Jak usunąć piasek z suszarki? 8 łatwych sposobów!

Czy wiesz, jak wyjąć piasek z suszarki? Jeśli jeszcze nie, to nie martw się. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Czyszczenie suszarki ściereczką, octem i sodą oczyszczoną oraz czyszczenie kłaczków z filtra i mokrym ręcznikiem papierowym pomaga pozbyć się piasku. Piasek jest tak samo niebezpieczny dla suszarek, jak dla pralek.

Jednym z podejść, jak wspomniano powyżej, jest odessanie dużej części piasku za pomocą nasadki z dyszą odkurzacza. Możesz również użyć wilgotnej szmatki lub wytrzeć piasek z bębna. Jednak w rzadkich przypadkach piasek mógł przemieścić się poza bęben.

Jak usunąć piasek z suszarki? 8 łatwych sposobów!

Jest to trudniejszy stan, a usunięcie piasku z zespołu sprężarki może wymagać demontażu osuszacza. Nie powinniśmy jednak doradzać, abyś próbował to zrobić niezależnie; zamiast tego skonsultuj się z profesjonalną majsterkowiczem lub projektantem. Przyjrzyjmy się, jak usunąć piasek z suszarki!

Sposoby usuwania piasku z suszarki

Załóżmy, że przypadkowo znalazłeś się w takiej sytuacji. Więc nie panikuj. Poniżej opisaliśmy kilka prostych metod usuwania piasku z suszarki. Zobaczmy co się stanie.

#1. Podstawy czyszczenia

Zacznij od podstaw podczas czyszczenia pralki. Najpierw wyeliminuj wszelkie nieczystości, które są widoczne dla twojego nieuzbrojonego oka. Zawsze możesz użyć suchej ściereczki i dowolnego standardowego domowego środka czyszczącego. Z drugiej strony, małe miejsca mogą być trudno dostępne ściereczką. Wtedy z pomocą przychodzą ściereczki z mikrofibry i pędzelek. Z pomocą tak wyjątkowych gadżetów możesz wejść w każde trudno dostępne miejsce lub szorować piasek tak dokładnie, jak tylko chcesz.

#2. Użyj octu lub sody oczyszczonej w cyklu gorącym

Aby pozbyć się piasku z bębna suszarki, uruchom w suszarce pusty cykl. W tym celu użyj sody oczyszczonej lub octu i włóż do bębna suszarki; unikać używania detergentów. Soda oczyszczona i ocet to środki czyszczące używane głównie do czyszczenia. Dlatego zdziałają cuda, usuwając drobinki piasku z suszarki.

Pamiętaj, że temperatura suszarki musi być ustawiona na najgorętszy i najwyższy tryb ogrzewania, gdy rozpoczynasz pusty cykl. Po zakończeniu procesu spłucz go ręcznikiem z mikrofibry.

Oto czyszczenie sodą oczyszczoną i octem.

#3. Włóż go do odkurzacza

Aby usunąć cały piasek z suszarki, potrzebujesz odkurzacza lub porządnego odkurzacza. Aby zeszlifować wszystkie ziarna, przesuń gadżet przez bęben. Upewnij się, że ma miękkie włosie, aby uniknąć zarysowań. Bez wątpienia będziesz w stanie usunąć drobne drobinki piasku. Cały piasek możesz odessać odkurzaczem. Niemniej jednak, aby zapobiec zniszczeniu odkurzacza, upewnij się, że suszarka jest całkowicie sucha.

#4. Za pomocą wilgotnego ręcznika papierowego

Zetrzeć nadmiar piasku z obrzeża suszarki wilgotnym ręcznikiem papierowym. Oczywiście, choć może się to wydawać proste, jest w stanie wyeliminować znaczną ilość piasku z pralki. Suszarka do tkanin musi być regularnie czyszczona, aby zapewnić jej trwałość i czystą odzież. Ręczniki papierowe pomagają usunąć piasek z bębna suszarki po włożeniu do niego mokrego ręcznika papierowego. I wyszoruj suszarkę wszystkimi cząsteczkami sanu przyklejonymi do tego papierowego ręcznika.

#5. Wyjmij bęben

Piasek należy usunąć tylko wtedy, gdy wyszedł poza bęben suszarki. Piasek gromadzący się u podstawy suszarki można usunąć energicznym ruchem. Aby to wszystko rozebrać, gorąco polecam zapoznać się z instrukcją obsługi. Po wyjęciu z suszarki wyczyść bęben suchą ściereczką z mikrofibry.

#6. Wyczyść rurę odpływową

Przy całym piasku istnieje duże prawdopodobieństwo, że przewód odpływowy może się zatkać. W takich okolicznościach wilgoć nie byłaby skutecznie odprowadzana. W rezultacie musisz go dokładnie wyczyścić. Napełnij wąż letnią wodą. Pomoże w całkowitym odblokowaniu go. Odłącz wąż i zastosuj uzdatnianie gorącej wody, jeśli problem będzie się powtarzał.

Możesz dowiedzieć się, jak zainstalować wąż spustowy pralki i jak naprawić pralkę, która nie odpływa.

#7. Upewnij się, że filtry są czyste

Jeśli piasek dostał się do suszarki, prawie na pewno dostał się do filtracji. W rezultacie nie możesz tego zaniedbać. Umycie lub wymiana tych filtrów to dobry pomysł. Z drugiej strony czyszczenie ekranu jest dość proste. Wystarczy wyjąć go z opakowania i zanurzyć w letniej wodzie na kilka godzin. Większość ziaren piasku zmięknie i ostatecznie się rozproszy. Przed wymianą pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.

#8. Wyczyść uszczelkę

Ponieważ piasek jest tak małą cząsteczką, może wśliznąć się w każdy zakamarek suszarki. W rezultacie istnieje duże prawdopodobieństwo, że zauważysz piasek wokół uszczelek. Nie ma powodu do obaw. Możesz usunąć z niego piasek za pomocą miękkiej szczotki z włosia. Możesz przeczytać, jak wyczyścić gumę z suszarki i jak wyczyścić suszarkę LG.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiecie się, jak usunąć piasek z suszarki. Powyżej wymieniliśmy kilka, które pomagają w usuwaniu piasku z bębna suszarki. Czytając ten artykuł, dobrze to zrozumiesz i łatwo usuniesz piasek z suszarki. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!