Jak usunąć suszarkę gazową? 4 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak usunąć suszarkę gazową? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Najpierw wyłącz dopływ gazu do suszarki, zakręć mały kran na przewodzie suszarki lub centralny zawór, który dostarcza gaz do całego domu, aby to zrobić.

Odłącz elastyczne złącze od przewodu gazowego tylko w celu usunięcia suszarki z przewodu. Pokrywka przewodu gazowego służy do zamykania przewodu gazowego. Aby zagwarantować dokładne uszczelnienie, owinąć klej wokół złącza.

Jak usunąć suszarkę gazową? 4 proste kroki!

Aby uniknąć wycieku gazu, który mógłby spowodować dalszy zapłon, przed rozpoczęciem należy również zgasić płomienie w domu. Noszenie odzieży ochronnej, wentylacja domu, posiadanie gaśnicy w trybie gotowości i odłączenie kabla elektrycznego suszarki to zalecane środki ostrożności. Zbliż się do tego!

Narzędzia wymagane do usunięcia suszarki gazowej

Nie będziesz potrzebować do tego żadnych specjalnych narzędzi, tylko przedmioty, które już masz w swojej skrzynce z narzędziami. Zwykle wymagany jest śrubokręt, klucz i taśma elektryczna. Jeśli to możliwe, użyj śrubokręta z odpowiednią główką. Ułatwi to odkręcenie węży, a później będziesz mógł wszystko dokręcić z niewielkim trudem. Na wszelki wypadek musisz mieć pod ręką gaśnicę.

Ponieważ może dojść do wycieku gazu, wybuchu lub zagrożenia pożarowego, należy założyć odpowiednią odzież ochronną. Przygotuj więc okulary, rękawiczki i osłonę twarzy. Upewnij się, że odblokowałeś wszystkie drzwi i okna swojego domu. Po odłączeniu suszarki wyłącz wszystkie elementy grzejne, płomienie i światła sygnalizacyjne, aby uniknąć zapalenia resztek gazu, które wyciekły z rur. Obszar wokół suszarki gazowej musi być zawsze dobrze wentylowany.

Kroki bezpiecznego usuwania suszarki gazowej

Ostrożnie postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby dowiedzieć się, jak wyjąć suszarkę gazową. Przed wyjęciem suszarki gazowej pomocne byłoby wykonanie pewnych pomiarów ostrożności.

Krok 1. Zapewnij odpowiednią wentylację

Ponieważ w pobliżu suszarki istnieje ryzyko pożaru, wycieku gazu lub wybuchu, należy przewietrzyć pomieszczenie. Upewnij się, że wszystkie źródła ciepła, lampki sygnalizacyjne i źródła iskier są również wyłączone.

Krok 2. Wyłącz suszarkę gazu

Sprawdź, czy nie ma wycieków gazu w domu i napraw je taśmą elektryczną, jeśli to możliwe. Jeśli chodzi o zarządzanie gazem – z udziałem urządzeń, najlepszym sposobem na uniknięcie wpadek jest zapewnienie, że wszelkie wycieki zostaną naprawione tak szybko, jak to możliwe. Nie ma się czym martwić, jeśli możesz to zapewnić. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę cierpliwości i skupienia. Możesz również chcieć wiedzieć, jak bezpiecznie odłączyć suszarkę gazową.


Krok 3. Odłącz suszarkę od przewodu gazowego

Zlokalizuj i odłącz wąż łączący suszarkę z dopływem gazu. Za pomocą pokrętła można usunąć przewód gazowy. Wiele rodzajów suszarek gazowych wykorzystuje dodatkowe metody trzymania węża, takie jak dodatkowe śruby lub ruchome śruby, o które należy zadbać. Ale gdy jesteś gotowy do wyrwania węża, chwyć taśmę elektryczną i pociągnij za wąż ostrożnie. Gdy wąż zostanie odsłonięty, szybko zakryj usta warstwami taśmy klejącej.

Ostrożnie złóż wąż i przymocuj go do rury zasilającej po dokładnym zamocowaniu. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie materiału, z którego wykonany jest wąż. Jeśli wąż jest srebrno-biały winyl, jak najszybciej zastąp go aluminiowym złączem.

Winyl jest wysoce łatwopalny i może łatwo się zapalić. Płać ostrożnie, ponieważ służy to ochronie twojego domu i rodziny. Jeśli zdecydujesz się wymienić przewód, ściągnij go z głównej rury i tym razem ponownie przyklej taśmę klejącą do wylotu przewodu gazowego. Oto jak odczepić suszarkę gazową.

Krok 4. Przewietrz pomieszczenie i posprzątaj

Kiedy usuniesz rurę lub wąż, bez względu na to, jak szybko lub ostrożnie je usuniesz, istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że do pomieszczenia przedostała się część gazu. Nie zamykaj jeszcze okien i drzwi i bądź w bezpiecznym miejscu. Przed rozpoczęciem czyszczenia pozostaw drzwi otwarte na kilka godzin, aby gaz mógł ulotnić się z pomieszczenia. Chwyć każdy fragment metalu, rdzy i gumy i wyrzuć go. Zachowaj śruby i pierścienie napinające przewód, jeśli zajdzie potrzeba późniejszego ponownego zamocowania suszarki gazowej.

W tej sekcji, jeśli zauważysz jakiekolwiek dziury lub pęknięcia w wężu lub rurze, natychmiast je napraw, bez względu na to, jak małe lub nieistotne są. Po raz kolejny ochrona Ciebie i Twojej rodziny jest Twoim najwyższym priorytetem, teraz iw przewidywalnym czasie. Jeśli Twoje mieszkanie pachnie gazem po wyłączeniu suszarki, poproś specjalistę o przybycie lub sprawdzenie sprawy. Nawet go nie odpychaj; wszyscy w twoim domu będą zagrożeni, jeśli to zrobisz. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić wąż wentylacyjny suszarki i jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się wszystkiego o demontażu suszarki gazowej; przeczytaj uważnie wszystkie powyższe kroki; jeśli zamierzasz wymontować osuszacz gazu, przed rozpoczęciem należy wykonać wszystkie wymienione środki ostrożności. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!