Jak usunąć świeczkę ze szklanego słoika?

Jeszcze jedna świeca została zużyta, teraz zostajesz z jej słojem; taki klimat, prawda? Ten wosk musi jakoś wyjść, zwłaszcza jeśli planujesz ponownie użyć słoika w przyszłości. Oto kilka podstawowych strategii, jak wyjąć świecę ze szklanego słoika.

Sposoby wyjmowania świecy ze szklanego słoika

Korzystanie z zamrażarki do usuwania wosku

Poszukaj przyzwoitej używanej świecy. Ta procedura najlepiej sprawdzi się w przypadku słoików ze świecami z niewielką ilością wosku na dnie. Upewnij się również, że knot świecy nie jest przyklejony do dna wotum.

Jak usunąć świeczkę ze szklanego słoika?

Jeśli knot Twojej świecy jest przymocowany do dna, wosk może nie wychodzić gładko. Rozważ zastosowanie podejścia przedstawionego w sekcji dotyczącej usuwania wosku gorącą wodą. Zrób słoik na świeczkę.

Wiele słojów na świece zwęża się przy wejściu. Oznacza to, że przy próbie usunięcia wosku może on zostać uwięziony. Możesz tego uniknąć, siekając wosk w słoiku nożem do masła.

Gdy wosk zamarza, rozpada się na drobne kawałki. Mniejsze kawałki będą łatwiejsze do usunięcia niż jeden duży kawałek. Ta metoda ma również zastosowanie do tych słoików, które mają unikalny kształt lub formę.

Nie musisz ciąć wosku, jeśli używasz standardowego świecznika, którego ściany są po prostu proste. Umieść pojemnik w lodówce, aby się schłodził. Słoik postawić w stabilnym miejscu, aby się nie przewrócił.

Woda rozszerza się, gdy zamarza, podczas gdy wosk kurczy się. Oznacza to, że wosk złuszczy się z boków szkła. Umieść pojemnik w zamrażarce, aż wosk stwardnieje.

Może to zająć od 20 do 30 minut do kilku godzin. Wyjmij wotum z zamrażarki. Gdy wosk zamarznie, wyjmij słoik z zamrażarki.

Naciskając róg wosku, możesz sprawdzić, czy jest zamrożony. Jeśli wosk się poruszy lub będzie luźny, jest zamrożony i gotowy do usunięcia. Wyjmij wosk z pojemnika.

Odwróć słoik na bok. Wosk powinien po prostu wypaść. Jeśli tak się nie stanie, delikatnie uderz słoikiem o powierzchnię stołu lub blatu. Możesz także włożyć nóż do masła między wosk a szklankę i popchnąć go na rękojeść noża, aby go wyjąć.

W razie potrzeby wyjmij uchwyt knota. Jeśli uchwyt knota pozostaje przymocowany do dna słoika. Powinieneś być w stanie odłamać go od razu, umieszczając pod nim czubek noża do masła.

Następnie dociśnij go do rękojeści noża. Usuń wszelkie resztki. Na pojemniku wciąż może być kilka drobinek wosku.

Jeśli tak się stanie, użyj noża do masła, aby zeskrobać pozostałości. Możesz również pozbyć się pozostałości wosku, myjąc słoik mydłem i wodą lub nacierając go oliwką dla dzieci. Słoik na świeczkę można ponownie wykorzystać.

Możesz ponownie użyć pojemnika, wypełniając go woskiem ze świecy i oczywiście knotem. Możesz nawet dostosować go i używać do przechowywania długopisów, sztućców lub innych przedmiotów. Pomyśl o konserwacji wosku. Wosk ten można stopić w podwójnym kotle i wykorzystać do produkcji świec lub topiących się wosków.

Używanie wrzącej wody do usuwania wosku

Innym sposobem na wyjęcie świecy ze szklanego słoika jest użycie wrzącej wody. Zadbaj o bezpieczeństwo swojej powierzchni roboczej. Ponieważ ten proces może być bałaganiarski, powinieneś przykryć blat lub stół przed rozlanym woskiem. Rozłóż stare ręczniki lub gazety na powierzchni, nad którą będziesz pracować, aby to osiągnąć.

Alternatywnie możesz pracować na starej blasze do pieczenia. Pokrój wosk na plasterki. Włóż ostry nóż do słoika ze świecą i zacznij nabijać wosk, aby zrobić małe plasterki i nacięcia. Pomoże to w stopieniu wosku.

Pomoże również w przedostaniu się wody pod wosk i oddzieleniu jej od szkła. Napełnij słoik do połowy wrzącą wodą. Jednak nie napełniaj słoika całkowicie.

Wosk w końcu stopi się i wypłynie na powierzchnię wody. Pozostaw słoik do ostygnięcia przez wiele godzin. Woda ostygnie, a stopiony wosk stwardnieje po kilku godzinach.

Jedyną różnicą jest to, że wosk będzie teraz unosił się na wodzie, ułatwiając usuwanie. Usuń wosk, szturchając go. Powinieneś być w stanie po prostu wyskoczyć wosk po jego zestaleniu.

Pamiętaj, że podczas tego ze słoika może wypłynąć woda. Wyjmij uchwyt knota. Powinieneś być w stanie odłamać uchwyt knota, umieszczając pod nim nóż.

Jeśli nie odejdzie łatwo, po prostu zalej go dodatkową wrzątkiem i spróbuj ponownie, gdy woda jest jeszcze gorąca. Usuń wszelkie resztki. Jeśli w słoiku pozostał jakiś wosk, powinieneś być w stanie go zeskrobać nożem.

Możesz również użyć mydła i ciepłej wody do czyszczenia słoika. Inną metodą usuwania pozostałości wosku jest zwilżenie wacika w olejku dla dzieci, a następnie przetarcie nim wosku i szkła. Oddaj słoik do recyklingu.

Możesz teraz używać słoika do woli. Możesz wypełnić go nowym woskiem, aby zrobić kolejną świecę, lub możesz ją udekorować i trzymać w niej przedmioty. Pomyśl o ponownym użyciu wosku.

Wniosek dotyczący wyjmowania świecy ze szklanego słoika

Stosowanie bardzo wysokiej i niskiej temperatury na świecach to proste sposoby na wyjęcie świecy ze szklanego słoika. Uważaj na temperaturę, jaką nakładasz na szklane słoiki, aby uniknąć konieczności ich stłuczenia. Jeśli masz to wszystko w swoim sercu, jesteś gotowy, aby wznowić swoje słoiki ze świeczkami!