Jak usunąć pleśń z malowanego drewna: łatwy przewodnik w 3 krokach

Nauczenie się usuwania pleśni z malowanego drewna nie jest trudne. Co najwyżej najtrudniejsze jest podjęcie decyzji, z którego rozwiązania skorzystać, w czym pomożemy Ci poniżej.

Co to jest pleśń?

Pleśń i pleśń są często używane zamiennie, ale są to różne rodzaje grzybów. Innym błędnym przekonaniem na temat tych dwóch jest to, że pleśń jest wczesną formą pleśni, a tak nie jest.

Jak usunąć pleśń z malowanego drewna: łatwy przewodnik w 3 krokach

Błędne przekonanie, że są one takie same, wynika z faktu, że pleśń jest często lekka, a wczesne formy pleśni są białe. Jednak konsystencja tych dwóch grzybów jest inna.

Pleśń jest albo rozmyta, albo śluzowata, podczas gdy pleśń jest albo pylista, albo puszysta. Co więcej, pleśń jest zwykle ciemniejsza i ma kolor od ciemnozielonego do czarnego, podczas gdy mączniak jest często biały lub wyblakły żółty.

Kolejną różnicą jest to, że pleśń często występuje w materiałach organicznych i nie wnika w powierzchnię, na której się opiera. Z drugiej strony pleśń przedostaje się przez przedmiot, który zanieczyszcza i stamtąd go uszkadza.

Powyższe stwierdzenie jest powodem, dla którego pleśń jest poważniejszym problemem niż pleśń. Mimo to nie można brać za pewnik pleśni, ponieważ mogą one zarażać pleśń i nadal mają niekorzystny wpływ na zdrowie osób wrażliwych (np. kobiet w ciąży, osób z astmą).

Jak pleśń wpływa na drewno i ludzi?

Pleśń nie jest tak szkodliwa jak pleśń, zarówno pod względem skutków zdrowotnych, jak i obszaru, który zanieczyszcza. Nie rozkłada drewna ani plastiku, ale jest szczególnie szkodliwy dla roślin.

Eksperci wymyślili nawet środki zapobiegające mączniakowi prawdziwemu w celu zwalczania jego wzrostu na roślinach. Mimo że lekko uszkadza powierzchnie drewniane, nie należy pozwolić, aby pleśń swobodnie się rozwijała.

Dzieje się tak, ponieważ rozprzestrzenianie się pleśni może sprawić, że środowisko będzie podatne na rozwój pleśni. To w naturalny sposób doprowadzi do rozwoju pleśni.

Jak wiecie z góry, rozwój pleśni na powierzchniach jest poważnym problemem, ponieważ niszczy przedmioty. Kiedy nabawisz się pleśni w swoim domu, powinieneś być przygotowany na związane z tym koszty naprawy.

Oto artykuł szczegółowo opisujący, ile kosztuje kontrola pleśni, aby pomóc Ci oszacować ostateczną liczbę napraw, których będziesz potrzebować, jeśli Twój dom zostanie zanieczyszczony pleśnią.

Jak wykryć pleśń na pomalowanym drewnie

Zarówno pleśń, jak i pleśń wydzielają szczególnie nieprzyjemny zapach, gdy atakują Twój dom. Jednak to tylko utrudnia rozróżnienie tych dwóch grzybów.

Co więcej, ten nieprzyjemny zapach nie jest dla niektórych powodem do niepokoju, ponieważ może być spowodowany brakiem przepływu powietrza. Dlatego niektórzy właściciele domów po prostu otwierali okna, aby przewietrzyć pomieszczenie.

Ten ruch w skażeniu grzybami jest tymczasowym rozwiązaniem uporczywego problemu. Dlatego ludzie powinni być bardziej wojowni, gdy zauważą stęchły zapach na pomalowanym drewnie.

Innym sposobem na wykrycie pleśni na pomalowanym drewnie jest sam wzrost. Jeśli zauważysz białą lub jasnożółtą, pudrową lub puszystą teksturę na jego powierzchni, prawdopodobnie jest to pleśń.

Prosimy jednak nie dotykać porostów pleśni, ponieważ może to wywołać alergie skórne. Nie wdychaj ani nie próbuj wąchać pleśni, ponieważ może to prowadzić do powikłań oddechowych.

Jeśli nie masz pewności co do istnienia pleśni na pomalowanym drewnie, zalecamy użycie miernika wilgotności do pomiaru poziomu wilgoci na powierzchni. Wysoki poziom wilgoci może wskazywać, że w domu występuje pleśń lub pleśń.

Kroki usuwania pleśni z malowanego drewna

Krok 1. Wybierz rozwiązanie

Istnieje mnóstwo rozwiązań w zwalczaniu pleśni i pleśni. Jednym z najbardziej znanych lub popularnych rozwiązań jest wybielacz.

Jednak często jest postrzegany jako zbyt silny i może prowadzić do przebarwień.

Możesz użyć CLR Mold and Mildew Remover, aby użyć komercyjnego produktu do usuwania grzybów. Oto artykuł o tym, gdzie kupić CLR Mold and Mildew Remover, dzięki czemu nie będziesz musiał wysilać się w poszukiwaniu go w Internecie.

Chociaż możesz użyć octu lub sody oczyszczonej jako alternatywy dla wybielacza. Te alternatywy są również przygotowywane prawie w ten sam sposób.

Krok 2. Przygotuj rozwiązanie

Produkty komercyjne są używane inaczej niż produkty gospodarstwa domowego. Aby uzyskać łatwo dostępne roztwory przeciw pleśni, takie jak ocet, wybielacz i soda oczyszczona, wystarczy dodać wodę i umieścić je w pojemniku.

Oto link do przewodnika po użyciu CLR Mold and Mildew Remover. Jeśli chodzi o ocet, wybielacz i sodę oczyszczoną, musisz przygotować je razem z wodą i czystym pojemnikiem.

Po rozcieńczeniu wybielacza i octu oraz rozpuszczeniu sody oczyszczonej, możesz nakładać go na zabrudzoną pleśnią powierzchnię. Wyszczotkuj obszar w razie potrzeby lub w przypadku trwałych plam pleśni.

Powtórz kroki nakładania i szczotkowania, aż plamy na pomalowanym drewnie zostaną usunięte.

Krok 3. Napraw pomalowane drewno

Po usunięciu pleśni utrwalić farbę na drewnie, usuwając starą farbę i ponownie malując na powierzchni. W przypadku problemów z farbą, oto przewodnik po typowych problemach z farbą i sposobach ich rozwiązywania.

Wniosek

Po nauczeniu się usuwania pleśni z malowanego drewna należy również zwrócić uwagę na naprawę uszkodzonej farby. Poza tym mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny w procesie usuwania pleśni.