Jak usunąć plamy z atramentu z suszarki? 6 prostych kroków!

Martwisz się, jak usunąć plamy atramentu z suszarki? Plamy z atramentu można najpierw wyczyścić letnią wodą z mydłem. Jeśli zauważyłeś, że ten środek nie pomaga w pozbyciu się tych plam, lepiej jest użyć środka czyszczącego do uporczywych plam z atramentu.

Usuwanie plam z atramentu jest o wiele bardziej frustrującym zadaniem niż czyszczenie ich na ubraniach. Jeśli pisak lub marker zostanie wbity w suszarkę, ta plama utknie również we wnętrzu suszarki.

Jak usunąć plamy z atramentu z suszarki? 6 prostych kroków!

Ponieważ suszarka jest urządzeniem elektrycznym, należy zachować ostrożność podczas jej czyszczenia. Przed zastosowaniem metody czyszczenia upewnij się, że suszarka jest odłączona. Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Ale wiele innych wskazówek pomaga w usuwaniu plam z atramentu z suszarki. Jeśli więc interesuje Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się więcej, po prostu czytaj dalej, czytaj dalej ten artykuł!

Kroki, jak usunąć plamy atramentu z suszarki

W bębnie suszarki są plamy z atramentu i nie wiesz, jak je usunąć z suszarki. Więc nie panikuj, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się tego problemu:

Krok 1. Odłącz suszarkę

Pierwszym krokiem przed wyczyszczeniem plam z tuszu z bębna suszarki jest odłączenie suszarki od gniazdka sieciowego. Ponieważ suszarka jest urządzeniem elektrycznym, istnieje ryzyko porażenia prądem. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa lepiej odłączyć suszarkę.

Krok 2. Wytrzyj mydłem

Dodaj wrzącą wodę i 1-2 łyżki mydła do mycia naczyń w wiadrze lub średniej wielkości misce. Możesz użyć do tego dowolnego mydła do mycia naczyń, które masz teraz pod ręką. Następnie wykręć nową szmatkę w ciepłej wodzie z mydłem. Wyszoruj wnętrze suszarki szmatką, aby usunąć wszelkie plamy. Wcieraj plamy, stosując siłę od lekkiej do ciężkiej. Sprawdź, czy plama z atramentu zniknie po pewnym czasie. Jeśli tak jest, kontynuuj czyszczenie. Jeśli tak nie jest, lepiej zastosować alternatywne podejście.

Krok 3. Wyszoruj suszarkę magiczną gumką

Magic Eraser to wyjątkowy akrylowy peeling bąbelkowy. Użyj wody, zwilż gąbki Magic Eraser i wyciśnij. Aby usunąć plamy z tuszu, użyj gąbki do wyczyszczenia wnętrza suszarki. Zeskrob, aż plamy znikną. W razie potrzeby umyj i wytrzyj gąbkę. Jeśli te plamy pochodzą z niezmywalnego markera, być może trzeba będzie je wyczyścić bardziej energicznie niż w przypadku pióra wiecznego.

Krok 4. Spryskaj odplamiacz do tkanin

Jeśli masz czas, rozpyl środek do usuwania plam bezpośrednio na plamy z tuszu markerowego. Spryskaj odplamiacz do tkanin w suszarce, aby usunąć trudne plamy z atramentu. Odczekaj 5-8 minut na odpoczynek. Następnie wilgotnym ręcznikiem do rąk wyczyść bęben suszarki.

Krok 5. Użyj goo gone

Aby usunąć twardszy atrament z wnętrza suszarki, świetnym pomysłem jest użycie Goo Gone. używając tego środka czyszczącego możesz łatwo usunąć plamy z suszarki bez uszkodzenia suszarki, ponieważ produkt ten nie zawiera alkoholu, dlatego nie ma niebezpieczeństwa w korzystaniu z produktu Goo Gone, jest on również bezpieczny dla Ciebie. Aby użyć tego produktu, dodaj go do miękkiego ręcznika do rąk, a następnie użyj tego wilgotnego ręcznika do przetarcia wnętrza suszarki. Dzięki zastosowaniu tego znacznika produktu plamy mogą łatwo zejść z bębna suszarki. Jeśli zauważyłeś resztki tego produktu, wyczyść go nowym ręcznikiem do rąk, wykręcając ręcznik w płynie do naczyń. Aby pozbyć się mydła, ponownie przetrzyj suszarkę wilgotną ściereczką.

Krok 6. Użyj ręcznika wybielającego

Weź wiadro i dodaj 8 fl oz (240 ml) wybielacza chlorowego do 1 galonu amerykańskiego (3,8 l) wody. Włóż suchą, czystą szmatkę do roztworu wybielacza i namocz ją na kilka minut. Wynieś szmatkę na zewnątrz podczas noszenia odzieży ochronnej. Ściśnij go tak dokładnie, jak to możliwe, zanim wrzucisz go do suszarki bez żadnych innych rzeczy. Ustaw suszarkę na maksimum i pozwól jej pracować, aż tkanina będzie całkowicie sucha.

Plamy z atramentu należy usunąć po ponownym wyjęciu ściereczki z suszarki. Możesz również dodać kilka białych ubrań przez suszarkę, aby upewnić się, że prawie wszystkie pozostałości wybielacza zostały usunięte. Powinieneś również wyczyścić wnętrze suszarki takim wilgotnym ręcznikiem, aby upewnić się, że nie ma już resztek chloru. Zanim robi, nie wyciera suszarki, upewnij się, że jest odłączona. Dowiedz się, jak wyciągnąć atrament z suszarki.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak usunąć plamy atramentu z suszarki. Ilekroć tusz do pisaków lub marker dostanie się do suszarki, nie martw się. Wymieniliśmy sześć przydatnych wskazówek, które ułatwią Ci problem. Aby dobrze zrozumieć, przeczytaj uważnie te wskazówki. Dziękuję znajomym za przeczytanie tego artykułu na końcu. Możesz również przeczytać o tym, jak usunąć wosk z dywanu za pomocą suszarki do włosów i jak stopić kredki za pomocą suszarki do włosów.