Jak usunąć pleśń z gumy: 3 najlepsze rozwiązania do czyszczenia

Pleśń to rodzaj grzyba, który rozwija się na każdej powierzchni, w tym na gumie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak usunąć pleśń z gumy, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Pamiętaj tylko, aby pracować poza domem, założyć odzież ochronną i wypłukać gumę po namoczeniu w roztworze.

Nie zwracamy na to zbytniej uwagi, ale używamy gumy w naszych codziennych czynnościach. Używamy go do naczyń kuchennych, artykułów kąpielowych i innych produktów domowych! Mimo że guma jest wodoodporna, może na niej rosnąć pleśń, jeśli nie zostanie odpowiednio wcześnie potraktowana.

Jak usunąć pleśń z gumy: 3 najlepsze rozwiązania do czyszczenia

Ta sytuacja może przyprawiać o ból głowy. Na szczęście ten artykuł pomoże Ci pozbyć się pleśni z gumy i podpowie Ci, z którego rozwiązania skorzystać.

Jakie są rozwiązania czyszczące do usuwania pleśni?

1. Ocet

Ocet to jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków czyszczących na rozwój pleśni. Jest popularnym wyborem wśród właścicieli domów, ponieważ ocet nie jest toksyczny i jest niezwykle bezpieczny w użyciu do każdego przedmiotu gospodarstwa domowego.

Jednak jedną wadą octu jest to, że nie jest tak szybki, jak inne chemikalia. Po nałożeniu roztworu poczekaj kilka godzin, aż pleśń wchłonie ocet. A propos, możesz również zapoznać się z tym artykułem, aby uzyskać wskazówki dotyczące usuwania pleśni z gumowych uszczelek.

2. Wybielacz

Czarna pleśń jest toksyczna i może powodować kilka problemów zdrowotnych. Na szczęście wybielacz jest wystarczająco silny, aby usunąć tego typu pleśń. Jednak obsługa tego rodzaju roztworu czyszczącego jest trudna.

Mimo że działa o wiele szybciej niż ocet, należy obchodzić się z tą substancją chemiczną ze szczególną ostrożnością. Jeśli nie będziesz wystarczająco ostrożny, możesz poparzyć skórę.

3. Amoniak

Amoniak jest również szybko działającym i skutecznym środkiem czyszczącym. Podobnie jak wybielacz, jest również wysoce toksyczny. Najlepiej byłoby, gdybyś używał amoniaku tylko jako ostatniej deski ratunku w przypadku uporczywych pleśni.

Wiemy, że mieszanie środków czyszczących w nadziei na znacznie lepszy efekt może być kuszące. Nie rób tego jednak, ponieważ może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

5 prostych kroków usuwania pleśni z gumy

Krok 1. Przygotuj swoje miejsce pracy na zewnątrz

Zanim zaczniesz cokolwiek, musisz ustawić swoje miejsce poza domem. Twój garaż lub podwórko będzie w porządku. Ponieważ będziesz miał do czynienia z chemikaliami, najlepiej byłoby, gdybyś był w miejscu z dobrą wentylacją.

Nawet jeśli użyjesz octu, zapach może być wystarczająco silny, aby pozostać w domu przez kilka godzin. Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz i uporządkuj je tak, abyś nie wracał do domu od czasu do czasu.

Krok 2. Noś sprzęt ochronny

Jak wspomniano wcześniej, chemikalia, takie jak amoniak i wybielacz, mogą być niebezpieczne. Jednak bardzo dobrze wykonują swoją pracę w usuwaniu pleśni i eliminowaniu zarodników, których nie widać gołym okiem.

Chroń skórę, nosząc nieporowate rękawiczki i zakrywając części ciała, które mogą być narażone na działanie substancji chemicznej. Te środki czyszczące mogą również wydzielać toksyczne opary, które mogą podrażniać oczy i powodować trudności w oddychaniu. Upewnij się również, że nosisz maskę na twarz i ochronę oczu.

Krok 3. Zastosuj roztwór czyszczący do dotkniętego obszaru

Po wybraniu wybranego środka czyszczącego wlej go do butelki ze spryskiwaczem. Pamiętaj, aby najpierw rozcieńczyć go wodą, aby zapewnić prawidłowe działanie. Za dużo lub za mało wody oznacza, że ​​nie uzyskasz dokładnych wyników.

Używając amoniaku, zrób równą część wody i samego środka chemicznego. Jeśli wolisz wybielacz, rozcieńcz go mieszając łyżeczkę wybielacza i 2,5 litra wody. Z drugiej strony możesz bezpiecznie używać octu bez konieczności rozcieńczania go.

Krok 4. Zostaw na kilka minut

Po nałożeniu roztworu weź miękki pędzelek i przetrzyj widoczne pleśnie. Rób to, aż usuniesz całą pleśń z powierzchni.

Następnie weź gąbkę i spryskaj ją roztworem czyszczącym. Użyj go, aby wytrzeć pleśń. Następnie posmaruj gumę roztworem i pozostaw na chwilę, w zależności od tego, jakiego środka czyszczącego używasz.

Jeśli używasz octu, pozostaw go na 30 minut do godziny. Jednak przy pracy z amoniakiem i wybielaczem wystarczy piętnaście minut.

Krok 5. Opłucz gumę i wysusz na powietrzu

Po upływie tego czasu użyj pędzla, aby ponownie wyszorować formę na gumie. Następnie wytrzyj go wcześniej używaną gąbką. Następnie opłucz gumę czystą wodą destylowaną.

Proszę pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Możesz użyć wentylatora, aby przyspieszyć proces.

Nie należy jednak umieszczać go bezpośrednio pod słońcem, ponieważ może to wpłynąć na wydajność gumy. Z drugiej strony powtórz proces dla każdej pozostałej pleśni.

Wniosek

Pierwszą zasadą usuwania pleśni z gumy jest ustawienie miejsca pracy na zewnątrz. Pamiętaj, że będziesz miał do czynienia z silnymi chemikaliami, takimi jak amoniak i wybielacz. Te rzeczy są toksyczne i silnie żrące.

Usuwanie pleśni z gumy nie jest trudne, choć może być niebezpieczne! Wykonywanie tej czynności poza domem ochroni twoją rodzinę i meble przed chwytaniem tych chemikaliów. Rozsądnie byłoby również używać sprzętu ochronnego, takiego jak rękawiczki, maski i ochrona oczu.