Jak usunąć pompę myjki ciśnieniowej z silnika Honda? 4 proste kroki!

Chcesz dowiedzieć się, jak wymontować pompę myjki ciśnieniowej z silnika Hondy? Więc bez zbędnych ceregieli zacznij czytać ten artykuł. Więcej informacji można znaleźć w podręczniku użytkownika lub podręczniku firmy.

Wiele pomp stosuje spójną podstawową procedurę. Jednak niektóre mogą się różnić w zależności od producenta. Znajomość sposobów na zrobienie tego jest prosta, ponieważ wytyczne są jasne.

Jak usunąć pompę myjki ciśnieniowej z silnika Honda? 4 proste kroki!

Odłączyć wszystkie węże do lub od myjki ciśnieniowej. Wyjmij przewód układu zapłonowego z obwodu. Nałożyć niewielką ilość smaru penetrującego i rozprowadzić go wzdłuż rowka górnej części kołnierza. Za pomocą klucza nasadowego odkręć nakrętki mocujące i podkładki. Odkręć śruby z wału korbowego za pomocą klucza. Wyjmij i zwolnij starą pompę z głowicy silnika za pomocą śrubokręta. Cóż, to tylko krótka recenzja; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Zrozumienie pompy myjki ciśnieniowej

Woda pod ciśnieniem była transportowana do armaty za pomocą pompy ciśnieniowej. Pompa osiowa wydaje się być najtrwalsza z tych dwóch, ale jest też trudniejsza do naprawy. Pomimo braku trwałości pompę triple-X można po prostu naprawić za pomocą kabla elektrycznego, jeśli się zużyje. Żywotność standardowej pompy myjki ciśnieniowej zależy od tego, jak często ludzie ją używają i jak prawidłowo ją konserwują. Pompa do spryskiwaczy Honda ma średnią żywotność 3-5 lat, jeśli jest używana raz lub trzy razy w tygodniu i odpowiednio konserwowana.

Kroki demontażu pompy myjki ciśnieniowej z silnika Honda

Wyjęcie pompy spryskiwacza z silnika Hondy jest proste. Te etapy są na ogół łatwe i nieskomplikowane. Wykonaj poniższe czynności i dowiedz się, jak wyjąć pompę myjki ciśnieniowej z silnika Hondy.

Krok 1. Odłącz od źródła zasilania

Zdejmij węże myjki ciśnieniowej i połóż je na twardej, płaskiej powierzchni. Najpierw odłącz przewód układu zapłonowego od układu zapłonowego sprzętu zasilanego gazem lub upewnij się, że urządzenie jest odłączone w wersjach elektrycznych.

Krok 2. Zastosuj olej penetrujący

Nałóż olej penetrujący na górny rowek kołnierza pompy i złącze, w którym kołnierz łączy się z silnikiem Hondy.

Krok 3. Odkręć nasadki

Używając nasadki o odpowiednim rozmiarze, odkręć nakrętki mocujące i podkładki mocujące materiały i komponenty do silnika. Za pomocą klucza wyjmij śrubę dociskową z wału korbowego. Lekko popchnij drut inicjujący, aby obrócić wał i wyrównaj śruby ustalające z dostępnym otworem w pokrywie wału korbowego.

Krok 4. Odłącz pompę

Odłącz powierzchnię silnika i pompę od wału korbowego. Jeśli jakoś pompa nie ześlizgnęłaby się po prostu z wału korbowego, użyj dużego płaskiego śrubokręta, aby odepchnąć pompę naprzemiennie końcówkami. Nie wolno używać nadmiernej siły. Jeśli pompa nadal się nie poluzuje, użyj dwóch śrub z pełnym gwintem w odpowiednich otworach za śrubami mocującymi na kołnierzu pompy.

Te śruby byłyby wkręcane tylko w kołnierz i będą naciskać na głowicę silnika, naprężając pompę. Wkręć śruby, aż zetkną się płytki złącza silnika benzynowego lub silnika elektrycznego. Dokręć śruby zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż pompa zostanie zwolniona z wału korbowego silnika. Używaj tylko wystarczającej siły lub momentu obrotowego bez użycia siły. Być może zainteresuje Cię również instalacja nowej pompy do myjki ciśnieniowej.

Typy pomp myjki ciśnieniowej Honda

Ciśnienie Hondy występuje w wielu trzech rodzajach i ważne jest, aby wiedzieć o tych typach, kiedy zamierzasz wymontować starą pompę i wymienić ją na nową. Poniżej wymienione są ich trzy rodzaje. Naucz się ich uważnie.

#1. Wpisz wWobble

Pompy wobble wydają się być ekonomicznymi i energooszczędnymi pompami do myjek ciśnieniowych. Mimo to znane są z tego, że posiadają pompę myjącą o najniższej wydajności. Średnio chwiejny typ powinien trwać około 300 i 450 godzin. Kołysząca się pompa jest znacznie mniej wydajna niż wszystkie inne, ponieważ musi walczyć z odpychaniem wody i podwójnych sprężyn. Pompy ciśnieniowe chybotania są rzadko odzyskiwane.

#2. Typ osiowy

Pompy osiowe przewyższyły silniki Wobble pod względem wyglądu i trwałości oraz zwiększonej zdolności adaptacji w odniesieniu do mocy wyjściowej GPM lub PSI. Wydaje się, że pompy osiowe stają się główną technologią w przypadku pomp domowych i przemysłowych. Ta pompa osiowa powinna zazwyczaj działać trzy razy dłużej niż pompa ciśnieniowa Wobble, co przekłada się na dodatkowe 600-900 godzin użytkowania. Pomimo tego, że są znacznie bardziej wytrzymałe niż silniki chybotliwe, silniki osiowe mają znacznie większe tarcie niż pompy Triplex.

#3. Wpisz potrójny

Silniki Triplex mają dłuższą żywotność niż silniki Axial i Wobble. Oferują one najwięcej możliwości adaptacji GPM i PSI, co pozwala na więcej ustawień PSI i GPM. Można go również naprawić. Silnik Triplex ma dziesięciokrotnie większą żywotność niż silnik osiowy. Podobnie jak w pompie triplex, wał korbowy napędza tłoki, które wciągają i wypychają wodę.

To okładka!

Nauka demontażu pompy myjki ciśnieniowej z silnika Hondy jest bardzo prosta. Mamy nadzieję, że zapoznałeś się z powyższymi krokami i możesz łatwo wyjąć pompę. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; dlaczego używać myjki ciśnieniowej teande i jak zmniejszyć ciśnienie z myjki ciśnieniowej. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca.