Jak usunąć przypalony tłuszcz z płyty kuchennej?

Chcesz wiedzieć, jak usunąć przypalony tłuszcz z płyty kuchennej? Istnieją cztery proste sposoby; obejmują one użycie sody oczyszczonej, białego octu i coca-coli.

Usuwanie trudnych plam tłuszczu nie musi dużo kosztować. Po prostu możesz być zaskoczony niektórymi środkami czyszczącymi używanymi do tych trudnych tłustych plam.

Jak usunąć przypalony tłuszcz z płyty kuchennej?

Pamiętaj, aby sprawdzić materiał płyty kuchennej przed rozważeniem metody czyszczenia, której użyjesz. Upewnij się, że nie spowoduje żadnych uszkodzeń lub nie jest wystarczająco poważny, aby pozostawić rysy na powierzchni – zachowaj ostrożność podczas obsługi ciepła podczas procesu czyszczenia. Ten artykuł pomoże ci usunąć te trudne plamy przy użyciu zwykłych składników kuchennych, które możesz już mieć. Przejdźmy od razu, dobrze?

Sposoby usuwania przypalonego tłuszczu z blatu kuchenki

Tłuszcz można łatwo usunąć z płyty kuchennej, gdy jest świeża. Gdy tłuszcz jest jeszcze miękki, możesz użyć odtłuszczacza kuchennego, aby uporać się z bałaganem. Ale kiedy został przypalony w kuchence, może to być trochę trudne. Oto lista kilku rzeczy, jak usunąć przypalony tłuszcz z blatu kuchenki:

#1. Soda oczyszczona

Jest to prosty, ale skuteczny sposób na usunięcie przypalonego tłuszczu. Potrzebujesz wilgotnej ściereczki i sody oczyszczonej. Najpierw wylej jedną lub dwie łyżeczki sody oczyszczonej na wilgotną ściereczkę, w zależności od tego, ile będziesz potrzebować. Następnie sprasuj i wymieszaj łyżką, aby utworzyły pastę. Użyj pasty do wcierania w tłuszcz i wilgotną szmatką. Pomaga to zmiękczyć tłuszcz i łatwiej będzie go zetrzeć. Wskazane jest również użycie plastikowego skrobaka. Pozostaną resztki oleju, więc wykończ kolejną wilgotną szmatką.

#2. Biały ocet

Wiadomo, że ocet pomaga w usuwaniu uporczywych plam. Wlej lub spryskaj octem bezpośrednio utwardzony tłuszcz. Kwasowość rozpuści go na tyle, że można go zetrzeć gąbką lub plastikową skrobaczką. Możesz również ponownie podgrzać płytę kuchenną przed nałożeniem octu, ponieważ to również pomaga.

Czy wiesz, że ocet może również zapobiegać powstawaniu innych tłustych plam na garnkach i patelniach? Jest to ta sama koncepcja, co podgrzewanie kuchenki, aby ocet wpłynął na więcej. Będziesz musiał gotować 2 szklanki octu na wybranym garnku lub patelni przez 10 minut. Poznaj sposoby czyszczenia octem.

#3. Ocet i soda oczyszczona

Zgadłeś. Kiedy plama wydaje się zbyt uporczywa, aby użyć tylko jednej z tych samych metod, dlaczego ich nie połączyć? Jak wspomniano powyżej, zamiast tylko wody do pasty z sody oczyszczonej, można ją zmieszać z białym octem. Następnie wetrzyj pastę na całej plamie tłuszczu. Możesz pozostawić go na plamie tak długo, jak uznasz, że jest to potrzebne.

Możesz również ponownie podgrzać płytę kuchenną, ponieważ może to pomóc w utrwaleniu pasty i zmiękczeniu twardszej warstwy pozostałego tłuszczu. Gdy płyta ostygnie, możesz przystąpić do wycierania jej kolejną wilgotną ściereczką lub plastikową skrobaczką. Zakończ, wycierając resztki oleju wilgotną szmatką. Warto wiedzieć, jak wyczyścić płytę grzewczą.

#4. Coca-Cola

Może to być mniej konwencjonalne podejście do usuwania przypalonych plam tłuszczu, ale działa. Pamiętasz czasy, kiedy ludzie używali coca-coli do usuwania plam na muszli klozetowej? Miało to udowodnić, jak kwaśne może być nawet usuwanie uporczywych plam. Więc jeśli zdarzy ci się, że masz w domu niewytłumaczalną ilość coca-coli do użycia jako środek czyszczący, sugerujemy spróbować. Tylko nie zapomnij wykończyć go mydłem i wodą, aby pachnieć świeżo. Dowiedz się, jak używać koksu do czyszczenia toalety.

Jak usunąć świeże plamy z tłuszczu

Nie zostawimy Cię w zawieszeniu tylko z rozwiązaniami na stare i przypalone plamy tłuszczu. Kiedy łatwiej je usunąć, gdy są miękkie, podamy kilka prostych rozwiązań. Zapobiega to ich osadzaniu się na płycie kuchennej lub innych powierzchniach.

#1. Soda oczyszczona z wodą

Na ratunek znów przychodzi soda oczyszczona. Tym razem na pastę wystarczyłaby woda, ponieważ tłuszcz nadal łatwo schodzi. Ale czy wiesz, że to działa dobrze nie tylko w przypadku tłustych plam? Działa to również na inne plamy kuchenne. Ponadto jest bezpiecznym środkiem czyszczącym, ponieważ jest łagodny dla skóry i czyszczonych powierzchni.

#2. Mydło do naczyń

Mydła do naczyń przeznaczone są do walki z tłustymi powierzchniami; to sprawia, że ​​są one szczególnie dobre do mycia naczyń, ponieważ mogą szybko się zatłuścić wraz z jedzeniem. Kiedy przypadkowo ubrudzisz się tłuszczem na ubraniu lub jakiejkolwiek tkaninie, mydło do naczyń również może w tym pomóc. Wystarczy pozostawić na plamie około pół godziny i wetrzeć pod bieżącą wodą.

Wniosek

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, podziel się nim z przyjacielem, który chce wiedzieć, jak usunąć przypalony tłuszcz z płyty kuchennej. Czasami najtrudniejsze plamy można rozwiązać za pomocą zwykłych składników, które mamy w domu. Możesz przeczytać powiązane artykuły; zrozumieć, jak czyścić patelnię na kuchence i jak czyścić wężownice kuchenki elektrycznej. Dziękuję za przeczytanie!