Jak usunąć wosk z dywanu za pomocą suszarki do włosów? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak usunąć wosk z dywanu za pomocą suszarki do włosów? Delikatnie rozpuść wosk, używając maksymalnego ustawienia temperatury w suszarce. Zachowaj dużą odległość centymetrów między twarzą a suszarką do włosów. Używając ręczników papierowych, osuszaj wosk ciepłem w odstępach czasu, aż wosk zostanie usunięty.

Jeśli nie masz żelazka, a konieczne jest usunięcie wosku z dywanu. W takim razie nie wpadaj w panikę i świetnym pomysłem jest usunięcie wosku za pomocą suszarki do włosów. Cóż, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem całej procedury usuwania wosku z dywanu, to chromujesz we właściwym miejscu. W tym artykule wymieniliśmy wszystkie kroki w tym celu. Wystarczy spojrzeć na gazetę.

Jak usunąć wosk z dywanu za pomocą suszarki do włosów? 3 proste kroki!

Kroki usuwania wosku z dywanu za pomocą suszarki do włosów

W tym akapicie dowiesz się, jak usunąć wosk z dywanu za pomocą suszarki do włosów. Tutaj opisaliśmy metodę, która pomaga w usuwaniu wosku z dywanu za pomocą suszarki do włosów. Kroki są podane poniżej:

Krok 1. Wymazać miejsce

Gdy wosk jest jeszcze gorący i świeży, szybko zaabsorbuj go bibułą filtracyjną. Przekręć ręcznik na pół i połóż go na wilgotnym wosku. Delikatnie dociśnij miejsce, uważając, aby nie wycierać ani nie dotykać bałaganu, ponieważ może to pozwolić woskowi rozprowadzić się na większej powierzchni i wniknąć głębiej w pasmo tkaniny lub głęboko w dywan. Wymień ręcznik papierowy na nowy, jak wchłania więcej wosku. Kontynuuj osuszanie obszaru, aż wosk nie będzie dalej przenoszony za pomocą papierowego ręcznika.

Krok 2. Zamroź wosk

Możesz użyć kostek lodu, aby łatwiej usunąć wosk. Napełnij torebkę Ziploc wystarczającą ilością kostek lodu, aby całkowicie pokryć woskowate miejsce. Umieść torebkę na wosku na kilka chwil po zamknięciu. Aby wosk nie przesiąkł, możesz chcieć owinąć worek lub paczkę ręcznikiem. Celem jest sprawienie, aby wosk był jak najzimniejszy, aby zestalił się i po prostu złuszczył się z włókien dywanu. Usuń kostki lodu i delikatnie zetrzyj wosk z dywanu ostrym nożem lub podstawą metalowej łyżki. Odkurz fragmenty wosku za pomocą nasadki do odkurzacza, aby nie zostały wchłonięte, co pomaga usunąć dywan i zapobiec dalszemu uszkodzeniu dywanu.

Krok 3. Ogrzej wosk suszarką do włosów

Pozbywanie się wosku przez ponowne topienie może wydawać się nielogiczne, ale wykazano, że jest to najskuteczniejsza technika jego stosowania. Większość wosku zostanie usunięta za pomocą kostek lodu w celu zamrożenia powierzchni i usunięcia utwardzonego wosku; chociaż wosk ze świecy, który wchłonęły włókna dywanu, może nie zostać usunięty. Za pomocą suszarki do włosów i ręcznika papierowego lub zwykłej białej szmatki możesz łatwo usunąć wosk z dywanu. Rozlany wosk przykryj chłonnym ręcznikiem lub brązową papierową torbą. Przejdź przez powierzchnię bibuły filtracyjnej za pomocą suszarki ustawionej na wysoką temperaturę. Ponieważ nawet wosk zmięknie, ręcznik wchłonie go, tworząc paskudną plamę na formie. Podczas tego procesu może być konieczne użycie kilku arkuszy papieru. Rób to, aż na nowej kartce papieru nie będzie widać żadnych innych tłustych śladów.

Rzeczy do rozważenia podczas korzystania z suszarki do włosów

Nigdy nie używaj gorącej suszarki do włosów, ponieważ może zaszkodzić nie tylko dywanowi, ale także sobie. Ta wysoka temperatura może spowodować odbarwienie wosku na dywanach, jeśli jest kolorowy. Dywany z polimerów syntetycznych są podatne i mogą się stopić pod wpływem gorącej suszarki do włosów, powodując jeszcze większy bałagan. Jest to również doskonały powód, aby przestać używać suszarki bezpośrednio na woskowanym dywanie. Uporczywe plamy lub atrament można usunąć za pomocą czystej plastikowej torby, ręcznika papierowego lub chłonnego ręcznika. Zachowaj ostrożność podczas nakładania na plamę gazet lub innych zadrukowanych arkuszy, ponieważ ciepło suszarki może spowodować atrament z gazet migruje do włókna dywanu, ponieważ może to powodować plamy po oparzeniach. Przeczytaj o ważnych rzeczach, których należy szukać w suszarce do włosów.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że wszyscy dostaniecie odpowiedź, jak usunąć wosk z dywanu z suszarką do włosów. Więc jeśli wosk utknął na macie, nie martw się. Powyższe wskazówki pomogą Ci w usuwaniu wosku za pomocą suszarki do włosów. Ale przed wykonaniem tej procedury zachowaj ostrożność, ponieważ wysoka temperatura może uszkodzić dywan. Aby zrozumieć powyższe kroki dotyczące korzystania z suszarki do włosów, przeczytaj dokładnie ten artykuł od początku do końca. Te trzy kroki pomagają usunąć stopnie za pomocą suszarki. Dziękuję, mój przyjacielu za to, że na koniec był z nami! Przeczytaj powiązane artykuły; wiesz, jak roztopić kredki w suszarce do włosów i jak wybrać suszarkę do włosów.