Jak usunąć pleśń z papieru za pomocą 5 pomocnych kroków DIY?

Jeśli zdecydujesz się przeczytać ten artykuł teraz, masz dylemat i pilnie potrzebujesz odpowiedzi, jak usunąć pleśń z papieru. Rzeczywiście, może być bardzo frustrujące, gdy te maleńkie niszczące organizmy nie oszczędziły nawet twojego papieru.

Oszczędź sobie kłopotów z szukaniem i myśleniem o tym, co robić. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej o pleśni i jak się go pozbyć.

Jak usunąć pleśń z papieru za pomocą 5 pomocnych kroków DIY?

Identyfikacja pleśni na papierze

Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych zidentyfikowała pleśń jako rodzaj grzyba określanego jako wczesny wzrost pleśni. Twierdzi się również, że ma płaski zwyczaj wzrostu; tak długo, jak obszar ma wysoki poziom wilgoci, może się rozwijać.

Może żyć na dowolnym materiale organicznym, od skóry, drewna, tkaniny i papieru. Jeśli w jakiś sposób poczujesz zapach stęchlizny i ziemisty w swoim miejscu do nauki, na półce z książkami lub w bibliotece, to czas na dokładne sprawdzenie.

Możesz rozpocząć sprawdzanie od sprawdzenia cienkich, pudrowych plam na powierzchni książki lub papieru. Może wydawać się biały, szary lub czarny.

Rozwój pleśni może nie być tak katastrofalny jak pleśń, ale nadal może pozostawiać nieprzyjemne plamy. Kto chciałby, żeby dobry kawałek papieru miał plamy?

Nie musisz się zbytnio martwić; ten artykuł pomoże ci w łatwy sposób usunąć pleśń z papieru. Można to zrobić samemu, ale możesz też wezwać pomoc profesjonalisty, jeśli tego chcesz.

Usuwanie pleśni na papierze

Większość zapomniałaby już o swoich książkach w tym świecie, w którym technologia jest bardziej wykorzystywana. Może siedzieć na twoich półkach z książkami, cicho rosnąca pleśń, a nawet pleśń.

Następnym razem, gdy znów zainteresujesz się książkami, powita cię pleśń. Wykonaj następujące kroki, a będziesz w stanie wyczyścić pleśń bez stresu:

Krok 1. Chroń się

Noś odzież ochronną, aby chronić się przed tym, co pleśń wyrządza Twojemu zdrowiu. Wystarczą maska, rękawiczki i gogle, ale możesz nosić pełną odzież ochronną, jeśli pleśń, którą musisz wyczyścić, jest duża.

Krok 2. Identyfikacja pleśni

Jak zawsze, zacznij od określenia, gdzie rośnie pleśń, które zostały zainfekowane i jak duży obszar został zainfekowany. Dzięki temu możesz wybrać te z pleśnią i oddzielić je od tych, które nie zostały zarażone.

Krok 3. Wybierz lokalizację

Po ustaleniu, które z nich jest zaatakowane, a które nie, nadszedł czas, aby wybrać miejsce do sprzątania. O ile to możliwe, powinieneś wybrać obszerne miejsce w pobliżu otwartych drzwi lub okna lub bezpośrednio sprzątać na zewnątrz, aby bez wątpienia nie zanieczyściło innych twoich rzeczy.

Przygotuj również papier woskowany, pergamin lub dowolny papier, który można wykorzystać jako bazę do czyszczenia pleśni.

Krok 4. Suszenie mokrego papieru

Nie zaleca się dokładnego czyszczenia mokrego papieru, ponieważ bardziej zniszczy to kawałek. Jeśli zamiast tego masz suchy, pomiń ten krok i przejdź do następnego.

Jeśli jest mokry, umieść go w torbie strunowej lub plastikowej torbie. Następnie włóż do zamrażarki, aż wilgoć zamarznie, a następnie możesz przejść do dowolnej z poniższych czynności:

 • Umieść papiery pod słońcem na mniej niż godzinę, ponieważ światło może również spowodować większe szkody.
 • Posyp papier skrobią kukurydzianą, włóż do plastikowej torebki i zostaw na kilka godzin. Następnie, aby usunąć skrobię kukurydzianą, użyj pędzla, aby delikatnie przeczesać papier.
 • Krok 5. Leczenie na sucho

  Na tym etapie możesz użyć wody utlenionej lub łagodnego płynu do mycia naczyń. Przede wszystkim użyj miękkiej szczotki, aby jak najdelikatniej odkurzyć pleśń.

  W przypadku nadtlenku wodoru postępuj zgodnie z proporcją 1:1, jedna część nadtlenku wodoru i jedna część wody. Wlej miksturę do butelki ze spryskiwaczem i posyp niewielką ilość na dotkniętym obszarze, upewniając się, że nie namoczysz go przed osuszeniem miękkim, chłonnym ręcznikiem.

  Jeśli używasz płynu do mycia naczyń, stwórz w misce wodę z mydłem, dodając kilka kropel do wody. Zanurz czystą ściereczkę w wodzie z mydłem, delikatnie wklep w dotknięty obszar, pamiętaj, aby go nie szorować.

  Zanurz kolejną szmatkę w czystej wodzie i poklep papier, aby usunąć pozostałości mydła. Na koniec wytrzyj suchą szmatką, aż przestanie być wilgotna.

  Aby uzyskać dodatkowe informacje, możesz odwiedzić jeden z tych szczegółowych artykułów: jak usunąć pleśń z dokumentów papierowych i jak usunąć pleśń z dokumentów papierowych.

  Wczesne zapobieganie pleśni

  Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o zapobieganie nawrotowi pleśni lub wzrostowi w papierach:

 • Przechowuj w czystym i suchym miejscu.
 • Najlepiej założyć osuszacz, aby usunąć nadmiar wilgoci z powietrza. Ale nie jest konieczne, aby zawsze był włączony.
 • Trzymaj rośliny z dala od miejsca, w którym przechowujesz lub umieszczasz książki lub papiery.
 • Miej dobrą cyrkulację powietrza w środku, od czasu do czasu otwierając okna.
 • Możesz również zapoznać się z tym artykułem o tym, jak usunąć pleśń z grafiki papierowej.

  Wniosek

  Usunięcie pleśni z dokumentów lub dokumentów może być trudne, biorąc pod uwagę wiele kwestii. Z dobrym przewodnikiem, jak usunąć pleśń z papieru, to zadanie byłoby łatwiejsze do wykonania.

  Tylko upewnij się, że jesteś odpowiednio wyposażony i gotowy, jeśli wykonasz to zadanie. Kontynuuj właściwe działania, aby twoje zdrowie było z dala od zagrożeń.