Jak usunąć plamy na arkuszu suszarki z tkaniny? 4 niesamowite sposoby!

Zastanawiasz się, jak usunąć plamy z suszarki z tkaniny? Oto kilka niesamowitych wskazówek, które pomogą Ci usunąć te plamy, a poznasz je, zagłębiając się w ten artykuł. Na świeżo wypranej i suchej odzieży czasami prześcieradła suszarki mogą pozostawiać plamy.

Plamy na arkuszu suszarki mogą wystąpić z powodu błędów użytkownika, związków chemicznych lub charakteru przedmiotów. Arkusze suszarki działają poprzez powlekanie włókien tkaniny środkiem nawilżającym, który sprawia, że ​​czujesz się bardzo miękki, gdy tkanina dotyka ciała.

Jak usunąć plamy na arkuszu suszarki z tkaniny? 4 niesamowite sposoby!

Silikon, który wiąże się z włóknami, jest często głównym składnikiem produktu. Duże warstwy powłoki mogą pozostawiać plamy na odzieży, szczególnie jeśli suszysz je w wysokich temperaturach. Osad pojawia się na tkaninie w postaci plam olejowych lub tłustych. Jeśli użyjesz zbyt wielu arkuszy, plamy staną się niebieskawe. Jeśli to wszystko się zdarzy, istnieje wiele technik usuwania plam w domu. Omówimy, jak usunąć plamy z suszarki i zapobiec tym plamom na tkaninie. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Sposoby usuwania plam na arkuszu suszarki z tkaniny

Poniżej wymieniliśmy kilka niesamowitych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć sposób na usunięcie plam z suszarki z tkaniny. Wykopmy je jeden po drugim:

#1. Korzystanie z roztworu octu

Jeśli twoje ubrania mają niebieskie plamy po zdjęciu z suszarki, w takim przypadku po prostu włóż je z powrotem do pralki bez prześcieradła, mydła lub detergentu. Następnie weź miskę wody, aby dodać destylowany ocet. Pozwól na pełne płukanie, aby usunąć plamy. Unikaj używania nierozcieńczonego octu na kolorowe materiały, ponieważ zawiera on łagodną kwasowość, która może wyblaknąć kolor. Kiedy włożysz ubrania z powrotem do bębna, zalej je jedną filiżanką tego roztworu octu. Rozpocznij ładowanie natychmiast.

#2. Używanie wybielacza

Jeśli zauważysz, że plamy na arkuszach suszarki zostały już wysuszone, połącz roztwór wybielacza na bazie tlenu z wrzącą wodą, czytając wskazówki na opakowaniu. Na około 4 godziny lub dłużej moczyć poplamioną ściereczkę w roztworze wybielacza. Następnie spłucz tę szmatkę bez mydła lub detergentu do tkanin. Na białych i kolorowych materiałach zmywalnych należy zastosować wybielacz tlenowy.

#3. Używanie kostki mydła

Jeśli na świeżo wysuszonej odzieży pojawią się tłuste plamy i obawiasz się resztek suszarki, wmasuj te miejsca wilgotną kostką mydła. Niewielką ilość płynnego płynu do mycia naczyń, a następnie dokładnie spłucz. Twoje ubranie jest zagrożone poplamieniem, jeśli używasz prześcieradeł suszarki. Wykonaj poniższe czynności, aby rozwiązać problem. Oprócz plam z suszarki, cennym podejściem jest mydło w kostce.

Należy używać po prostu białego mydła bez chemii, ponieważ kolorowe mydło może pozostawić kolorowe plamy na ubraniach. Możesz łatwo usunąć kolorowe plamy z mydła, dokładnie je myjąc, ale wykrycie, czy całkowicie zakryłeś plamę, może być trudne, jeśli nie używasz białego mydła. Plamy z suszarki można czyścić mydłem w kostce. Na plamy wetrzyj mydło; pomaga to w rozbiciu wszelkich tłustych pozostałości. Następnie wypierz ponownie ubrania zwykłym detergentem do prania bez dodawania zmiękczacza do tkanin i sprawdź, czy nie ma plam przed włożeniem ich do suszarki.

#4. Używanie mydła do mycia naczyń

Plamy z płynu do zmiękczania tkanin mogą być trudne do usunięcia za pomocą mydła do naczyń w płynie, ponieważ ma on na celu rozłożenie tłustych i oleistych plam. Wystarczy wylać trochę mydła do naczyń na poplamioną ściereczkę i delikatnie ją przetrzeć. Pozwól mydłu działać na plamę przez 10 minut, aby rozłożyć plamę. Na koniec, używając zwykłego detergentu, dokładnie wypłucz ubrania. Jeśli nie masz pewności, czy plama już zniknęła, nie używaj zmiękczacza do tkanin.

Jak zapobiegać plamom na arkuszu suszarki

Ponieważ chemikalia mogą się rozproszyć, przed każdym użyciem energicznie wstrząśnij pojemnikiem. Aby ułatwić rozprowadzenie płynu, przed włożeniem do pralki rozcieńczyć go taką samą ilością gorącej wody. Zmiękczacza do tkanin nigdy nie należy wylewać bezpośrednio na szmatkę. Upewnij się, że suszarka nie jest przeciążona. Niektóre ubrania będą zbyt mocno wchłaniały zmiękczacz do tkanin, jeśli nie mają wystarczającej powierzchni do przemieszczania się w wodzie i roztworze zmiękczacza do tkanin, co może powodować powstawanie smug lub plam.

Zawsze umieszczaj prześcieradło suszarki na górnej warstwie świeżo załadowanego ubrania i natychmiast włącz suszarkę, aby zapobiec zabrudzeniu czystej odzieży z prześcieradeł suszarki. Nie przepełniaj ponownie suszarki. Powstrzymaj się od umieszczania arkusza suszarki na środku ładunku, ponieważ może to spowodować jego zablokowanie. Ciepło aktywuje arkusze suszarki. Dlatego nie należy ich używać w ustawieniu niskotemperaturowym. Być może zainteresuje Cię również informacja o błędach podczas prania, które prawdopodobnie popełniasz.

To okładka!

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na pytanie, jak usunąć plamy z suszarki z ubrań. Wiele razy twoja tkanina zostaje poplamiona z powodu prześcieradła suszarki. Czytając uważnie artykuł, możesz usunąć te plamy, stosując te wskazówki. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, ile waży suszarka i jak przełączyć się z suszarki gazowej na elektryczną. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!