Jak usunąć osad z podgrzewacza wody? 4 niesamowite metody!

Każdy właściciel domu nadałby priorytet żywotności swojego urządzenia, co jest jednym z często zadawanych pytań: jak usunąć osad z podgrzewacza wody. Gdy urządzenia działają poprawnie, wszystko w domu działa płynnie, co ogólnie ułatwia.

Ale w przypadku problemów z twardą wodą niektóre urządzenia również będą zagrożone. Obejmuje to podgrzewacz wody.

Wiesz, że zakup tego nie jest tani, więc musisz zapobiegać wszelkim możliwym uszkodzeniom, w tym gromadzeniu się osadów. Przeczytaj więcej, aby Twój podgrzewacz wody działał jak najlepiej. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Sposoby usuwania osadów z podgrzewacza wody

Kiedy mówimy o osadach, odnosi się to do złoża mineralnego w zbiorniku magazynowym. Niech twoja jednostka będzie stara lub nowa. Zwykle można to znaleźć na dnie zbiornika. Zobaczysz to w elementach grzałki podczas podgrzewania wody. Ilość osadu będzie się różnić w zależności od rodzaju wody, wydajności systemu czyszczącego i twardości wody.

W gorącej wodzie można znaleźć osady w postaci stałej, podobnej do drobinek piasku, które wydostają się z systemu wodnego lub studni, które nie są rozpuszczone. Występują nawet osady rdzy lub kamienia. Na przykład osady rdzy powstają w wyniku gwałtownego działania wody, gdy zbiornik zaczyna korodować z powodu uszkodzenia lub braku substancji chroniącej przed rdzą, takiej jak wyściółka metalowego zbiornika lub pręt anodowy.

Oto sposoby na usunięcie osadu z podgrzewacza wody:

Metoda nr 1. Przepłucz jednostkę

Dobrą zasadą jest płukanie urządzenia co najmniej dwa razy w roku, aby zapobiec gromadzeniu się osadów. Ta technika polega na całkowitym opróżnieniu jednostki w celu usunięcia unoszących się cząstek. Ale zanim zaczniesz, upewnij się, że najpierw wyłączyłeś gaz lub elektryczność, które zasilają urządzenie. Następną rzeczą do zrobienia jest odcięcie dopływu zimnej wody, aby upewnić się, że woda nie dostanie się do zbiornika podczas procesu płukania. Następnie weź wąż i podłącz go do odpływu, upewniając się, że spłynie w bezpieczne miejsce, ponieważ woda będzie zbyt gorąca. Teraz spuść i spłucz. Robiąc to, upewnij się, że zawór zimnej wody jest otwarty, aż zobaczysz, że wypływająca woda nie zawiera już osadu. Następnie ponownie włącz podgrzewacz wody!

Metoda nr 2. Moczenie w occie

Ocet jest powszechny w każdej kuchni, ale nie służy on tylko do gotowania. Ocet może być również użyty do usunięcia osadu z podgrzewacza wody. Zalecany do codziennego czyszczenia z twardej wody i plam. Użyj tego również, aby temu zapobiec. Po opróżnieniu jednostki możesz wlać trochę octu jabłkowego do zbiornika. Ale pamiętaj, aby zamknąć zawór spustowy i pozwolić, aby ocet dokładnie nasączył. Pozostaw na sześć godzin lub dłużej, a następnie wypłucz ocet.

Metoda nr 3. Utrzymuj temperaturę

Zbyt wysokie ustawienie termostatu może pomóc w odkładaniu się kamienia. Zgodnie z zaleceniami producentów, podgrzewacz wody należy ustawić tylko na idealną temperaturę około 120 stopni F. Jakakolwiek temperatura wyższa niż ta może spowodować nagromadzenie osadu w urządzeniu. Wyższa temperatura wody zachęciłaby więcej minerałów, takich jak wapń i magnez, do pozostawania w takim stanie. osady w postaci stałej. Aby zapobiec gromadzeniu się osadów w podgrzewaczu wody, należy unikać ustawiania zbyt wysokiej temperatury.

Metoda nr 4. Instalowanie zmiękczacza wody

Możesz rozważyć zainstalowanie systemu zmiękczania wody w swoim gospodarstwie domowym dla tych, którzy chcą długoterminowego rozwiązania do zwalczania gromadzenia się osadów. Spowoduje to usunięcie jonów, które powodują twardą wodę, co ma wpływ na hydraulikę, urządzenia, a nawet zdrowie członków rodziny. Rozpuszczone jony, magnez i wapń są odfiltrowywane. Następnie jony sodu są wymieniane do źródła wody. Chociaż system zmiękczania wody jest droższy i po instalacji będzie wymagał konserwacji, warto przyjrzeć się jego długofalowym efektom.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak włączyć podgrzewacz wody i jak wymienić element podgrzewacza wody.

Częste problemy spowodowane przez osadzanie się osadów

Załóżmy, że w podgrzewaczu wody i kanalizacji nagromadziły się osady. W takim przypadku spowoduje to również zatkanie kranów i zaworów. Zauważysz, że zmniejszył się przepływ wody wokół domu. Te problemy, gdy się nagromadzą, doprowadzą do krótszej żywotności, niższej mocy wyjściowej oraz zmniejszonej wydajności i sprawności elementów grzejnych. Każdy problem wymieniony powyżej wskazywał, że musisz przepłukać jednostkę.

Na przykład możesz usłyszeć skwierczący lub trzaskający dźwięk dochodzący z elementów grzewczych. Nawet jeśli ten hałas w końcu zniknie, nadal musisz przepłukać jednostkę. Pamiętaj, że nagromadzenie osadu może spowodować awarię elementów grzewczych lub zbiornika. Ważne jest, aby natychmiast rozwiązać problem z osadem, ponieważ może to utrudnić lub nawet uniemożliwić czyszczenie. W większości przypadków jedyną opcją jest zakup innego urządzenia gazowego lub elektrycznego.

To okładka!

Nie musisz zajmować się pytaniem: jak usunąć osad z podgrzewacza wody, jeśli jesteś wystarczająco chętny, aby temu zapobiec. Rzeczywiście, zapobieganie jest lepsze. Podejmij więc niezbędne środki, aby zapobiec gromadzeniu się osadów.