Jak usunąć pleśń z wełny: 4 pomocne kroki w domu?

Pleśń jest rzeczywiście problemem dla każdego. Oto cenne rzeczy, których możesz się nauczyć, jak usunąć pleśń z wełny i nie tylko.

Jak naturalnie pozbyć się pleśni

Jeśli chcesz w naturalny sposób pozbyć się plam pleśni, zacznij od białego octu. Można go stosować na praktycznie każdej powierzchni, w tym na armaturze łazienkowej i kafelkach, odzieży, meblach, powierzchniach malowanych, plastikowych zasłonach i nie tylko, bez konieczności dodatkowej wentylacji.

Jak usunąć pleśń z wełny: 4 pomocne kroki w domu?

Używaj go z pełną mocą, aby pozbyć się gęstych nagromadzeń pleśni.

Rozcieńczyć równą ilością wody, aby uzyskać lekkie plamy. Posypując spód dywanów i wykładziny białym octem o pełnej mocy z butelki ze spryskiwaczem, możesz zapobiec rozwojowi pleśni na spodach.

Oto kilka kroków, jak pozbyć się pleśni za pomocą octu:

Krok 1. Do czyszczenia mebli

Będziesz potrzebował 1 szklanki amoniaku, 1/2 szklanki octu, 1/4 szklanki sody oczyszczonej i 1 galon wody, aby usunąć pleśń z drewnianych mebli ogrodowych i stołów piknikowych.

Dokładnie spłucz i wchłoń nadmiar wilgoci starym ręcznikiem frotte. Do czyszczenia pomalowanych powierzchni zewnętrznych można użyć roztworu 2 łyżek amoniaku na 1 galon wody.

Aby usunąć pleśń z mebli z wikliny, użyj roztworu 2 łyżek amoniaku na 1 galon wody. Aby dostać się do trudno dostępnych zakrętów i zakrętów, użyj starej szczoteczki do zębów.

Dokładnie spłucz i wysusz na powietrzu. Zanim użyjesz amoniaku w jakiejkolwiek części domu, upewnij się, że jest dobrze wentylowany, nosisz gumowe rękawiczki i nie mieszasz amoniaku z wybielaczem.

Krok 2. Do czyszczenia zasłon prysznicowych

Spróbuj go prać w delikatnym cyklu w pralce z dwoma ręcznikami kąpielowymi (aby plastikowe zasłony się nie marszczyły). Podczas cyklu prania dodaj 1/2 szklanki sody oczyszczonej do detergentu i 1/2 szklanki octu podczas cyklu płukania.

Zdejmij zasłonę z pralki przed rozpoczęciem cyklu wirowania i pozostaw do wyschnięcia; nie wkładaj go do suszarki.

Krok 3. Do czyszczenia tkaniny

Namocz gąbkę w roztworze 1/2 cupborax rozcieńczonego w 2 szklankach gorącej wody i wetrzyj ją w dotknięte obszary, aby usunąć pleśń z tapicerki i innych materiałów. Pozostaw na kilka godzin, aż plama zniknie, a następnie dokładnie spłucz.

Namocz ubranie w roztworze składającym się z 2 filiżanek boraksu i 2 litrów wody, aby uzyskać ten sam efekt. Możesz kliknąć ten powiązany przewodnik, aby dowiedzieć się, jak pleśni pachnie w domu.

Usuwanie pleśni z wełny

Pleśń to grzyb, który rozwija się z zarodników pleśni. Można go znaleźć na różnych powierzchniach, w tym na włóknach naturalnych, takich jak wełna.

Po kilku dniach wilgotnych i ciepłych warunków na wełnie zaczyna tworzyć się pleśń.

Pleśń będzie się rozwijać i rozprzestrzeniać, dopóki zarodniki pleśni nie zostaną wyeliminowane, powodując uszkodzenie wełny i jej gnicie. Wytwarza go pleśń, grzyb, który rośnie w wilgotnych miejscach, takich jak szuflady komody, torby na ubrania i przestrzeń za drzwiami szafy.

Oto kilka prostych kroków usuwania pleśni z wełny:

Krok 1.Wynieś przedmiot na zewnątrz, gdy zauważysz lub poczujesz zapach pleśni, aby się go pozbyć. Zarodniki pleśni nie zostaną w ten sposób uwolnione do twojego domu.

Zdecydowanie zalecamy noszenie gumowych rękawiczek, okularów ochronnych i maski.

Krok 2.Poczekaj na wyschnięcie wełny na słońcu. Pleśń również wyschnie i stanie się sproszkowana.

Proszek pleśni należy następnie wyszczotkować lub zetrzeć starą gazetę lub do torby. Umieść gazetę lub torbę w śmieciach na zewnątrz.

Dzięki tej metodzie możesz usunąć pleśń. Jeśli nie, przejdź do jednej z trzech poniższych procedur, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Krok 3.Użyj soku z cytryny i soli do prania rzeczy wełnianych, które można prać. Połącz sok z cytryny i sól i nałóż na wełnę dotkniętą pleśnią, pozwalając jej wyschnąć na słońcu.

Następnie spłucz wodą i wysusz na powietrzu. Aby upewnić się, że nie uszkodzisz wełny, najpierw przetestuj to podejście na szwie lub pod nim.

Krok 4.Użyj wybielacza bez chloru do czyszczenia odzieży z wełny, którą można prać. Najpierw sprawdź etykietę, aby upewnić się, że możesz spróbować.

Aby zrobić pół litra ciepłej wody, wymieszaj jedną łyżkę wybielacza bez chloru z półlitrem ciepłej wody.

Namocz obszar pleśni gąbką i pozostaw na kilka minut. Następnie spłucz wodą i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.

Zanieś swój wełniany przedmiot do pralni chemicznej, jeśli nie nadaje się do prania. Jeśli pleśń nie ustępuje po wyczesaniu, będziesz potrzebować profesjonalnej pomocy.

Zrzucając wełnę, poinformuj ich, że ma pleśń.

Wniosek

Oto wszystkie informacje, które musisz wiedzieć, jak usunąć pleśń z wełny i inne powiązane problemy dotyczące pleśni. Możesz sprawdzić lub kliknąć ten link jako przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zrobić środek do usuwania pleśni i pleśni.