Jak usunąć pleśń z szuflady komody: 4 proste kroki zrób to sam

Pleśnie znajdują się w domu lub na zewnątrz, a oprócz jedzenia, jedną z najgorszych rzeczy, których musisz się nauczyć, jest to, jak usunąć pleśń z szuflad komody, a zatem trzymać je z dala od ubrań. W końcu pleśnie lubią się ropieć w przechowywanych i ukrytych rzeczach.

Chociaż prawdopodobnie przygotowałeś swoje kredensy na ten czas, zamierzasz po prostu trzymać je wypełnione ubraniami i innymi rzeczami. Inne stworzenia żerujące w ciemności i bliskości prowadziły do ​​ciągłego używania rzeczy takich jak kulki na mole.

Jak usunąć pleśń z szuflady komody: 4 proste kroki zrób to sam

Oczywiście, zapobieganie jest lepsze, ale w tego rodzaju przypadkach masz już szufladę dymiącą z koloniami pleśni, zanim odkryjesz, że twoje meble są nawet podatne na uszkodzenia. Jeśli to właśnie ci się przydarzyło, omówimy tyle rzeczy, których musisz się nauczyć i zrobić, aby całkowicie sobie z nimi poradzić.

Kroki do szuflad z formami

Być może odkryłeś pleśń na ubraniach, które nosisz, lub w bardziej niefortunnych sytuacjach, już masz od nich reakcje alergiczne. Niezależnie od tego, w jaki sposób udało Ci się je odkryć, oto kroki, które musisz wykonać, aby je usunąć.

Krok 1. Przygotuj komodę do czyszczenia

Przed rozpoczęciem czyszczenia należy najpierw zabezpieczyć się środkami ochrony osobistej (rękawiczki, maska ​​itp.), zwłaszcza gdy zdiagnozowano już alergię. Wyjmij całą zawartość szuflady, a jeśli to ubrania, zapakuj je gotowe do prania.

Nawet jeśli na niektórych ubraniach nie ma widocznych śladów pleśni, lepiej po prostu wyprać je wszystkie. Możesz także poświęcić ten czas na sprawdzenie wszystkich innych szuflad w Twojej komodzie pod kątem pleśni i innych elementów wyposażenia sypialni, a oto jak sprawdzić, czy Twój materac ma pleśń.

Jeśli nie ubrania, nadal musisz wyczyścić całą zawartość szuflady, aby uniknąć ponownego pojawienia się pleśni. Upewnij się, że odłożyłeś na bok lub przykryłeś inne rzeczy w swoim pokoju, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pleśni, lub możesz po prostu wyczyścić na zewnątrz.

Krok 2. Odkurz kolonie pleśni

Po opróżnieniu wszystkich szuflad i odkryciu wszystkich form musisz je teraz odkurzyć. Musisz używać odpowiedniego podciśnienia, a nie tylko zwykłego, a ryzyko nie polega na tym, że w ogóle nie wyjdzie z formy.

Pleśnie mają tendencję do odlatywania i rozprzestrzeniania się, gdy tylko je wycierasz, a może się to również zdarzyć, gdy używasz odkurzaczy, które nie są wystarczająco mocne, aby przenosić pleśń. Dlatego konieczne jest zawsze używanie odpowiedniego sprzętu.

Krok 3. Wyszoruj szufladę detergentem i wybielaczem

Jeśli Twoja komoda jest wykonana z trwałego materiału, następną rzeczą, którą musisz zrobić, to wyszorować ją roztworem detergentu. Jeśli jednak jest wykonany z drewna i nie masz pewności, czy jest wystarczająco dobrze pomalowany, możesz po prostu spryskać jego powierzchnię roztworem detergentu.

Po zebraniu wszystkich powierzchni szuflady, wewnątrz i na zewnątrz, wytrzyj ją czystym ręcznikiem. Następnie zrób 10% roztwór wybielacza z wodą, rozpyl ponownie na czyszczonej powierzchni i pozostaw na około 5-10 minut.

Ponownie wytrzyj roztwór wybielacza do sucha i zrób to dla wszystkich wyjętych szuflad.

Krok 4. Wysuszyć szuflady

Po wybieleniu, które usunie większość pleśni, kolejnym krokiem jest wysuszenie szuflad. Chociaż po ich wytarciu wszystko może wydawać się suche, chcesz usunąć z nich całą wilgoć, aby nie dopuścić do powrotu pleśni.

Najlepszym sposobem suszenia jest wystawienie szuflad na słońce. Dlatego bardzo pomogłoby, jeśli wykonałeś już proces czyszczenia na zewnątrz.

Można je pozostawić na słońcu na około dwie godziny, potem można z nich korzystać.

Dlaczego pleśń rośnie w Twojej komodzie

Pleśń z pewnością wyrośnie w Twojej komodzie, gdy jej zarodniki znajdą się w szufladzie. Te szuflady komody są na tyle ciemne, że nie ma mowy, by przez nie przeszło światło słoneczne, a jeśli przypadkiem dostanie wystarczająco dużo wilgoci, voila!

Wilgoć może przedostać się do środka, jeśli włożysz ubrania lub cokolwiek lekko mokrego do szuflady i jeśli szuflada jest naturalnie chłonna. Z tego powodu chcesz, aby Twój dom był sam w sobie odporny na pleśń, a oto jak zatrzymać pleśń w przyczepie stacjonarnej, jeśli obecnie w niej przebywasz.

Zarodniki pleśni mogą być przenoszone drogą powietrzną, a czasami mogą wisieć na ubraniach, które zamierzasz przechowywać, więc upewnij się, że je również dokładnie wyczyściłeś.

Co zabija pleśń na drewnianych meblach?

Pleśnie mogą być zabijane naturalnie przez światło słoneczne. Można się z nią również uporać za pomocą octu, wody dejonizowanej i wybielacza, którego odpowiednie zastosowanie zwykle decyduje o jego powodzeniu.

Istnieją również produkty komercyjne specjalnie opracowane do zabijania pleśni. Należy jednak zachować ostrożność w prawidłowym stosowaniu takich produktów, ponieważ niektóre z nich mogą zawierać toksyczne składniki.

Meble drewniane mogą być trudne w utrzymaniu, ale z pewnością można z nich usunąć pleśń.

Wniosek

Teraz, gdy pokazaliśmy, jak usunąć pleśń z szuflad komody, jesteś więcej niż gotowy na przebudowę dużego pokoju. Pamiętaj tylko, że pleśnie żyją w pewien sposób, a jeśli odetniesz ich zasoby, regularnie konserwując i czyszcząc swoje miejsce, nigdy więcej nie powinieneś widzieć ich gatunku.