Jak usunąć plamy rdzy z betonu myjką ciśnieniową? 7 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak usunąć plamy rdzy z betonu myjką ciśnieniową? Jeśli tak, usuń plamy rdzy, ale najpierw posmaruj jej powierzchnię środkiem odrdzewiającym. Istnieje siedem prostych kroków, które możesz wykonać, a oto tylko krótki opis procesu:

Spłucz go myjką ciśnieniową, aby później spodziewać się doskonałych rezultatów. Jeśli uważasz, że plama nadal jest na betonowej powierzchni, oznacza to, że robisz coś źle. Wybór odrdzewiacza zależy w dużej mierze od czasu pozostawania plamy na powierzchni betonu. Jeśli od jakiegoś czasu tkwi na betonowej powierzchni, trudniej jest go usunąć. Rozpocznij od drobnego usuwania plam z rdzy, jeśli nie masz pewności, ile ma lat. Teraz, jeśli nadal nie działa, kontynuuj podstawową obróbkę plam rdzy. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak usunąć plamy rdzy z betonu myjką ciśnieniową? 7 prostych kroków!

Kroki usuwania drobnych plam rdzy z betonu za pomocą myjki ciśnieniowej

Upewnij się, że najpierw powierzchnia betonu, z którą będziesz miał do czynienia, zanim rozpoczniesz obróbkę rdzy. Zakwaszona i pomalowana powierzchnia betonu jest delikatna. Jest również podatny na działanie bardziej kwaśnych środków czyszczących. Dobrze jest rozcieńczyć roztwory czyszczące na miękką i pomalowaną powierzchnię betonu. Stosować tylko 1 część roztworu czyszczącego na 1 część wody. Następnie przygotuj potrzebne materiały, takie jak woda, płynny detergent, gumowe rękawiczki, ocet lub czysty sok z cytryny, okulary ochronne itp. myjka ciśnieniowa. W każdym razie, jak usunąć plamy rdzy z betonu myjką ciśnieniową:

Krok 1. Czyszczenie powierzchni betonu wodą i mydłem

Pozbądź się rdzy z betonu za pomocą wody i mydła. Usuń tłuszcz lub brud z powierzchni. Gruby brud i brud mogą usuwać kwasy wnikające w powierzchnię betonu. W ten sposób ostatecznie ściąga plamę rdzy.

Krok 2. Płukanie roztworu

Spłucz roztwór mydła do plam rdzy z powierzchni betonu. A potem użyj czystszej wody. Następnie pozbądź się śladów mydła z powierzchni betonu.

Krok 3. Stosowanie soku z cytryny

Na plamy z rdzy nałóż nierozcieńczony sok z cytryny. Sok z cytryny to potężne i doskonałe rozwiązanie do usuwania plam.

Krok 4. Moczenie powierzchni betonu sokiem z cytryny

Betonową powierzchnię nasączyć plamami rdzy sokiem z cytryny. Pozostaw płyn na dziesięć do piętnastu minut. Pozostaw sok z cytryny, który nasiąka przez piętnaście minut i intensywnie wnika w obszar. Następnie reaguje z plamą.

Krok 5. Płukanie kwasu myjką ciśnieniową

Użyj myjki ciśnieniowej podczas spłukiwania kwasu z powierzchni betonu. To urządzenie jest świetną alternatywą podczas szorowania powierzchni. Wybierz odpowiednią dyszę myjki ciśnieniowej. Wybierz dyszę zerową lub piętnastostopniową, aby uzyskać mocny i solidny strumień. Dysza typu myjki o niższym ciśnieniu zapewnia mocniejszy i bardziej spiczasty strumień.

Krok 6. Płukanie plam rdzy

Opłucz zardzewiały obszar i amp; niech wyschnie. Jeśli nadal ma uporczywą plamę, postępuj zgodnie z podobnym procesem.

Krok 7. Zastąp biały ocet sokiem z cytryny

Zdecyduj się na biały ocet zamiast soku z cytryny, jeśli drugi nie usunie plamy rdzy. Ocet jest naprawdę doskonałym środkiem czyszczącym. Jest również bardziej wytrzymały w porównaniu do soku z cytryny.

Kroki usuwania głównych plam rdzy

Będziesz wiedział, że jest to znacząca plama rdzy, jeśli metoda soku z cytryny i białego octu zawiedzie. Dlatego zdecyduj się na bardziej witalny kwas lub komercyjny środek do usuwania rdzy. Najlepszym odplamiaczem do powierzchni betonowych jest ten z kwasem szczawiowym. Och, przede wszystkim warto poczytać o tym, jak usunąć rdzę kwasem szczawiowym.

W każdym razie niektóre cenne kwasy zawierają fosforan trójsodowy i kwas solny, ponieważ są rozcieńczane w wodzie. Unikaj zbyt długiego pozostawiania kwasu solnego na powierzchni betonu, ponieważ spowoduje to przebarwienia. Rozcieńczyć 2 części 1 częścią wody, jeśli idziesz do kwaśnego roztworu, aby pozostać na chwilę. Dzięki temu powierzchnia nie zmienia koloru na niebieski. I przestrzegaj wszystkich ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa na etykiecie butelki, ponieważ kwasy są żrące. Nosić jakieś ubranie ochronne. Przygotuj materiały, takie jak myjka ciśnieniowa, gumowe rękawice, okulary ochronne, woda, mydło, komercyjny odrdzewiacz, długie spodnie itp. koszule z długimi rękawami.

Krok 1. Zbieranie sprzętu i materiałów

Umieść ochraniacz i zebrać potrzebny sprzęt i materiały.

Krok 2. Czyszczenie powierzchni betonu wodą i mydłem

Powierzchnię betonu z plam z rdzy czyścić wodą i mydłem. Usuwa tłuszcz i brud z powierzchni. Brud może zepsuć wyniki, ponieważ ogranicza zdolność kwasu do wnikania głęboko w powierzchnię betonu.

Krok 3. Płukanie zaplamionego obszaru

Poplamione rdzą miejsca spłukać wodą. Pozwól mu wyschnąć. Nigdy nie nakładaj komercyjnego środka do usuwania rdzy na mokre miejsce. Albo może po prostu obniżyć jego skuteczność. Lepiej przeczytać etykietę instrukcji.

Krok 4. Stosowanie odrdzewiacza

Nałożyć odrdzewiacz na uszkodzoną powierzchnię betonu. Przeczytaj instrukcje bezpieczeństwa i wskazówki na butelce.

Krok 5. Pozwól odplamiaczowi rdzy siedzieć nieruchomo

Odczekaj chwilę, aby odplamiacz lub kwas pozostały nieruchomo. Nigdy nie próbuj pozwolić, aby mieszanina działała dłużej, ponieważ może to uszkodzić powierzchnię betonu.

Krok 6. Płukanie za pomocą myjki ciśnieniowej

Spłucz beton myjką ciśnieniową po upływie czasu namaczania. Myjka ciśnieniowa ma osiemdziesięciokrotny nacisk wężyka, dzięki czemu jest skuteczna zamiast szczotki szorującej. Teraz ta podkładka skuteczniej radzi sobie z plamami rdzy na powierzchni betonu.

To okładka!

Teraz wiesz, jak usunąć plamy rdzy z betonu za pomocą myjki ciśnieniowej. Najlepsze rezultaty uzyskasz po spłukaniu myjką ciśnieniową. Biały ocet lub nierozcieńczony sok z cytryny jest idealny, gdy masz do czynienia z drobnymi plamami. Uwzględnij wskazówki, jak usunąć znaczne plamy rdzy. Przeczytaj powiązane artykuły; know-how czyścić beton bez myjki ciśnieniowej i jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej.