Jak usunąć powietrze z rdzenia nagrzewnicy? 3 niesamowite sposoby!

Pytanie brzmi: jak usunąć powietrze z rdzenia nagrzewnicy? Użyj zestawu do płukania, wykonaj próbę ciśnieniową chłodnicy i odbij układ chłodzenia. Możesz usłyszeć bulgoczący dźwięk pod deską rozdzielczą, jeśli powietrze ulokuje się w rdzeniu nagrzewnicy.

Utrzymanie tego stanu spowoduje wiele problemów samochodowych na dłuższą metę. Jeśli w rdzeniu nagrzewnicy znajduje się powietrze, należy go jak najszybciej przedmuchać.

Jak usunąć powietrze z rdzenia nagrzewnicy? 3 niesamowite sposoby!

Nie wiesz, jak postępować? Nie ma problemu! Pomożemy ci. Przeprowadzimy Cię przez proces usuwania powietrza z rdzenia nagrzewnicy od początku do końca. Przejdźmy od razu, nie tracąc więcej czasu.

Jakie jest źródło powietrza w rdzeniu nagrzewnicy?

Istnieje wiele możliwych przyczyn uwięzienia powietrza w rdzeniu nagrzewnicy. Potrzeba czasu, aby wszystko, co robisz, odniosło skutek. Problem powstaje w wyniku trwającego procesu. Tak to się dzieje. Powietrze dociera do rdzenia nagrzewnicy za każdym razem, gdy z jakiegokolwiek powodu odsłonisz układ chłodzenia samochodu. Wewnątrz układu chłodzenia powietrze to zostaje uwięzione. Obserwacja systemu uzupełniania chłodziwa ma kluczowe znaczenie dla wykrycia, czy w środku nie zostało uwięzione powietrze. Poza tym wadliwy korek chłodnicy może również prowadzić do tego problemu.

Ten problem może być potencjalnie spowodowany wyciekiem węża. Wydmuchiwana uszczelka to kolejna ważna rzecz, na którą należy uważać. Może to spowodować wyciek płynu chłodzącego, który może przyczynić się do tego problemu. Wreszcie będziesz miał ten problem, jeśli wystąpi wyciek w zaworze sterującym ogrzewaniem. Jakiekolwiek powietrze uwięzione w układzie chłodzenia doprowadzi w końcu do degradacji całego układu. Jeśli nie zajmiesz się problemem tak szybko, jak to możliwe, możesz skończyć z korozją.

W rezultacie Twój silnik zostanie ostatecznie nieodwracalnie uszkodzony. Oznacza to, że będziesz musiał zapłacić tysiące dolarów, aby go naprawić. W rezultacie należy jak najszybciej usunąć wszelkie pozostałe powietrze z rdzenia nagrzewnicy.

Jak mogę usunąć powietrze z rdzenia nagrzewnicy?

Istnieje kilka technik usuwania powietrza z rdzenia nagrzewnicy, których możesz spróbować teraz. Jeśli jeden z nich nie trafi, spróbuj innego. Jeśli żadne z tych działań nie zadziała, będziesz musiał poszukać pomocy eksperta. Unikaj też przesadzania na własną rękę, jeśli nie wiesz, co robisz. Może to spowodować nieodwracalne uszkodzenie silnika. Przyjrzyjmy się różnym technikom usuwania powietrza z rdzenia nagrzewnicy!

#1. System chłodzenia musi zostać odbity

W przypadku usuwania powietrza z rdzenia nagrzewnicy ta procedura działa wspaniale. Czynności są następujące: Musisz podnieść przód pojazdu. Możesz go podnieść lub wykorzystać miejsce ze spadkiem, aby utrzymać przód do góry. Teraz nadszedł czas, aby wziąć płyn chłodzący i przygotować go do użycia. Aby nie bulgotał, musisz odkręcić korek i przynieść trochę płynu chłodzącego.

Następnie silnik należy uruchomić i przez chwilę pozwolić mu się rozgrzać. Chłodziwo zaczyna przepływać przez rdzeń nagrzewnicy natychmiast po osiągnięciu temperatury roboczej. Pęcherzyki powietrza są wypychane na zewnątrz. Następnie odczekaj 30 minut, aż samochód odpocznie. Następnie sprawdź poziom płynu chłodzącego w chłodnicach. Postępuj ostrożnie, wstrzykując chłodziwo, gdy chłodziwo się zatrzyma. System chłodzenia musi zostać odbity. Na początku będzie kilka bąbelków i beknięć, ale po 20 minutach sytuacja powinna się wyrównać. Zamknij korek chłodnicy, aby zakończyć procedurę.

#2. W przypadku grzejników wykonaj próbę ciśnieniową.

To doskonały wybór, jeśli masz drobne problemy ze śluzą. Korzystanie z testera ciśnienia chłodnicy to proste zadanie. Tak to się robi. Silnik należy uruchomić i doprowadzić do temperatury otoczenia.

Następnie należy odkręcić zacisk wylotowy rdzenia grzałki. Grzejnik powinien być wtedy pod ciśnieniem. W tym momencie wymagany jest tester ciśnienia chłodnicy. Jak widać, chłodziwo będzie teraz przepływać przez rurę. Możesz kontynuować regulację zacisku za każdym razem, gdy bulgoczące dźwięki z tej operacji zaczną zanikać. Na koniec sprawdź chłodnicę, aby określić, ile płynu chłodzącego należy wymienić. Być może zainteresuje Cię również testowanie rdzenia nagrzewnicy pod kątem wycieków.

#3. Użyj zestawu do spłukiwania

Zestaw do spłukiwania to urządzenie, które umożliwia spłukanie toalety wodą. Jest to szybki i łatwy sposób na usunięcie powietrza z rdzenia nagrzewnicy. Upraszcza to procedurę i sprawia, że ​​jest ona dość prosta do wykonania. Po prostu wykonaj następujące kroki:

Zestaw do spłukiwania możesz kupić w sklepie samochodowym lub poszukać w Internecie. Posiada wbudowane złącze węża. Zdejmij zaślepkę węża ogrodowego i natychmiast napełnij chłodnicę płynem chłodzącym, który masz pod ręką. Musisz zamknąć otwór węża, gdy płyn chłodzący zacznie przez niego przepływać. Przez ten otwór przepływ chłodziwa wypycha uwięzione pęcherzyki powietrza. Sprawdź chłodnicę pod kątem poziomu płynu chłodzącego i uzupełnij go, podobnie jak w przypadku ostatniej techniki.

To okładka!

Podsumowując, te techniki muszą być wystarczające, jeśli chcesz zrozumieć, jak usunąć powietrze z rdzenia nagrzewnicy. Można wypróbować dowolne z podejść, które odpowiadają Twoim wymaganiom. Nie należy jednak ignorować tego problemu, ponieważ może to spowodować poważną awarię silnika. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu! Możesz również przeczytać o tym, ile należy wymienić rdzeń nagrzewnicy i jak naprawić zatkany rdzeń nagrzewnicy.