Jak usunąć plamy z pleśni z dywanu: 2 proste metody majsterkowania

Więc teraz nie możesz wygodnie usiąść na wykładzinie, ponieważ najpierw musisz nauczyć się, jak usunąć plamy pleśni z dywanu. Nie martw się więcej, ponieważ ten przewodnik pomoże ci usunąć tę rzecz bez popełniania błędów początkujących.

Czyszczenie dywanu już samo w sobie jest wyzwaniem, ponieważ może gromadzić kurz, brud i inne zanieczyszczenia. Jednak ten przewodnik pomoże właścicielom domów w zmniejszeniu ciężaru zadania.

Jak usunąć plamy z pleśni z dywanu: 2 proste metody majsterkowania

Pozbywanie się pleśni z dywanu

Istnieją różne rodzaje metod, które można zastosować w procesie rekultywacji pleśni. Po przejrzeniu tych metod będziesz wiedział, co jest właściwe i pasujące do Twojej sytuacji.

Metoda nr 1. Korzystanie z rozwiązań domowych

Kiedy w końcu zauważysz obecność pleśni, nie zwlekaj z procesem czyszczenia. Opóźnienie oznaczałoby więcej możliwości rozprzestrzeniania się pleśni na dywanie.

Łatwo jest wskazać plagę pleśni. Ten artykuł o tym, jak zidentyfikować pleśń, może służyć jako przypomnienie, jeśli chcesz recenzję lub przewodnik, jeśli jesteś nowicjuszem.

Jeśli starasz się uważać na możliwość pojawienia się czarnej pleśni, możesz zapoznać się z tym artykułem o tym, jak łatwo zidentyfikować czarną pleśń. Ponieważ jest znany ze swojej toksyczności, ten przewodnik będzie przydatny w podobnych sytuacjach, które możesz napotkać w przyszłości.

Możesz również dowiedzieć się, czy w domu czai się pleśń, po prostu nie ignorując objawów cielesnych. Wiadomo, że pleśnie powodują problemy z oddychaniem i wywołują reakcje alergiczne, szczególnie u osób z osłabionym układem odpornościowym.

W związku z tym musisz podjąć środki ostrożności, aby uniknąć najgorszego scenariusza. Ubierz się w sprzęt ochronny, taki jak rękawice, gogle i maski N-95 lub maski oddechowe P-100. Jeśli uważasz, że nie jesteś w stanie poradzić sobie z ilością pleśni, jaką ma Twój dom, pozostaw to zadanie firmie zajmującej się usuwaniem pleśni.

W ramach fazy czyszczenia wstępnego zaopatrz się w miotłę i zacznij zamiatać widoczny brud, kurz i pleśń. Ułatwi to wykonanie poniższych kroków. Powinieneś również odkurzyć dotknięty obszar dywanu, aby jeszcze bardziej usunąć widoczną pleśń.

Pamiętaj, aby wyrzucić zawartość worka próżniowego bezpośrednio do śmieci, aby zapobiec krążeniu zarodników pleśni w powietrzu i wpływaniu na jakość powietrza w domu. Jest to nadal wysoce zalecane, nawet jeśli nosisz maski ochronne.

Teraz możesz przystąpić do tworzenia roztworu czyszczącego. W pustym i czystym wiadrze wymieszaj odpowiednią ilość płynu do mycia naczyń i wody. Zanurz gąbkę w roztworze i wyszoruj dotknięty obszar.

Dywan podczas suszenia należy położyć w miejscu z bezpośrednim dostępem promieni słonecznych. Jeśli uważasz, że nie możesz przenieść dywanu na zewnątrz, po prostu oklep dotknięty obszar suchym ręcznikiem lub szmatką. Nie możesz jednak używać wentylatora do suszenia mokrej części, ponieważ spowoduje to krążenie zarodników pleśni w powietrzu i odrastanie w innym miejscu.

Upewnij się, że dywan został całkowicie wysuszony, ponieważ pozostała wilgoć posłuży jako pożywka dla kolonii pleśni. To po prostu zamieni Twój wysiłek, czas i zasoby w kompletne marnotrawstwo, jeśli w ogóle.

Metoda nr 2. Korzystanie z twardości wybielacza

Jeśli poprzednia metoda nie zadziałała w przypadku problemu z pleśnią, możesz spróbować innego podejścia „zrób to sam”. Przede wszystkim wykonaj podstawowe czyszczenie dywanu za pomocą odkurzacza parowego. Jeśli nie masz takiego, możesz zastosować szorowanie za pomocą szmatki zwilżonej roztworem czyszczącym złożonym z mieszaniny płynu do mycia naczyń i wody.

Kiedy początkowa powierzchnia zostanie ostatecznie usunięta z jakiejkolwiek widocznej pleśni, stwórz kolejny roztwór czyszczący. Tym razem zmieszasz szklankę domowego wybielacza z galonem wody. Zamiast używać dywanika lub szczotki do szorowania z twardym włosiem, będziesz nakładać roztwór bezpośrednio na dotknięty obszar.

Pozostaw roztwór w głąb dywanu na 10 do 15 minut. Następnie, ponieważ nie powinno się dopuścić do zalegania wilgoci, użyj odkurzacza parowego, aby zassać pozostałą wodnistą część. Możesz również dodatkowo wysuszyć obszar, oklepując dotkniętą część suchym ręcznikiem.

Jednak w przypadku obszarów dywanu, które nie są widoczne gołym okiem, wykonaj test usuwania plam. Dzięki temu możesz się upewnić, że naprawdę pozbyłeś się wszystkich pleśni, które mogą znajdować się na Twoim dywanie.

Przede wszystkim możesz również spróbować otworzyć okna i drzwi, aby zapewnić dobrą wentylację. Biedny może również prowadzić do zanieczyszczenia pleśnią w domu. Dlatego jest to również wskazane.

Należy również pamiętać, że te roztwory czyszczące powinny być stosowane tak dokładnie, jak to możliwe. Rozwiązania przedstawione w tym przewodniku nie będą pociągane do odpowiedzialności za jakiekolwiek wpadki, które mogą wystąpić podczas procesu czyszczenia.

Jeśli chcesz zapobiec takiej samej sytuacji, możesz wypróbować porady i wskazówki dotyczące zapobiegania w Internecie. Możesz również spróbować dowiedzieć się, jak korzystać z kontroli pleśni Concrobium, korzystając z tych pomocnych często zadawanych pytań.

Wniosek

Nauka usuwania plam pleśni z dywanu może nie być łatwym zadaniem, ale nie musi też być kłopotliwa. Ten przewodnik dowiódł, że jest tak, że możesz mieć doświadczenie w czyszczeniu, które jest wolne od drapania głowy i marszczenia czoła.