Jak usunąć pleśń z zewnętrznej farby: 2-częściowy proces

Czy próbowałeś dowiedzieć się, jak usunąć pleśń z farby zewnętrznej? Zakryliśmy was wszystkich!

Pleśń na zewnątrz domu może wydawać się nieatrakcyjnymi zielonymi lub czarnymi plamami przy ziemi oraz w miejscach, w których rośliny mogą blokować światło słoneczne. Pleśń i pleśń rosną i rozwijają się w ciemnych, wilgotnych obszarach o niedostatecznej cyrkulacji powietrza, nawet na zewnątrz domu.

Jak usunąć pleśń z zewnętrznej farby: 2-częściowy proces

Ograniczenie zieleni i poprawienie atmosfery w wilgotnych, ponurych obszarach może pomóc w zapobieganiu pleśni w przyszłości. Sprawdź ten artykuł o tym, jak wyczyścić cegłę z pleśni, aby pomóc Ci w podstawowych krokach.

Część 1. Przygotowywanie ustawień

Krok 1. Załóż maskę lub respirator. Przetestuj rozpylanie i czyszczenie w niepozornym miejscu, aby mieć pewność, że ocet nie uszkodzi zewnętrznej farby.

Krok 2. Aby zwilżyć pleśń, spryskaj obszar wężem ogrodowym. Pozostaw na 30 minut do wyschnięcia lub do momentu, gdy obszar będzie wilgotny, ale nie przemoczony.

Pleśń w wilgotnych przestrzeniach jest łatwiejsza do usunięcia bez uwalniania zarodników w powietrze.

Krok 3. Aby zapobiec powrotowi pleśni, przytnij liście i usuń wszelkie przeszkody. Ponieważ ocet może szkodzić roślinom, usuń liście, które chcesz zachować.

Część 2. Usuwanie pleśni

Krok 1. Wymieszaj w misce 3/4 szklanki octu i 1/4 szklanki wody — przetestuj rozpylanie i czyszczenie w niewidocznym miejscu, aby zagwarantować, że ocet nie uszkodzi zewnętrznej farby.

Uwaga: Odczekaj 12 do 15 minut, aby ocet usiadł w obszarze testowym.

Krok 2. Dokładnie opłucz obszar testowy. Oczyść formę zwykłą wodą i szczotką do szorowania, jeśli ocet zniszczy farbę.

Unikaj rysowania farby i powodowania łuszczenia. Jeśli miejsce testu pozostaje nienaruszone, można bezpiecznie usunąć pleśń z pozostałej części zewnętrznej za pomocą octu.

Krok 3. Używając mieszanki octu i wody, obficie spryskaj dotknięty obszar. Ocet nasyca teren, unikając trawy i ozdobnych liści.

Odczekaj 12 do 15 minut, aby roztwór octu rozpuścił pleśń.

Krok 4. Zetrzyj formę z farby za pomocą miękkiego pędzla. Szoruj delikatnymi, okrągłymi wzorami, uważając, aby nie zarysować farby, nie łuszczyć się lub nie łuszczyć.

Po szorowaniu formy powstaje szlam, który można łatwo usunąć myjką.

Krok 5. Za pomocą węża ogrodowego umyj całą powierzchnię zewnętrzną, uważając, aby usunąć wszelkie ślady pleśni i octu ze ścian i ziemi poniżej. Aby całkowicie usunąć zarodniki pleśni z podłoża i ścian, umyj je od góry do dołu.

Wskazówka: Rośliny, które pozwalają na lepsze napowietrzanie środowiska, mogą być efektywniej wykorzystywane wzdłuż elewacji domu.

Pleśnia i pleśń na powierzchni

Chociaż usuwanie pleśni i pleśni z zewnętrznej części domu może nie być trudne, będzie wymagało dużo wysiłku. Na szczęście w przeciwnym razie wyeliminowanie pleśni powierzchniowej z domu nie jest zbyt trudne.

Usuwanie pleśni można wykonać na dwa sposoby, z których jeden wykorzystuje gadżet oszczędzający pracę. Pierwsza metoda polega na wykorzystaniu wiadra i różnych szczotek.

Możesz chcieć mieć szczotkę do szorowania i szczotkę przymocowaną do przedłużającego uchwytu, aby móc dotrzeć do wyższych zakątków domu. Napełnij wiadro galonem ciepłej wody i kubkiem wybielacza, aby wyczyścić powierzchnie.

Aby przyspieszyć tę metodę, możesz użyć substancji chemicznej zwanej fosforanem trisodowym lub TSP. Wyszoruj dotknięte obszary szczoteczką nasączoną roztworem.

Jeśli pleśń dotyka tylko niewielkiej części Twojej nieruchomości, może być łatwiej umieścić je w butelce ze spryskiwaczem i znaleźć czyste miejsca. Po zakończeniu szorowania spłucz powierzchnię zewnętrznym wężem.

Myjka ciśnieniowa to kolejna opcja do usuwania pleśni powierzchniowej. Możesz umyć swój dom z roztworem czyszczącym lub bez, ponieważ strumień wody oczyszcza powierzchnię i usuwa pleśń i pleśń.

Może również pomóc w usunięciu luźnej farby, co jest plusem, gdy przygotowujesz się do odmalowania domu. Dowiedz się więcej o zapobieganiu pleśni w tym artykule na temat usuwania pleśni z betonu.

Pleśnie na dużą skalę

Może się okazać, że po dokładnym wyczyszczeniu pleśni powierzchniowej z zewnętrznej części domu, nadal istnieją obszary, w których pleśń wydaje się głęboko wnikać w farbę lub materiał powierzchni. Bardzo ważne jest, aby pozbyć się pleśni, ponieważ może pojawić się ponownie po nałożeniu świeżej farby, skracając żywotność farby.

Będziesz potrzebował silniejszego środka czyszczącego, aby uzyskać głębsze czyszczenie uformowanych powierzchni zewnętrznych. Nałóż na powierzchnie drugi roztwór składający się w połowie z wody i w połowie z wybielacza.

Aby chronić się przed chemikaliami, noś okulary i rękawice.

Po spryskaniu lub nałożeniu pędzlem odczekaj co najmniej 12 minut, aż roztwór spocznie na dotkniętej powierzchni. To sprawi, że roztwór wniknie w skórę i dotrze do głęboko położonych guzów.

Powtarzaj w razie potrzeby, aż pleśń zniknie, a następnie dokładnie wyczyść powierzchnię i pozostaw do wyschnięcia.

Wniosek

Przed nałożeniem nowej farby do domu należy najpierw przygotować powierzchnię. Obejmuje to szlifowanie szorstkich krawędzi, usuwanie brudu i pleśni oraz usuwanie łuszczącej się farby.

Ze względu na oczywistą wilgoć i narażenie na zarodniki pleśni, pleśń i pleśń mogą regularnie pojawiać się na pomalowanych obszarach na zewnątrz Twojego lokalu. To dobry sposób na usuwanie pleśni z farby zewnętrznej.