Jak usunąć pleśń z Bounce House: 5 łatwych do opanowania kroków

Bounce house, który jest zarażony pleśnią, nie jest czymś, w czym chcesz bawić się swoim dzieciom. Powinieneś wiedzieć, jak usunąć pleśń z bounce house dla bezpieczeństwa wszystkich.

Sprzątanie domu do skakania wymaga dużo wysiłku i czasu, ale jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo i pojawi się pleśń, stanie się to trudnym zadaniem. Czytaj dalej, jeśli chcesz wiedzieć, jak skuteczniej radzić sobie z tym obowiązkiem.

Jak usunąć pleśń z Bounce House: 5 łatwych do opanowania kroków

Definiowanie pleśni

JSE Labs Inc. zdefiniowało pleśń jako mikroskopijny grzyb, który przemieszcza się w powietrzu w postaci maleńkich zarodników. Jeśli te zarodniki osiedlą się w wilgotnym lub wilgotnym środowisku, pleśń może zacząć się rozwijać i rozwijać.

W przeciwieństwie do pleśni nie psuje przedmiotów, na których wyrośnie. Rozwijają się również płasko, co ułatwia ich eliminację.

Pleśń często ma rozmytą teksturę, ale niektóre są śluzowate. Jeśli chodzi o zapach, to wydaje się stęchły i ziemisty.

Wydaje się być biały, szary lub żółty, a niektóre z czasem nawet ciemnieją. Dla porównania pleśń ma różne kolory, jeśli jesteś zainteresowany, możesz odwiedzić ten artykuł o tym, jaki kolor to pleśń.

Usuwanie pleśni Bounce House

Po prostu dodałbyś kolejny przedmiot lub proces do rutyny czyszczenia, chociaż usunięcie pleśni wydawałoby się trudnym zadaniem. Poznaj proces, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Krok 1. Przygotowanie

Po pierwsze, upewnij się, że nosisz odpowiednią odzież podczas czyszczenia pleśni. Noś okulary, maski, rękawiczki i odpowiednią odzież, aby być po bezpiecznej stronie.

Aby ułatwić dostęp i czyszczenie, możesz w pełni nadmuchać swój domek do skakania. Aby wyczyścić wszystkie obszary, możesz oddzielić te części, które można zdemontować.

Zacznij sprawdzać każdy zakamarek odbijającego domu, aby wiedzieć, które obszary wymagają więcej uwagi podczas sprzątania, gdzie rośnie pleśń lub gdzie gromadzi się brud.

Krok 2. Czyszczenie wstępne

Po przygotowaniu nadszedł czas na podstawowe sprzątanie lub sprzątanie, tak jak zwykle czyścisz swój domek do skakania.

Zacznij od niepotrzebnych przedmiotów, które widziałeś podczas inspekcji. Mogły być zabawki, monety, gałęzie i liście.

Użyj odkurzacza, aby usunąć warstwy kurzu i brudu. Następnie mopuj wszędzie tam, gdzie możesz sięgnąć, od góry do dołu i po bokach.

Krok 3. Za pomocą chemii

Do tego potrzebny będzie roztwór czyszczący i woda. O ile to możliwe, nie używaj wybielacza, ponieważ może to spowodować przebarwienia.

Oto kilka, z których możesz skorzystać:

Konkubium

Na miejsca dotknięte pleśnią nałóż cienką i równą warstwę concrobium i pozostaw do wyschnięcia.

Następnie spryskaj gąbkę odrobiną concrobium. Za pomocą tej gąbki wyszczotkuj te, które pozostały.

Na koniec spryskaj po raz ostatni, aby mieć pewność, że pleśń nie będzie już rosła.

Ocet

Wymieszaj 1 szklankę wody z ¼ szklanki octu w butelce ze spryskiwaczem. Za pomocą mieszanki spryskaj miejsca pleśnią i pozwól im moczyć się przez kilka minut.

Następnie możesz wyszorować te miejsca za pomocą gąbki lub szmatki. Na koniec umyj go do czysta wodą.

Upewnij się, że po aplikacji, bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzesz, pozwolisz jej dokładnie wyschnąć przed przejściem do następnego kroku.

Krok 4. Dezynfekcja

Użyj sprayu dezynfekującego, aby odkazić domek do skakania. Odczekaj kilka minut, aby działał poprawnie.

Upewnij się, że przeczytałeś instrukcje umieszczone na produkcie, aby upewnić się, że używasz odpowiedniej ilości, przestrzegając właściwej procedury i pozostawiając produkt na odpowiedni czas.

Krok 5. Suszenie

Po dokładnym oczyszczeniu nadszedł czas, aby domek do skakania całkowicie wyschł. Możesz zostawić go na kilka godzin, ale przed przechowywaniem upewnij się, że nie pozostała wilgoć.

Możesz również rozważyć przeczytanie tego artykułu o tym, jak usunąć pleśń z nadmuchiwanych domów do skakania.

Właściwe czyszczenie Bounce House

Możesz chcieć wiedzieć, jak odpowiednio wyczyścić swój domek do skakania po jego użyciu, aby mógł być używany przez dłuższy czas i miał mniejszą możliwość kontaktu z pleśnią lub pleśnią. Poniżej znajdują się instrukcje krok po kroku, z którymi możesz pracować:

Krok 1. Napełnij swój bounce house powietrzem. Następnie sprawdź każdy zakamarek; pamiętaj, aby zwrócić uwagę na brud i niepotrzebne rzeczy wewnątrz i na zewnątrz.

Krok 2. Po sprawdzeniu zacznij zbierać niepotrzebne rzeczy. Następnie użyj odkurzacza, aby usunąć kurz i brud.

Krok 3. Wymieszaj 3 części wody z 1 częścią octu i umiarkowaną ilością łagodnego płynu do mycia naczyń. Nałożyć tę mieszankę, wyszorować pędzelkiem, a następnie spłukać wodą.

Krok 4. Użyj dezynfekcji bez użycia wybielacza, aby wytrzeć każde miejsce dostępne dla dzieci, takie jak balustrady, podesty i ściany boczne.

Krok 5. Wytrzyj czystymi ręcznikami, aby przyspieszyć schnięcie. Następnie pozwól mu usiąść na słońcu, aż wyschnie, zanim w końcu go schowasz.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat czyszczenia, zapoznaj się z tym artykułem o tym, jak wyczyścić domek do odbijania.

Wniosek

Bounce house może uczynić dzień dziecka, ale jeśli jest pleśń, kto ryzykowałby zdrowie swojego dziecka? Po pierwsze, możesz chcieć wiedzieć, jak usunąć pleśń z bounce house, aby móc kontynuować czyszczenie.

Wiedza o tym, jak prawidłowo wyczyścić swój bounce house, jest koniecznością, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Przy odpowiednim czyszczeniu nie będziesz musiał wkładać więcej wysiłku w walkę z pleśnią lub pleśnią.