Jak usunąć plamy oleju z podjazdu za pomocą myjki ciśnieniowej? 5 szybkich kroków!

Szukasz wskazówek, jak usunąć plamy oleju z podjazdu za pomocą myjki ciśnieniowej? Cóż, praca nie jest zbyt wymagająca. Jeśli masz odpowiedni sprzęt i narzędzia, możesz posprzątać ten bałagan w mgnieniu oka. Plamy oleju na betonowym podjeździe można szybko i łatwo usunąć myjką elektryczną.

Plamy z oleju na betonowym podjeździe z wycieku lub starego samochodu mogą być nie tylko niebezpieczeństwem poślizgu, ale również niebezpieczeństwem. Powinieneś jak najszybciej zająć się tymi brudnymi łatami na swoim betonie, zanim staną się trwałe.

Jak usunąć plamy oleju z podjazdu za pomocą myjki ciśnieniowej? 5 szybkich kroków!

Po namoczeniu nadmiaru oleju z widocznych kałuż oleju, użyj myjki ciśnieniowej z gorącą wodą, aby spłukać wszelkie pozostałości oleju, które przebiły lub zaplamiły powierzchnię betonu. Plamę oleju z podjazdu można łatwo usunąć myjką ciśnieniową. Pozwól, że przeprowadzę Cię przez wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, a także kroki, które musisz podjąć, aby Twój podjazd był nowy i wyglądał czysto. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Kroki, jak usunąć plamy oleju z podjazdu za pomocą myjki ciśnieniowej?

Czyszczenie twardych plam oleju z betonowego podjazdu za pomocą myjki ciśnieniowej jest prostym zadaniem, jeśli masz na ten temat pełne informacje. Więc przestań myśleć więcej o usuwaniu plam oleju z podjazdu za pomocą myjki ciśnieniowej. Poniżej wymieniliśmy kilka kroków, które pomogą Ci w rozwiązywaniu problemów. Oto kroki, jak usunąć plamy oleju z podjazdu za pomocą myjki ciśnieniowej:

Krok 1. Usuń brud

Usuń wszelkie przeszkody z podjazdu. Może to obejmować wszystko, od samochodów przez urządzenia rekreacyjne po przechowywanie rzeczy w zabawkach Twoich dzieci. Następnie za pomocą dużej szczotki użytkowej/pchania wyczyść podjazd, aby usunąć wszelkie odpady, w tym drobny brud, gałązki, kamienie i liście.

Krok 2. Namocz plamy oleju w sodzie oczyszczonej

Używając żwirku dla kota, mąki kukurydzianej lub sody oczyszczonej, wchłoń nowe plamy tłuszczu. Produkty te są zwyczajne i niedrogie i można je nabyć w całym domu lub na rynku lub w sklepie z narzędziami. Nałóż odpowiednią ilość na dodatkowy olej i równomiernie go rozprowadź. Pozostaw na 20-30 minut, aby plamy zniknęły. Pozwól, aby absorbujące rzeczy odpoczęły dziś wieczorem, jeśli są większe kałuże oleju.

Wyczyść gruz do plastikowego pojemnika za pomocą szczotki. Następnie należy szorować pozostałości plamy na powierzchni. Beton pozostaje przepuszczalny, bez względu na to, jak twardy się wydaje.

Oznacza to, że olej może nadal przepływać przez niektóre mniejsze pory w strukturze. Stanie się to oczywiste, gdy plamy olejowe zdążą wyschnąć i stwardnieć. Tak więc, gdy tylko zauważysz wyciek oleju, powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby go wyczyścić. Och, musisz też wiedzieć, że w myjce ciśnieniowej możesz użyć wybielacza.

Krok 3. Skonfiguruj myjkę ciśnieniową

Przygotuj myjkę ciśnieniową, umieszczając ją na miejscu. Ponieważ gorąca woda wydaje się mieć zdolność rozkładania tłuszczu na mikroskopijnym poziomie, w tym przypadku bardziej skuteczna może być myjka ciśnieniowa z gorącą wodą. Zastanów się, jak prostsze jest mycie tłuszczu i brudnych płytek przy użyciu letniej wody niż zimnej. Będzie to również działać z konwencjonalną myjką ciśnieniową z zimną wodą. Podłącz wąż ogrodowy do myjki, wąż ciśnieniowy do różdżki, a dyszę do różdżki.

Wybierz końcówkę w kolorze czarnym. Dysze do myjek ciśnieniowych są kodowane kolorami na całym świecie. Ponieważ ma strumień niskociśnieniowy i najszerszy przepływ 65 stopni, ten czarny byłby używany do nalewania detergentów.

Przygotuj roztwór do czyszczenia betonu. Oto kilka z nich specjalnie przeznaczonych do stosowania w myjkach ciśnieniowych. W niektórych myjkach ciśnieniowych można dodać więcej detergentu do zbiorników detergentu.

Krok 4. Rozpocznij mycie ciśnieniowe

Przed użyciem myjki ciśnieniowej zachowaj odległość 12 cali między dyszą a betonem. Uważaj, aby nałożyć powłokę detergentu na każdy z jego obszarów. Pozwól, aby roztwór dalej wchłonął się w beton przez kilka minut, aby usunąć tłuszcz, brud i olej przesiąknięty do porowatej struktury.

Krok 5. Opłucz podjazd myjką ciśnieniową

Aby wyczyścić podjazd, zmień na dyszę spryskiwacza o standardowym rozmiarze. To dysza z żółtą końcówką. Żółta dysza wydaje się mieć węższy otwór niż czarna, co skutkuje 15-stopniowym podmuchem, który jest silniejszy i bardziej ukierunkowany. Ostrożnie wybieraj dysze o niebieskim lub czerwonym kolorze. Za każdym razem, gdy zdecydujesz się użyć którejś z takich dysz do czyszczenia bardzo uporczywych i trudnych do usunięcia plam olejowych, najpierw przeprowadź ćwiczenie w niepozornym miejscu.

Daj trochę więcej czasu na szczotkowanie tych plam oleju, aby ciśnienie mogło wzrosnąć i wypłukać olej napełniony detergentem z otworów w betonowej osłonie. Podobny efekt można osiągnąć, podnosząc różdżkę do obszaru. Pozwól podjazdowi całkowicie wyschnąć po myciu ciśnieniowym.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu to dla Was po prostu frajda, a po jego przeczytaniu wszyscy nauczycie się, jak za pomocą myjki ciśnieniowej usuwać plamy oleju z podjazdu? Powyżej wymieniliśmy wszystkie kroki, które pomagają usunąć plamy tłuszczu lub oleju z betonu pod ciśnieniem. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć jaki olej do pompy myjki ciśnieniowej i jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej.