Jak usunąć wapń z podgrzewacza wody? 3 najlepsze wskazówki!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak usunąć wapń z podgrzewacza wody? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Ocet i ług to najskuteczniejsze substancje usuwające osady wapnia. Po przepłukaniu grzałki wystarczy pozostawić substancje w zbiorniku na kilka godzin przed umyciem go przed użyciem.

Kiedy zauważysz dziwne głośne uderzenia wydobywające się z grzejnika, prawdopodobnie wewnątrz grzejnika nagromadził się wapń.

Nagromadzenie wapnia to stałe osady żelaza, które tworzą się na źródle ciepła podgrzewacza wody i innych częściach w wyniku twardej wody. Możesz nie tylko usunąć osady, ale także utrzymać płynną pracę grzejnika. Ogromna ilość wody wapniowej pozostawia po sobie, tym jest gorętsza. Należy pamiętać, że grzejnik nie jest ustawiony bardzo wysoko, to sugerowane przez firmę temperatury, często około 125 i 145 stopni Fahrenheita. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Wskazówki dotyczące czyszczenia wapnia z podgrzewacza wody

Wapń jest korzystny dla zębów i kości, ale nie jest zdrowy dla grzejnika w domu. Wapń może zacząć gromadzić się w zbiorniku podgrzewacza wody, jeśli nie zostanie sprawdzony, zwiększając miesięczne wydatki na energię i powodując rozkład urządzenia wcześniej niż zamierzony. Wspaniałą wiadomością jest to, że regularna konserwacja może zapobiec gromadzeniu się wapnia przed uszkodzeniem grzejnika. Przeczytaj poniższe wskazówki, aby dowiedzieć się, jak usunąć wapń z podgrzewacza wody.

#1. Sprawdź swój podgrzewacz wody

Najpierw sprawdź podgrzewacz wody, aby zobaczyć, czy nie ma formacji wapniowych lub czy jest to po prostu muł. Wyłącz grzałkę, a także doskonałe zaopatrzenie w wodę. Podłącz przewód wodny do kranu odpływowego i utrzymuj pozostałą część węża z dala od kranu, aby ciepło mogło bezpiecznie uciekać. Sprawdź, czy nie ma drobnych lub znaczących białawych plamek, otwierając kurek spustowy. Nagromadzenie wapnia można zobaczyć, jeśli je zaobserwujesz. Usuń przewód doprowadzający zimną wodę, który zwykle znajduje się tuż przy głowicy nagrzewnicy, aby umożliwić dopływ powietrza do zbiornika ciepłej wody. Zamknij odpływ po upewnieniu się, że zbiornik jest pusty.

#2. Dodaj ocet i inne kwasy

Włóż butelkę wanny z kwasem, octu, środka do czyszczenia płytek lub innego chemicznego środka czyszczącego wapnem do pojedynczej filiżanki rury wejściowej chłodzenia, zatrzymując ją po każdej filiżance. Wydobycia gazu można uniknąć, zatrzymując się między napojami. Opróżnij urządzenie po kilku godzinach. Przede wszystkim należy usunąć osady poprzez czyszczenie. Użyj torebki Ziploc, aby ciasno zawiązać przewód wejściowy wody z lodem, aby sprawdzić, czy czyszczenie nadal działa. Poczekaj chwilę, jeśli balon się rozszerzy, ponieważ środki czyszczące nadal działają na pozostałościach.

Odczekaj co najmniej sześć godzin, aż roztwór octu rozłoży się i usunie osady zaschnięte we wnętrzu systemu gorącej wody. Na marginesie, upewnij się, że wszyscy w twoim domu wiedzą, że twój podgrzewacz wody może być nieczynny przez tydzień przed rozpoczęciem tej operacji.

#3. Spuść wodę

Aby wyczyścić grzałkę, podłącz przewód wlotowy chłodzenia, włącz grzałkę, a następnie odkręć kran wlotu zimnej wody. Uruchom kran z podgrzewaną wodą najbliżej elementu grzejnego, aby napełnić grzałkę, a następnie zamknij odpływ. Pozwól drenom, a następnie pozwól grzejnikowi umyć się, gdy zauważysz, że woda wylewa się z zaworu. Zamykając odpływ, upewnij się, że woda jest czysta i nie ma bąbelków. Włącz wszystkie krany z ciepłą wodą, aby usunąć powietrze z grzejnika. Teraz ponownie uruchom grzejnik. Dowiedz się, jak opróżnić podgrzewacz ciepłej wody.

Wady osadów wapnia w podgrzewaczu wody

Budowanie warstwy izolacyjnej pomiędzy palnikami cieczowymi i gazowymi jest jedną z głównych wad osadów wapnia w podgrzewanych podgrzewaczach wody. W wyniku spowalniania wymiany ciepła przez muł następuje przegrzanie dna zbiornika. Stal słabnie z powodu ocieplenia, powodując pękanie kryształowej powłoki. W rezultacie oczekiwana długość życia zbiornika może ulec skróceniu. Zakrywa dolny element w przypadku urządzeń, powodując jego opadanie. Zmniejsza również zdolność rezerwuaru do zachowania wystarczającej ilości energii żyznego gruntu do rozwoju toksycznych beztlenowców.

Osad może dostać się do rur cyrkulacyjnych, zatykając otwarte zawory zwrotne i powodując spalenie silnika elektrycznego. Osady wapnia mogą również zatkać zawór spustowy, uniemożliwiając przepływ wody i popychanie pojemnika, co może powodować hałas, co czasami może być uciążliwe.

Dlaczego ważne jest usuwanie złogów wapnia?

Jeśli koszty wody rosną, a podgrzewacz wody nie działa tak dobrze, jak powinien, winne są nagromadzenie wapnia i osady. Osady na dnie naczynia lub elementy utrudniają przewodzenie ciepła do gorącej wody. W rezultacie koszt ciepłej wody jest wyższy, a czas potrzebny na uzyskanie ciepłej wody wydłuża się. Czyszcząc grzejnik co kilka miesięcy, uzyskując system filtracji i podłączając go do systemu wody wpływającej, możesz uniknąć gromadzenia się. Dowiedz się, jak usunąć osad z podgrzewacza wody.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak usunąć wapń z podgrzewacza wody; jeśli uważasz, że Twój podgrzewacz wody nie działa prawidłowo, może to być przyczyną osadzania się wapnia wewnątrz podgrzewacza. Aby uniknąć problemów, musisz usunąć nagromadzony wapń z podgrzewacza wody. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!

Znajdź również odpowiedzi na swoje pytania: jak wyczyścić podgrzewacz wody i jak schować podgrzewacz wody.