka minut. Zmień kierunek podczas pracy i podejdź do problemu z innej perspektywy. Zastosuj odpowiedni nacisk, gdy chcesz poluzować wosk, nie uszkadzając dalej farby na ścianie. Wejdź na zadrapane miejsce paznokciem, sprawdź, czy pozostał wosk, delikatnie przetrzyj ręcznikiem papierowym lub gąbką do szorowania i usuń suchy wosk. Być może zainteresuje Cię również informacja o typowych problemach z suszarkami do włosów, których możesz doświadczyć.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak usunąć wosk ze ściany bez suszarki do włosów, biorąc pod uwagę detergent, plastikowe przybory lub paznokcie, uniwersalny środek czyszczący, gorące żelazko, kostki lodu i nóż do masła. Wypróbuj dowolną z tych metod i poczekaj, aż całkowicie wyschnie, aby zobaczyć widoczne wyniki. Zachowaj szczególną ostrożność, aby nie rozprowadzić wosku dalej na ścianie podczas jego usuwania. Wiedz, że wystarczy go wyczyścić, a obróbka cieplna lub zimna pomaga usunąć resztę! Niewątpliwie podziękujesz temu artykułowi za pokazanie najlepszych metod usuwania wosku ze ściany bez suszarki do włosów! Możesz również przeczytać o tym, jaka jest suszarka do włosów o najwyższej mocy i ile waży suszarka.