Jak usunąć pleśń z wózka w 4 skutecznych krokach?

Większość rodziców może zastanawiać się, jak usunąć pleśń z wózka ze względu na wyjątkową konserwację wymaganą do utrzymania tych urządzeń w dobrym stanie tak długo, jak to możliwe.

Wózki dziecięce to jeden z najczęściej używanych przez rodziców produktów dla niemowląt. Ułatwia Ci wykonywanie szerokiego zakresu zadań podczas opieki nad dzieckiem.

Jak usunąć pleśń z wózka w 4 skutecznych krokach?

Jeśli przechowujesz wózek w wilgotnym środowisku, przez dłuższy czas może na nim rosnąć pleśń. Pleśń może rozwijać się na sprzęcie, nawet jeśli jest wilgotny.

Jeśli nie wiesz, co robisz, usuwanie plam pleśni z tkaniny może być trudnym zadaniem. Usuwanie pleśni z wózka i zapobieganie jej nawrotom to tylko niektóre z tematów poruszanych w tym artykule.

Jak uzyskać pleśń z wózka?

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek czyszczenia zapoznaj się z instrukcją dołączoną do wózka, aby sprawdzić, czy zawiera instrukcje dotyczące prawidłowego czyszczenia. Jeśli już go wyrzuciłeś, zawsze możesz przeszukać internet w poszukiwaniu kopii online.

Upewnij się, że przestrzegasz wszelkich bezpośrednich wskazówek, takich jak zdejmowanie szmatki, odłączanie kół, czyszczenie pasków itp., które możesz otrzymać. Aby być bezpiecznym i zapobiegać wszelkim niebezpieczeństwom dla dziecka, dowiedz się, co pleśń może zrobić z dzieckiem.

Krok 1. Zacznij od mokrego lub suchego odkurzacza

Od góry do dołu, 360 stopni, należy czyścić wózki wewnątrz wszystkich zakrytych szwów, pokrowców, pasków i ruchomych części. Posiadanie wózka z odpinanym pokrowcem z tkaniny znacznie ułatwi ten proces.

Połóż siedzisko wózka prosto tak, aby cały materiał był odsłonięty i widoczny. Pamiętaj, aby przed odkurzaniem przesunąć wszystkie sprzączki i paski.

Łatwo przeoczyć małe szczeliny i szczeliny, które trudno wyczyścić szczoteczką do zębów lub patyczkami kosmetycznymi.

Krok 2. Szoruj wózek

Wybierz dodatkowe narzędzia, których możesz potrzebować. Możesz bezpiecznie czyścić szmatkę delikatnym detergentem zmieszanym z wodą.

Użyj enzymu lub roztworu do czyszczenia tkanin, aby wyczyścić bardziej zabrudzone obszary.

Delikatne szorowanie usuwa brud i brud bez uszkadzania tkaniny. Oto kilka rozwiązań czyszczących, które możesz wypróbować:

Woda, biały ocet i cytryna

Połączenie tych trzech będzie wystarczające do usunięcia lekkiej plamy pleśni z tkaniny wózka. Połączenie tych dwóch substancji chemicznych może zdziałać cuda w usuwaniu pleśni z tkaniny wózka.

Woda i soda oczyszczona

Możesz użyć tego środka, jeśli plama pleśni wydaje się być bardziej rozległa. Spryskaj 1 szklankę wody ćwierć łyżki sody oczyszczonej w plastikowej butelce.

Następnie energicznie potrząśnij słoikiem, aż soda się rozpuści.

Soda oczyszczona z białym octem

Stabilność roztworu można zapewnić dzięki gęstej, kremowej i pozbawionej fragmentów paście. Kontynuuj dodawanie octu do mieszanki, aż uzyska kremową konsystencję i będzie można ją łatwo nakładać na plamy tkaniny.

Nałóż pastę na plamy z formy, gdy tylko będzie gotowa. Następnie pozostaw pastę na co najmniej 15 minut przed ponownym użyciem.

Delikatnie zeskrob pastę po dokładnym wyschnięciu.

Krok 3. Zdezynfekuj wózek

Usunięcie lub redukcja zarazków jest celem dezynfekcji, dzięki której towary stają się czyste i higieniczne. Jest to najbezpieczniejszy sposób na czyszczenie wszelkich przedmiotów, z którymi dzieci będą miały kontakt na co dzień.

Metody te pomagają usunąć szeroką gamę substancji z artykułów dziecięcych. Miej oko na swoje dziecko i rzeczy, których używa.

Aby uzyskać dodatkowy przewodnik, oto jak usunąć pleśń z plastikowych zabawek.

Krok 4. Pozostaw do wyschnięcia

Odpowiednie wysuszenie tkaniny nie zawsze jest łatwe. Jeśli użyjesz zbyt dużo wody i pozostawisz do wyschnięcia na powietrzu, pozostawią mokre plamy na wózku, które wyglądają jak plamy.

Po spędzeniu czasu i wysiłku na czyszczeniu i sterylizacji wózka, ostatnią rzeczą, jakiej ktokolwiek chce, jest uporanie się z plamami spowodowanymi zbyt dużą ilością wody.

Nigdy nie wkładaj materiału z Twojego wózka do suszarki, bez względu na to, co robisz. Rozważ wentylator lub naturalne promienie słoneczne, aby go wysuszyć.

Jak zapobiec powrotowi pleśni

Czyszczenie wózka jest żmudne i czasochłonne, a Ty nie chcesz tego robić ponownie. Aby zapobiec tworzeniu się pleśni na wózku i jego tkaninie, wykonaj następujące czynności:

  • Zawsze utrzymuj wózek w czystości, wycierając go po każdym użyciu.
  • Po odłożeniu wózka przetrzyj go chusteczką i pozostaw do wyschnięcia na słońcu, aby utrzymać go w doskonałym stanie.
  • Należy jak najszybciej wyczyścić wszelkie produkty spożywcze lub odżywki, które dostaną się do wózka. Jeśli musisz posprzątać bałagan w biegu, upewnij się, że masz przy sobie bezpieczne dla dzieci chusteczki.

Wniosek

Teraz, kiedy już wiesz, jak usunąć pleśń z wózka, warto wykonać te same środki zapobiegawcze. Dbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka poprzez regularne czyszczenie.