Jak usunąć tłuszcz ze ściany za piecem? 5 prostych kroków!

Pytanie brzmi: jak usunąć tłuszcz ze ściany za piecem? Olej i tłuszcz mogą rozpryskiwać się wszędzie, szczególnie na backsplashach płytek, bez względu na to, jak starannie gotujesz. Chociaż możesz wytrzeć do czysta powierzchnie w kuchni po każdej sesji gotowania, niektóre są zbyt leniwe, aby to zrobić.

Jeśli plamy z oleju i tłuszczu na ścianach kuchni nie zostaną poddane obróbce, wnikną bardziej w płytki lub ściany.

Jak usunąć tłuszcz ze ściany za piecem? 5 prostych kroków!

Trudniej jest usunąć, jeśli wniknęły głębiej, choć nie jest to niemożliwe. Następnie zapewnimy Ci szybki i skuteczny sposób na usunięcie tłuszczu ze ściany za piecem.

Kroki usuwania tłuszczu ze ściany za piecem

Jak więc usunąć tłuszcz ze ściany za piecem? Po pierwsze, ciepła woda do rozpuszczenia nagromadzonego brudu jest kluczem do usunięcia tłustych śladów ze ścian za piecem, niezależnie od zastosowanej formuły odtłuszczacza. Następnie wykonaj poniższe czynności, jeśli plamy nie ustąpią.

Krok 1. Usuń tłuste plamy

Po usunięciu tłuszczu wyczyść wszelkie rozpryski tłuszczu dowolnym środkiem czyszczącym, którego zwykle używasz i dokładnie wysusz, aby uniknąć gromadzenia się pozostałości, tłuszczu i brudu.

Krok 2. Użyj serwetek lub ręczników papierowych, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu i oleju

Pozwól szmatce namoczyć się w gorącej wodzie przez 5 minut, a następnie wykręć ją i zetrzyj tłuszcz. Wrzuć niewielką ilość mydła do mycia naczyń do zlewu, który jest częściowo wypełniony podgrzaną wodą.

W misce z wodą z mydłem namocz gąbkę i odsącz nadmiar płynu. Następnie okrężnymi ruchami wyszoruj plamy na ścianie kuchennej tłuszczem. Jeśli po użyciu mydła w płynie nadal utrzymuje się tłuszcz, wymagany jest bardziej rygorystyczny roztwór czyszczący.

Krok 3. Użyj środka do usuwania sody oczyszczonej

W przypadku uporczywego tłuszczu można użyć sody oczyszczonej. Aby wyprodukować ten rodzaj odtłuszczacza, wymieszaj ciepłą wodę i sodę oczyszczoną. Po jednej filiżance. Nałóż pastę sodową na plamy i wytrzyj do czysta suchą szmatką.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, zrób silniejszy spray do czyszczenia tłuszczu, mieszając tę ​​samą ilość wody i. Pozostaw roztwór na kilka minut w miejscu. Za pomocą szmatki wytrzyj powierzchnię do czysta.

Po oczyszczeniu tłustych plam zaopatrz się w czystą szmatkę do wysuszenia płytek. Każda powierzchnia kuchenna, taka jak laminat, szafki kuchenne, sprzęt AGD, powierzchnie malowane i podłogi, jest bezpieczna w użyciu tą metodą. Aby lepiej zrozumieć, przeczytaj, jak czyścić szklany blat za pomocą sody oczyszczonej i nadtlenku.

Krok 4. Czyszczenie za pomocą domowej roboty gumki

Twoje lepkie, tłuste odciski palców są wszędzie, zwłaszcza w kuchni. W porównaniu do kupowania w sklepie, użycie myjki kuchennej, którą zrobiłeś sobie za pomocą gąbki, pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i czas.

Wystarczy połączyć trzy pierwsze materiały do ​​czyszczenia ścian (ciepłą wodę, płyn do mycia naczyń i sodę oczyszczoną) z octem. Do dużej miski do mieszania możesz również dodać kilka innych produktów codziennego użytku. Ocet, taki jak destylowany biały lub jabłkowy cydr, może być użyty do osiągnięcia tych samych rezultatów.

Za pomocą gąbki zanurzonej w roztworze czyszczącym delikatnie wmasuj tłuste smugi. Aby uniknąć usuwania farby ze ścian, używaj minimalnego nacisku. Po usunięciu tłuszczu dobrze spłucz ciepłą wodą i osusz czystą szmatką. Aby pomóc Ci z domowej roboty gumką, dowiedz się, jak zrobić własne magiczne gumki.

Krok 5. Dezynfekuj ściany pomalowane na półpołysk

Chociaż tłuszcz z mniejszym prawdopodobieństwem przylega do ścian kuchni z wykończeniem z półpołysku, należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć zdrapania farby lub uszkodzenia powierzchni podczas wycierania oleju. Zacznij od oczyszczenia takich ścian za pomocą łagodnego środka czyszczącego; w wielu sytuacjach wystarczy ciepła woda.

Jeśli ciepła woda jest niewystarczająca, stwórz własny środek czyszczący, łącząc uncję dowolnego nieściernego środka czyszczącego i 1 galon ciepłej wody. Dodatkowo ten środek czyszczący jest fantastyczny do czyszczenia fugi między płytkami w kuchni.

W przypadku uporczywych tłustych plam wymagane jest bardziej wymagające rozwiązanie. Najpierw dodaj pół szklanki octu do roztworu czyszczącego, aby zwiększyć jego skuteczność. Jeśli 12 filiżanek sody oczyszczonej z filiżanką amoniaku nie wystarcza do rozpuszczenia tłuszczu, zwiększ ilość do 14 filiżanek sody oczyszczonej. Dodaj również kolejną filiżankę amoniaku.

Niezależnie od formuły, nakładaj obficie i delikatnie rozcieraj plamy gąbką. Zawsze dokładnie oczyść obszar za pomocą czystej szmatki i wody, a następnie osusz po spłukaniu.

Dodatkowa metoda naturalnego usuwania tłuszczu

  • Olej roślinny na pierwszy rzut oka może wydawać się dziwny, ale jest całkiem skuteczny. Najpierw delikatnie wyczyść plamę za pomocą ręczników papierowych. Następnie należy usunąć plamę.
  • W kuchni można również użyć soli do usuwania tłustych plam. Jeśli chodzi o grubsze plamy, połącz sól z alkoholem.
  • Zrób mocną pastę odtłuszczającą, łącząc taką samą ilość cytryny i soku boraksowego. Za pomocą delikatnej szmatki nałóż pastę na plamy. Odczekaj pięć minut, aż pasta wyschnie, a następnie wytrzyj ją do sucha wilgotną szmatką i wodą.

To okładka!

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków dotyczących pytania: jak usunąć tłuszcz ze ściany za piecem, będziesz w stanie zwalczyć gromadzenie się tłuszczu i brudu. Te kroki można również wykorzystać do czyszczenia całej kuchni. Dobre jest to, że potrzebne materiały można znaleźć tylko w Twojej kuchni. Aby uzyskać więcej artykułów kuchennych, sprawdź, jak czyścić płytę kuchenną ze stali nierdzewnej. Dziękuję za przeczytanie!