Jak usunąć plamy z pieca? 4 łatwe wskazówki!

Zastanawiasz się, jak usunąć plamy z kuchenki? Nigdy więcej cudów; po prostu przeczytaj ten artykuł, aby zrozumieć, jak pozbyć się trudnych plam na kuchence. Piece są sercem kuchni; służą do gotowania, dlatego bardzo szybko się brudzą.

Gdy przestaniesz się nimi opiekować, czyszczenie kuchenek jest bardzo frustrujące. Kiedy gotujesz jedzenie, plamy przyklejają się do powierzchni kuchenki. Zawsze lepiej wyczyścić kuchenkę po każdym gotowaniu. Gotowanie jedzenia na brudnej kuchence również nie jest bezpieczne dla zdrowia.

Jak usunąć plamy z pieca? 4 łatwe wskazówki!

Kiedy resztki jedzenia, przypalony cukier lub olej wyleją się na górną powierzchnię kuchenki, na kuchence pozostają plamy tych substancji, co powoduje duże zabrudzenie kuchenki. Jednym z sekretów sprzątania kuchni jest czyszczenie pieca. Piece bez plam zawsze nadają Twojej kuchni piękny wygląd.

Wskazówki dotyczące usuwania plam z pieca

W tym artykule dowiesz się, jak usunąć plamy z pieca. Po prostu dokładnie przeczytaj ten artykuł, aby zrozumieć kilka fantastycznych wskazówek, jak usunąć plamy z płyty kuchennej. Usuwanie uporczywych plam na kuchence jest bardzo frustrujące. Plamy te nadają piecowi brudny i przestarzały wygląd.

Plamy na piecach mogą uszkodzić piec, jeśli nie są regularnie czyszczone. Na zabrudzonym obszarze pieca mogą wystąpić przebarwienia. Oczywiście, gdy codziennie korzystasz z kuchenki i nie czyścisz jej, na kuchence gromadzą się plamy. Aby utrzymać piec z dala od tych uporczywych plam, staraj się regularnie czyścić piec.

Zastanawiasz się, jak usunąć plamy z kuchenki? Używane domowe chemikalia, które są niedrogie i można je łatwo zrobić w domu. Plamy te chemikalia pomagają pozbyć się uporczywych plam i nadać piecowi lśniący wygląd. Fantastyczne i praktyczne wskazówki i techniki usuwania plam z pieca znajdują się poniżej:

#1. Wytrzyj piec

Najskuteczniejszą wskazówką do usunięcia uporczywych plam jest wytarcie płyty kuchennej przed czyszczeniem, schłodzenie kuchenki. Gdy piec całkowicie ostygnie, przetrzyj piec miękkim ręcznikiem i ściereczką z mikrofibry. Wycieranie pomaga usunąć przypalone plamy i tłuszcz z kuchenki, a wilgotna ściereczka pomaga zmiękczyć uporczywe plamy, dzięki czemu można szybko pozbyć się tych kuchenek. Dodatkowo wycieranie nadaje Twojemu piecowi lśniący wygląd!

#2. Użyj sody oczyszczonej i octu

Inną alternatywą do usunięcia uporczywych plam na kuchence jest użycie sody oczyszczonej i octu. Oba składniki mają właściwości oczyszczające i są dostępne w domu. Ponadto elementy te pomagają usunąć twarde, przypalone plamy z żywności na górnej powierzchni kuchenki.

Ocet i soda oczyszczona to bezpieczne chemikalia, które nie pozostawiają żadnych pozostałości na kuchence na następny raz. W celu oczyszczenia plamy spryskaj octem i przykryj sodą oczyszczoną. Zawsze używaj obu elementów w równych ilościach.

Teraz zanurz miękki ręcznik w ciepłej wodzie i połóż go na kuchence. Pozostaw powierzchnię na 30 minut. Następnie zdejmij ściereczkę i wyczyść piec inną ściereczką. Kontynuuj wycieranie płyty kuchennej, aż wszystkie zanieczyszczenia i brud zostaną z niej usunięte. I znowu dostaniesz nowy, lśniący piec. Przeczytaj, co to jest soda oczyszczona.

#3. Skrobanie żyletką

Załóżmy, że chcesz usunąć przypalone plamy i tłuste plamy na kuchence za pomocą żyletki. Razorblade pomaga usunąć te plamy, których nie można usunąć innymi domowymi chemikaliami. Bądź jednak ostrożny, gdy jesteś młody; ostrze może tworzyć skrzynki na kuchence i być dla ciebie szkodliwe.

Zawsze używaj rogów ostrza do usuwania plam. Spróbuj spryskać uporczywą plamę octem, zanim zaczniesz drapać, ponieważ pijak zmiękcza plamy i zapobiega porysowaniu pieca. Aby wbić ostrze do pieca, trzymaj piec pod pewnym kątem i zacznij zdrapywać plamy. Po tym wytrzyj zabrudzony obszar; powtarzaj ten proces, aż pozbędziesz się wszystkich plam.

#4. Używając środka czyszczącego

Aby zabezpieczyć piec przed plamami, użyj komercyjnego środka czyszczącego. Te środki czyszczące są specjalnie zaprojektowane do usuwania przypalonych plam z jedzenia, tłuszczu i olejów do celów czyszczenia. Najpierw wyczyść płytę kuchenną szmatką. Następnie umieść środek czyszczący w poplamionym miejscu. Pozostaw powierzchnię na kilka minut i przetrzyj płytę ściereczką z mikrofibry. Wycieranie nadaje Twojemu piecowi lśniący i nowy wygląd. Jest to prosta i nieskomplikowana wskazówka dotycząca czyszczenia plam.

To okładka!

Wszystkie wskazówki i wskazówki dotyczące pieca wymienione powyżej pomagają usunąć uporczywe plamy na kuchence. Moi przyjaciele! Zastanawiasz się, jak usunąć plamy z pieca? Aby zrozumieć wskazówki dotyczące czyszczenia pieca z plam, wystarczy dokładnie przeczytać ten artykuł. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak usunąć plamy z kuchenki. Możesz chcieć wiedzieć, jak wyczyścić kominek na drewno od dołu do góry i jak odpowietrzyć piec na pelet.