Jak usunąć pleśń zza pieca na 5 prostych sposobów?

Ciekawi Cię jak usunąć pleśń zza pieca? W tym artykule omówimy pięć sposobów na pozbycie się tego paskudnego pleśni.

Możesz użyć nadtlenku wodoru do czyszczenia pleśni. Badania wykazały, że nadtlenek wodoru może zabijać bakterie, grzyby, wirusy i zarodniki pleśni, dzięki czemu jest bardzo skuteczny w zabijaniu pleśni na powierzchni.

Jak usunąć pleśń zza pieca na 5 prostych sposobów?

Oprócz nadtlenku wodoru możesz również użyć octu jako środka do czyszczenia pleśni. Zarówno nadtlenek wodoru, jak i ocet są świetnymi środkami czyszczącymi na pleśń i można je znaleźć w zaciszu swoich domów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o czyszczeniu pleśni za kuchennym piecem, czytaj dalej ten artykuł, a pokażemy Ci, jak to zrobić.

Co powoduje wzrost pleśni?

Jeśli Twoja kuchnia nie ma odpowiedniej wentylacji, jest w jakiś sposób wilgotna i nie jest czyszczona dokładnie lub często, to spodziewaj się, że pleśń rośnie tam w ciemnym i wilgotnym miejscu.

Pleśń rozwija się w środowisku o niewielkim lub zerowym oświetleniu, jest wilgotna, nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Aby zapobiec powstawaniu pleśni, musisz utrzymać porządek w kuchni, pozbyć się całej wilgoci, osuszyć powietrze nawilżaczem i na koniec przepuścić ciepło.

Pleśń często pozostawia ostry zapach, który wskazuje na obecność pleśni w okolicy. Oto „jak pachnie pleśń” jako przewodnik, który może ci pomóc.

Różnica między pleśnią a pleśnią

Zarówno pleśń, jak i pleśń rosną na powierzchni, ale różnica między nimi polega na tym, że pleśń nie może przeniknąć przez powierzchnię, w przeciwieństwie do pleśni. Istotną różnicą między pleśnią a pleśnią jest wygląd.

Pleśń występuje w kolorze białym i szarym (we wczesnych stadiach), podczas gdy pleśń ma różne kolory. Jest również pudrowaty i płaski, w przeciwieństwie do pleśni rozmytej.

Co powoduje pleśń za piecem?

Może pytasz, jak pleśń urosła za piecem? Cóż, jest wiele powodów.

Jeśli Twoja kuchnia nie jest często sprzątana, nie ma odpowiedniej wentylacji i prawie zawsze jest wilgotna, pojawi się tam pleśń, ale dlaczego za piecem? Dzieje się tak, ponieważ za piecem nie ma światła słonecznego.

Innym powodem, dla którego za twoim piecem jest pleśń, jest to, że twoja ściana może się pleśni. Oto, jak usunąć pleśń z pomalowanych ścian jako przewodnik, jak usunąć ten pleśń.

Sposoby usuwania pleśni zza pieca

Aby wyczyścić tył pieca, upewnij się, że możesz go ostatecznie zobaczyć i dosięgnąć. Jeśli to możliwe, przesuń piec, aby zobaczyć cały dotknięty obszar.

Metoda nr 1. Użyj octu

Ocet to jeden z najskuteczniejszych środków czyszczących w Twoim domu, który może łatwo wyczyścić, dezodoryzować i dezynfekować dotknięty pleśnią obszar.

Możesz go rozcieńczyć w wodzie lub użyć bez zmian. Należy go wlać do butelki z rozpylaczem i spryskać bezpośrednio na dotkniętym obszarze, pozostawić na godzinę, a następnie spłukać obszar, aby nie pozostał zapach octu.

Metoda nr 2. Wyczyść cytryną

Cytryny są naturalnymi zabójcami pleśni i pleśni i pozostawiają powierzchnię wolną od pleśni i pleśni. Po prostu wyciśnij cytrynę tak, jak robisz sok z cytryny (chyba że nie mieszaj jej z niczym) i wylej ją bezpośrednio na dotknięty obszar.

Pozostaw cytrynę na pięć minut lub dłużej, a następnie wytrzyj ją czystą, suchą szmatką.

Metoda nr 3. Użyj olejków eterycznych do czyszczenia

Być może używasz olejku eterycznego do odświeżenia domu lub relaksu po całym dniu pracy, ale możesz również użyć go, aby pozbyć się tego paskudnego pleśni z pieca. Drzewo herbaciane, cynamon, tymianek i olejek goździkowy to tylko niektóre z nich, które mogą pomóc w pozbyciu się pleśni.

Aby użyć, zrób mieszankę z łyżeczki preferowanego oleju i filiżanki wody, włóż ją do butelki ze spryskiwaczem i rozpyl bezpośrednio na dotknięty obszar. Zetrzyj olejek eteryczny po odczekaniu godziny.

Metoda nr 4. Usuń pleśń sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona sprawdziła się w usuwaniu różnych plam i zapachów w gospodarstwie domowym, ale jest również świetna do odstraszania pleśni.

Wystarczy zrobić mieszankę z ¼ łyżki sody oczyszczonej i wody w butelce ze spryskiwaczem. Spryskaj bezpośrednio obszar i pozostaw na 5 minut.

Po odstawieniu na chwilę, wyszoruj go szczotką, aby usunąć wszystkie zarodniki pleśni i pozostałości po sodzie oczyszczonej.

Metoda nr 5. Użyj nadtlenku wodoru

Nadtlenek wodoru został poparty badaniami nad zabijaniem wirusów, grzybów, bakterii i zarodników pleśni. Jest powszechnie używany do czyszczenia otwartej rany, ale skutecznie usuwa pleśń.

Aby użyć, kup 3% nadtlenek wodoru w lokalnej aptece, wlej go do butelki ze spryskiwaczem i rozpyl bezpośrednio na pleśń. Pozostaw na 10 minut i wyłóż szmatką lub miękką szczoteczką.

Po wyszorowaniu wytrzyj czystą, suchą szmatką. Powtórz ten proces, jeśli jakieś pozostały.

Wniosek

Teraz dotarłeś do tej części artykułu, nauczyłeś się czyścić pleśń zza pieca. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie pomóc Ci w oczyszczeniu Twojego pieca z pleśni.