Jak usunąć pleśń z przestrzeni indeksowania: 6 bezpiecznych i łatwych kroków

Zastanawiasz się, jak usunąć pleśń z wnęk? Odpowiedzi otrzymaliśmy w tym artykule, więc bądźcie czujni do końca!

Ujawnienie pleśni w domu często wywołuje panikę wśród mieszkańców. Z drugiej strony pleśń jest bardziej powszechna w niektórych miejscach.

Jak usunąć pleśń z przestrzeni indeksowania: 6 bezpiecznych i łatwych kroków

Ponieważ rozwija się w wygodnym, wilgotnym środowisku, pełzająca przestrzeń jest idealnym miejscem do osiedlania się i rozwoju mikroskopijnych zarodników.

Chociaż pleśń należy zająć się i usunąć, nie wszystkie pleśnie są takie same. Zanim zaczniesz kopać w pełzającej ziemi, zastanów się, jaką masz pleśń.

Poznawanie rodzaju pleśni

Pleśń występuje w różnych formach, które można znaleźć w domu. Chociaż będziesz chciał pozbyć się pleśni w swojej przestrzeni przeszukiwania, wiedza o tym, jaki masz pleśń, pomoże ci określić najlepszy sposób działania.

Chociaż żółta pleśń jest powszechna, może być szkodliwa dla materiałów w przestrzeni przeszukiwania. Serpula lacrymans, znana również jako pleśń domowa, jest rodzajem pleśni.

Wewnątrz pełzającej przestrzeni zjada drewno. Żółtą pleśń można znaleźć w glebie roślin doniczkowych i innych brudach importowanych do twojego domu.

Aspergillus jest powszechnym grzybem domowym, który nie jest szkodliwy dla zdrowych dorosłych. Wdychanie kropidlaka przez dłuższy czas może powodować problemy z oddychaniem u małych dzieci i osób z osłabionym układem odpornościowym.

Z drugiej strony Centrum Kontroli Chorób uważa kropidlaka za nieuniknionego grzyba przenoszonego drogą powietrzną. Sprawdź wskazówkę dotyczącą bezpieczeństwa w tym powiązanym artykule o tym, co powoduje zapach pleśni w ścianach.

Niebezpieczna pleśń w przestrzeniach indeksowania

Pleśń w okolicy pełzania może powodować problemy z oddychaniem i inne problemy zdrowotne. Istnieje kilka zarazków, które są bardziej niebezpieczne niż inne. Oto niektóre z nich:

Pleśnia typu 1. Alternaria to pleśń alergiczna, która może wywoływać świszczący oddech, kaszel, kichanie i inne problemy z oddychaniem.

Pleśnia typu #2. Cladosporium to niebezpieczny grzyb, który może szybko spowodować poważne problemy z oddychaniem u dzieci, osób starszych i astmatyków. Ta czarna, pełzająca pleśń może rosnąć na lekko wilgotnym brudu i drewnie, tekstyliach, w systemach HVAC, pomalowanych ścianach, materacach oraz żywności i papierze.

Pleśnia typu #3. Pleśń, której nie chcesz napotkać, to Stachybotrys. Pleśń, która może rosnąć w pełzającej przestrzeni, jest najbardziej toksyczna.

To prawdziwa „czarna pleśń”, która jest szkodliwa dla każdego, kto wejdzie z nią w kontakt z brudem, dywanem, płytą gipsowo-kartonową, podłożem lub izolacją. Możesz zaangażować specjalistę do usunięcia tej formy pleśni, aby nie rozprzestrzeniła się na inne części domu.

Eliminacja pleśni z przestrzeni indeksowania

Kiedy ludzie pytają nas, jak usunąć pleśń i pleśń z pełzających przestrzeni, zawsze podkreślamy konieczność zapewnienia ludziom bezpieczeństwa. Chroń swoje zdrowie za pomocą maski ochronnej lub maski na twarz z certyfikatem OSHA, gogli bez wentylacji, grubych rękawic i jednorazowych kombinezonów przed rozpoczęciem jakiejkolwiek operacji samodzielnego usuwania pleśni.

Krok 1. Przeanalizuj okoliczności

Oceń stopień pleśni i pleśni w przestrzeni podziemnej podczas noszenia sprzętu ochronnego. Ustaw światła i umieść plastikowe arkusze na podłodze, aby złapać pleśń usuwaną z powierzchni.

Jeśli praca wydaje się zbyt duża, natychmiast zadzwoń do firmy zajmującej się usuwaniem pleśni. Przeczytaj ten artykuł o tym, jak zapobiegać pleśni w szafkach, aby uzyskać więcej środków ostrożności.

Krok 2. Użyj piankowego sprayu do czyszczenia

Spryskaj uszkodzone miejsca pieniącym się środkiem czyszczącym przeznaczonym do usuwania pleśni. Pozwól mu się rozszerzyć i usunąć formę przed dokładnym wytarciem powierzchni.

Krok 3. Użyj zabójcy pleśni do namoczenia

Używając domowej roboty mikstury zabijającej pleśń lub rozpuszczalnika do usuwania pleśni, namocz wszelkie pozostałe cienkie warstwy pleśni. Produkty komercyjne są często bardziej skuteczne, a także mogą eliminować plamy z pleśni.

Krok 4. Usuń pozostałości

Poczekaj, aż dotknięte powierzchnie wyschną, a następnie zetrzyj resztki pleśni za pomocą ostrej szczotki z włosia. Może to być długa procedura, ale chcesz pozbyć się jak największej ilości pleśni.

Krok 5. Pozbądź się wszystkiego

Ostrożnie złóż folię z tworzywa sztucznego i zamknij ją w grubym worku na śmieci. Kombinezon, pędzle i inny zanieczyszczony sprzęt należy usuwać w ten sam sposób.

Krok 6. Kontroluj temperaturę w przestrzeniach przeszukiwania

Istnieje kilka różnych sposobów radzenia sobie ze środowiskiem w Twojej przestrzeni, ale osuszacz jest ogólnie bardziej skuteczną i opłacalną opcją.

Zastanów się nad stworzeniem modelu, który będzie działał w ograniczonej przestrzeni. Spraw, aby badanie przestrzeni pełzającej stało się stałym elementem wiosennego i jesiennego utrzymania domu.

Wniosek

Pleśń i pleśń są częścią naszego naturalnego ekosystemu, ale nie ma dla nich miejsca w Twojej przestrzeni do przeszukiwania. Ponieważ żywi się elementami konstrukcyjnymi znajdującymi się bezpośrednio pod Twoim domem, nawet niewielka plama szybko się rozprzestrzenia.

Pleśń i pleśń unoszące się w powietrzu mogą rozprzestrzeniać się po całym domu, wpływając na zdrowie wszystkich osób mieszkających na piętrze. Pleśń nie jest tolerowana na żadnym poziomie w przestrzeni pełzającej.

Nie podejmuj się pracy, która jest zbyt duża lub zbyt niebezpieczna, bez względu na to, jak pewny jesteś swoich umiejętności majsterkowania. To wszystko opakuje, jak usunąć pleśń z przestrzeni.