Jak usunąć osad z podgrzewacza wody? 8 prostych kroków!

Jak usunąć osad z podgrzewacza wody? W tym celu należy przepłukać urządzenie, zanurzyć zbiornik w occie, utrzymać temperaturę i zainstalować zmiękczacz wody.

Te metody pomagają wyeliminować zatykanie zaworów i kranów. Woda opływająca dom jest znacznie zmniejszona. Ponieważ zatrzymasz te problemy, nie będziesz się martwić, że podgrzewacz wody będzie miał ograniczoną żywotność, zmniejszoną wydajność, niższą moc wyjściową i sprawność elementu grzejnego.

Jak usunąć osad z podgrzewacza wody? 8 prostych kroków!

Dlatego nigdy nie wolno zapomnieć o wypłukaniu osadu z urządzenia. Pamiętaj, że nagromadzenie osadu powoduje awarię zbiornika lub elementów grzejnych. Natychmiast rozwiąż ten problem, w przeciwnym razie jego czyszczenie nie będzie możliwe lub trudne. Więc bez zbędnych ceregieli lepiej zrozummy te metody!

Metody usuwania osadów z podgrzewacza wody

Poniżej znajdują się metody usuwania osadu z podgrzewacza wody:

#1. Płukanie urządzenia

Płukanie urządzenia wymaga robienia tego dwa razy w roku, aby uniknąć gromadzenia się osadów. Metoda polega na osuszaniu i usuwaniu pływających cząstek. Wyłącz zasilanie elektryczne lub gaz przed rozpoczęciem zasilania systemu. Następnie odetnij dopływ zimnej wody, aby woda nie dostała się do zbiornika podczas procesu płukania. Następnie weź trochę węża i podłącz go do kanalizacji. Odpływa w bezpieczne miejsce, ponieważ woda jest zbyt gorąca. Odcedź i spłucz. Upewnij się, że zawór zimnej wody jest otwarty, aż woda całkowicie wypłynie. Sprawdź, czy nie ma już osadu. Wtedy wraca moc podgrzewacza wody.

#2. Moczenie zbiornika w occie

Ocet to składnik kuchenny, który służy nie tylko do gotowania. Ale pomaga wyeliminować osad w podgrzewaczu wody. Codzienne czyszczenie nagromadzonej twardej wody jest koniecznością. Więc używaj octu, aby tego uniknąć. Po całkowitym opróżnieniu urządzenia wlej do zbiornika ocet jabłkowy. Zamknij zawór spustowy i pozwól octowi dokładnie nasiąknąć. Pozostaw na sześć godzin lub dłużej, a następnie spłucz ocet.

#3. Utrzymywanie temperatury

Ustaw termostat powyżej wysokiego ustawienia, aby pomóc w skalowaniu budynku. Ustaw urządzenie na około 120 stopni Fahrenheita. Wyższa temperatura może spowodować nagromadzenie większej ilości osadów w urządzeniu. Wyższa temperatura wody zachęca więcej minerałów, takich jak magnez i wapń, do pozostawania w stałych osadach. Unikaj gromadzenia się pozostałości w podgrzewaczu wody. Unikaj ustawiania bardzo wysokiej temperatury podgrzewacza wody.

#4. Instalowanie zmiękczacza wody

Zainstaluj system zmiękczania wody w gospodarstwie domowym jako długoterminowe rozwiązanie do zwalczania gromadzenia się osadów, ponieważ dodatkowo usuwa jony, które stają się twardą wodą, ponieważ wpływa to również na urządzenia domowe, hydraulikę i zdrowie członków rodziny. Magnez, rozpuszczone jony i wapń są odfiltrowywane. Wymiana jonów sodu w zaopatrzeniu w wodę. Nawet jeśli zmiękczacz wody jest kosztowny i wymaga konserwacji po instalacji, nadal warto przyjrzeć się jego długofalowym efektom.

Przewodnik krok po kroku dotyczący usuwania osadów z podgrzewacza wody

Wykonaj poniższe czynności, aby usunąć osad z podgrzewacza wody.

#1. Wyłączanie urządzenia

Wyłącz przełącznik zasilania, jeśli masz elektryczny podgrzewacz wody. Ale jeśli masz grzejnik gazowy, ustaw termostat na ustawienie pilota, które wyłącza element grzewczy z grzejnika wody. W ten sposób woda całkowicie się ochłodzi. Przed rozpoczęciem prac konserwacyjnych upewnij się, że nikt nie wchodzi pod prysznic ani nie myje naczyń.

#2. Zakręcanie zaworu zimnej wody

Zakręć zawór w zimnej wodzie. Urządzenie przenosi ciepłą wodę w całym domu z twardą wodą doprowadzoną do zbiornika, ponieważ ta następnie wypiera gorącą wodę. Dzięki temu, że do zbiornika nie dostaje się zimna woda, można go dokładnie opróżnić. Jeśli nie przejdziesz tego etapu, do odpływu i zbiornika przepływa tylko i stale woda, co kosztuje Cię więcej na rachunku za wodę.

#3. Pozwalając wodzie ostygnąć

Pozwól wodzie ostygnąć w zbiorniku przed opróżnieniem podgrzewacza wody. Nie tylko spuść gorącą wodę, ale pozwól zbiornikowi ostygnąć po wyłączeniu elementów grzewczych, ponieważ zajmuje to naturalnie dwie godziny w przypadku większych zbiorników podgrzewacza wody.

#4. Podłączanie węża ogrodowego lub odpływu do zaworu spustowego po stronie zbiornika

Podłącz wąż ogrodowy do zaworu spustowego podgrzewacza wody. Poszukaj zaworu spustowego z boku podgrzewacza wody. Następnie podłącz wąż. Całkowicie nakręć wąż, w przeciwnym razie napotkasz wycieki podczas opróżniania zbiornika podgrzewacza wody.

#5. Umieszczanie końcówki węża w odpływie lub wiadrze

Piątym krokiem w usuwaniu osadów z podgrzewacza wody jest umieszczenie końcówki węża w żaroodpornym wiadrze. Upewnij się, że odpływ nie przelewa się przed opróżnieniem urządzenia.

#6. Włączanie kranu

Otwórz krany, aby zatrzymać podciśnienie, które tworzy się w rurach. Ustaw go na gorące ustawienie i pozwól mu działać. Nie będzie już z nich wypływać woda, ponieważ zakręcisz zawór w zimnej wodzie do podgrzewacza wody i nie wypuści ciepłej wody.

#7. Rozpocznij opróżnianie zbiornika po włączeniu zaworu spustowego

Włącz zawór płaskim śrubokrętem. Nie powinno być żadnych przecieków, a odpływ lub wiadro, z którego odprowadzasz wodę, nie przelewa się.

#8. Zakręcanie zaworu spustowego, wyjmowanie węża itp.

Ponownie napełnij zbiornik i zamknij zawór, aby kontynuować usuwanie węża. Odkręć zawór zimnej wody, a elementy grzejne z powrotem do pozycji „włączonej”. Krany powinny być nadal zakręcone, aby po powrocie do normalnego przepływu należy je zakręcić. Poczekaj około trzydziestu minut przed testowaniem gorącej wody. Urządzenie musi mieć ponownie podgrzane galony wody w zbiorniku. W ten sposób jest już wolny od osadów. Myślę, że warto przeczytać o liście kontrolnej podgrzewacza wody.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak usunąć osad z podgrzewacza wody wymienionymi metodami. Zdecyduj, który według Ciebie jest odpowiedni. Postępuj zgodnie z przejrzystym przewodnikiem krok po kroku w usuwaniu pozostałości na swoją korzyść. Na pewno łatwo będzie rozwiązać ten problem. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak zrobić solarny podgrzewacz wody, a podgrzewacz ciepłej wody emituje hałas podczas ogrzewania.