Jak usunąć palniki z kuchenek elektrycznych? 4 proste i pomocne kroki, które powinieneś wykonać!

Zastanawiasz się, jak usunąć palniki z kuchenek elektrycznych? W tym artykule przeczytasz kilka niesamowitych sposobów na wyjęcie palników z pieca eklektycznego. Otóż ​​do wyjęcia palnika po prostu wyciągnąłem palnik z uchwytu. Następnie zanurz go w gorącej wodzie z detergentem na pół godziny, a następnie wyszoruj za pomocą wełnianego drutu.

Jeśli używasz kuchenki elektrycznej do gotowania, jej palniki bardzo szybko się poczerniały i uszkodziły ze względu na czas ich użytkowania, zwłaszcza jeśli nie dbasz o swój palnik.

Jak usunąć palniki z kuchenek elektrycznych? 4 proste i pomocne kroki

Zmienia również wygląd całego pieca, więc jest to najlepszy czas na wymianę palnika bez jego uszkodzenia. Zawsze używaj wysokiej jakości palników do wszystkich pieców. Palniki do kuchenek elektrycznych stają się zadymione i wyglądają na bardzo brudne, ponieważ wytrzymują bardzo wysokie temperatury. Moi przyjaciele, aby dobrze zrozumieć, przeczytajcie ten artykuł na końcu!

Co to są palniki elektryczne?

Palniki do kuchenek elektrycznych to pierścienie lub cewki widoczne na górze kuchenki elektrycznej. Palniki są wykonane z drutu stalowego w kształcie spiralnej rury stalowej, która jest przeznaczona do celów grzewczych i jest podłączona do głównej sieci elektrycznej.

Z tych cewek płynie prąd, a przepływ prądu można sprawdzić po żarze w palniku. Oto kilka korzystnych sposobów na wyjęcie palnika z pieca. po przeczytaniu tego artykułu nie pozostały już żadne cuda, jak wyjąć palniki z kuchenki elektrycznej?

Kroki wyjmowania palnika z kuchenki elektrycznej

Jak usunąć palniki z kuchenek elektrycznych? Brud, przypalone jedzenie, płyny i oleje zwykle trafiają do misek na ociekacze kuchenki elektrycznej i pozostawione przez dłuższy czas mogą uszkodzić urządzenie. Dlatego musisz się nauczyć, jak usunąć palnik z Twojego pieca. Mamy kilka niesamowitych kroków, aby wyjąć palniki z pieca, o których dowiecie się po dalszej lekturze tego artykułu.

#1. Część do usuwania

Palniki na kuchenki elektryczne są bardzo łatwe w instalacji, nie potrzebujesz żadnych narzędzi do instalacji.

Można je łatwo usunąć, ale zawsze pamiętaj, że palniki pieców są bezpośrednio podłączone do głównego źródła zasilania, więc przed podjęciem jakiegokolwiek kroku należy zmierzyć środki ostrożności. Najpierw upewnij się, że palnik lub wężownica są odpowiednio chłodne, palniki znajdują się nad misami ociekowymi, więc w celu wyjęcia palników zdejmij je z uchwytu, aby można je było łatwo wyciągnąć z misek bez uszkodzenia kuchenki.

Jeśli pierścień jest ciasno zamocowany w swojej pozycji, bądź cierpliwy! Delikatnie przesuwaj cewkę do przodu i do tyłu, aby łatwo wyjąć palnik z gniazda. z palnikiem zdejmij ociekacze z pieca, aby je wyczyścić, jeśli to możliwe. Po zakończeniu tego procesu przejdź dalej. Rozpocznij czyszczenie po wykonaniu eliminacji. Z drugiej strony, ten artykuł o tym, jak zainstalować kuchenki elektryczne, może ci później pomóc.

#2. Regularne czyszczenie

Do czyszczenia palników kuchenek elektrycznych za pomocą ściereczki lub ręcznika z mikrofibry zanurz ściereczkę w letniej wodzie i wyczyść nią cały piec, w tym palniki lub cewki oraz górę kuchenki, dokładnie wyczyść palniki, aby nie pozostał na nim moke.

Jeśli na palniku lub kuchence pozostały brud, resztki i przypalone jedzenie, wyczyść je, włączając palnik. Jednak ta metoda powoduje zbyt dużo dymu i nieprzyjemny zapach, a także ta wskazówka jest dla Ciebie niebezpieczna. To najgorsza metoda. Wypróbuj, gdy nie ma opcji.

#3. Dokładne czyszczenie

Jak wiecie, palniki stają się bardzo brudne z powodu od czasu do czasu używania. Wytrzymują bardzo wysokie temperatury, wyglądają na poczerniałe i brudne. Kiedy twoje palniki wyglądają na tak zdezorientowane. Oznacza to, że musisz go wyczyścić, aby zapewnić mu dobry stan zdrowia. Inną metodą, zamiast wyjmowania palnika, jest ich głębokie czyszczenie. W tym celu użyj specjalnych środków chemicznych do czyszczenia spalonych cewek. Jeśli te chemikalia nie są dostępne, użyj chemikaliów dostępnych w twoim domu.

Jeśli twoje palniki są zbyt zniszczone, zardzewiałe i nie można ich wyczyścić, lepiej wymienić je na inne, zupełnie nowe. Te palniki są dostępne w każdym sklepie z akcesoriami kuchennymi i możesz wybrać palniki według marki swojego pieca. Jeśli nie chcesz wyjmować palnika i uważasz, że można go używać po czyszczeniu, po prostu wypróbuj tę metodę czyszczenia.

#4. Inny sposób na usunięcie palników

Jeśli wszystkie techniki, które przeczytałeś powyżej, nie działają, wykonaj następujące kroki, aby usunąć palniki. Po pierwsze, zmierz rozmiar palników do kuchenek elektrycznych, ponieważ te palniki zazwyczaj występują w 2 rozmiarach; małe i duże. Duży palnik ma 8 cali, a mały palnik ma 6 cali. Zobacz palnik i znajdź miejsce w wannie ociekowej, w której zainstalowany jest nowy palnik.

Palnik należy delikatnie włożyć do ręki, zwracając uwagę, aby kierunek był przeciwny do szczeliny w misce ociekowej. Wyjmij palnik delikatnie, aby nie uszkodzić pieca i wyciągnij go z gniazdka. Po wyjęciu starych, uszkodzonych palników z gniazda miski ociekowej, zamontuj w tym miejscu nowy palnik. Teraz twój nowy palnik jest zainstalowany i jest gotowy do gotowania.

To okład!

Chcesz wiedzieć, jak usunąć palniki z kuchenek elektrycznych? Po prostu wykonaj następujące kroki. Ale dla szybkiego podsumowania, aby wyjąć palnik, wyciągnij palnik z uchwytu. Następnie zanurz go w gorącej wodzie z detergentem na pół godziny, a następnie wyszoruj za pomocą wełnianego drutu. Mam nadzieję, że wszystkie te metody będą dla was pomocne, moi przyjaciele. Niezależnie od tego utrzymuj swój piec w czystości, ucząc się, jak regularnie czyścić płyty kuchenki elektrycznej.