Jak usunąć naklejki z drzwi lodówki? 5 prostych kroków!

Pytanie brzmi: jak usunąć naklejki z drzwi lodówki? Wiele osób odradzałoby dekorowanie lodówek naklejkami, ponieważ często pozostawia to lepki osad. Zamiast tego możesz użyć magnesów. Chociaż słodkie naklejki mogą wyglądać bardzo długo, pożałujesz tego, gdy spróbujesz je zdjąć.

Resztki klejącego podłoża nie będą wyglądać atrakcyjnie. Na szczęście będziesz mógł się ich łatwo pozbyć, o czym będziemy dyskutować w całym poście. Więc czytaj dalej.

Jak usunąć naklejki z drzwi lodówki? 5 prostych kroków!

Kroki usuwania naklejek z drzwi lodówki

Do usuwania naklejek z lodówki można użyć wielu materiałów. Jednym z nich jest wcieranie oleju w naklejkę, aby się go pozbyć. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności. Jak więc usunąć naklejki z drzwi lodówki?

Krok 1. Zdejmowanie naklejki

Spróbuj najpierw wyciągnąć jak największą część naklejki, zanim natrzesz olejem na naklejkę. W ten sposób możesz pobrać kij, gdy nie jest jeszcze mokry. Palcami chwyć krawędzie naklejki i pociągnij ją równomiernie i powoli w górę. Kontynuuj to, aż będziesz mógł.

Krok 2. Moczenie części miękkiej szmatki w oleju

Weź szmatkę i namocz ją w oleju oliwkowym, dziecięcym lub mineralnym. Nie moczyć całej szmatki, a tylko jej część, która wystarczy, aby olej się rozprowadził. Oprócz szmatki możesz również skorzystać z ręczników papierowych. Jeśli będziesz używać tego drugiego, musisz złożyć, aby odpowiednio wchłonął olej.

Krok 3. Rozpylanie lub nakładanie oleju na naklejkę

Wykonując ten krok, musisz upewnić się, że cała naklejka zostanie dokładnie pokryta. Co ważniejsze, upewnij się, że olej może wsiąkać w krawędzie naklejki, ponieważ te miejsca mają najsilniejszy klej. Następnie należy pozostawić olej na naklejce przez kilka minut, nie dłużej.

Krok 4. Zetrzeć klej z powierzchni

Za pomocą ściereczki nasączonej wcześniej olejem zetrzyj klej z lodówki. Olej, którym pozwolisz wsiąknąć w naklejkę, odsunął ją już wraz z klejem, więc możesz go już zetrzeć. Zrób to, podążając za ziarnem stali nierdzewnej. W przeciwnym razie możesz uszkodzić wykończenie powierzchni lodówki.

Krok 5. W razie potrzeby ponownie nakładaj olej

Jeśli niektóre części kleju nie zostały usunięte, możesz nałożyć kolejną warstwę oleju i pozostawić ponownie na około pięć minut. Następnie ponownie przetrzyj naklejkę ściereczką nasączoną olejem. Będzie to konieczne tylko w przypadku tych wytrwałych naklejek.

Jak usunąć pozostałości naklejek?

Mimo że możesz usunąć naklejkę z prawie wszystkich powierzchni, niektóre jej pozostałości mogą pozostać. Brud może się na tym bardzo szybko zbierać. Ale nie martw się, ponieważ mamy tutaj kroki dotyczące usuwania pozostałości naklejek. Jest to bezpieczne dla lodówek ze stali nierdzewnej i standardowych.

Przede wszystkim przygotuj zapas, którego będziesz potrzebować. Przygotuj mydło, wodę i szmatkę. Obejmuje to również narzędzie do usuwania, które może być jednym z następujących:

  • Wiatr
  • Masło orzechowe
  • Olej
  • Biały ocet
  • Soda oczyszczona

Używając octu, po prostu wlej trochę octu na szmatkę i użyj go do delikatnego ścierania pozostałości. W przypadku, gdy pozostałości nie schodzą, można spryskać białym octem i pozostawić na nie dłużej niż godzinę. Następnie możesz ponownie spróbować zetrzeć pozostałości naklejki. Używając masła orzechowego, po prostu rozprowadź je na całej pozostałości. Nie jest konieczne nakładanie grubej warstwy. Pozwól mu moczyć się przez co najmniej jedną lub całą noc, jeśli to konieczne. Następnie, jak zwykle, wilgotną szmatką zetrzyj pozostałości i masło orzechowe.

Jeśli zamierzasz użyć Windex, po prostu wylej lub spryskaj ściereczkę, a następnie użyj go do ścierania pozostałości. W razie potrzeby można również spryskać pozostałości. W takim przypadku musisz pozwolić mu siedzieć przez co najmniej godzinę.

Jeśli chcesz użyć sody oczyszczonej, powinieneś zrobić pastę mieszając ją z wodą. Następnie zacznij wcierać pastę w pozostałości za pomocą szmatki. Zachowaj ostrożność, ponieważ możesz porysować powierzchnię lodówki lub spowodować jej zmatowienie. Po pozbyciu się kleju zaopatrz się w mydło, aby usunąć pozostałości środków czyszczących.

To okładka!

Ważne jest, aby wiedzieć, jak usunąć naklejki z drzwi lodówki, zwłaszcza pozostałości po nich, ponieważ brud może się na nich łatwo gromadzić i zepsuć wygląd lodówki.

Możesz użyć żyletki do zeskrobania pozostałości naklejki po nałożeniu któregokolwiek z produktów wymienionych powyżej. Ale zachowaj ostrożność, ponieważ możesz uszkodzić lodówkę swoim ostrzem. Chcesz przeczytać więcej o drzwiach lodówki? Kliknij tutaj, jak zmienić drzwi lodówki. Dziękuję za przeczytanie!