Jak usunąć nagromadzenie wapnia w podgrzewaczu wody? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak usunąć nagromadzony w podgrzewaczu wapń? Wystarczy użyć ługu i octu, gdy chcesz usunąć złogi wapnia. Pozostaw substancje na kilka godzin w zbiorniku przed ich umyciem i użyciem.

Będziesz wiedział, czy wapń gromadzi się całkowicie w grzejniku dzięki dziwnym głośnym uderzeniom, które wydobywają się z grzejnika. To szczególne nagromadzenie jest stałym osadem żelaza tworzącym się na źródle podgrzewacza wody i innych częściach z powodu twardej wody.

Jak usunąć nagromadzenie wapnia w podgrzewaczu wody? 3 proste kroki!

Usuń osady i wapń, aby utrzymać sprawne działanie grzałki. Im gorętszy jest podgrzewacz wody, jeśli zalega znaczna ilość wody wapniowej. Nie powinien być ustawiony wysoko, ale tylko na około 125 do 145 stopni Fahrenheita. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Kroki usuwania nagromadzonego wapnia w podgrzewaczu wody

Poniżej znajdują się kroki, aby najlepiej usunąć nagromadzony wapń w podgrzewaczu wody.

Krok 1. Sprawdzenie podgrzewacza wody

Sprawdź, czy urządzenie się zamula lub tworzy wapń. Następnie wyłącz maszynę i dopływ doskonałej wody. Podłącz przewód wodny do kranu spustowego. Zachowaj resztę węża, ale w pewnej odległości w kranie odpływowym. W ten sposób ciepło bezpiecznie ucieknie. Sprawdź, czy nie ma znaczących lub drobnych białawych plamek, gdy otwierasz kurek spustowy. Obserwuj, jak widzisz gromadzący się wapń. Usuń przewód wejściowy w zimnej wodzie nad grzejnikiem, aby powietrze dostało się do zbiornika wody. Zamknij odpływ po opróżnieniu zbiornika.

Krok 2. Używanie innych kwasów i octu

Umieść butelkę wypełnioną octem, kwaśną wanną, chemicznym środkiem czyszczącym wapnem i roztworem do czyszczenia płytek w pojedynczym kubku z wejściem chłodzącym. Następnie zatrzymaj po każdej filiżance. Unikaj powstawania gazu, gdy przestajesz pić. Opróżnij urządzenie po kilku godzinach. Oczyścić, aby wyeliminować większość osadów. Użyj torebki Ziploc, która ściśle przylega do linii wejściowej wody z lodem. Następnie sprawdź, czy czyszczenie nadal działa. Poczekaj jeszcze chwilę, aby zobaczyć, czy balon się rozszerza. Dzieje się tak, ponieważ środek czyszczący nadal działa na te pozostałości. Odczekaj sześć godzin, aż roztwór octu rozłoży się i usunie osady z wnętrza instalacji ciepłej wody. Dopilnuj, aby każdy wiedział, że podgrzewacz wody jest nieczynny przez tydzień przed jego uruchomieniem.

Krok 3. Spuszczanie wody

Podłącz przewód wlotowy do gotowania, aby wyczyścić podgrzewacz wody. Włącz go i zwolnij kran wlotowy w zimnej wodzie. Następnie aktywuj kran z podgrzewaną wodą obok elementu grzejnego, który napełnia urządzenie. Wyłącz odpływ po. Po zauważeniu, że woda wylewa się z zaworu, pozwól odpływom i maszynie umyć się. Zapewnij czystą wodę po zamknięciu odpływu. Poza tym nie powinny pojawiać się bąbelki. Włącz kran z ciepłą wodą, aby usunąć powietrze z grzejnika. Następnie ponownie uruchom grzejnik i opróżnij go później.

Wady gromadzenia się wapnia w podgrzewaczu wody

Jedną z głównych wad osadów wapnia w podgrzewanym podgrzewaczu wody jest tworzenie warstwy izolacyjnej w palniku gazowym i cieczy. Szczelina powoli wymieniająca ciepło jest podstawą przegrzania zbiornika. Ocieplenie powoduje osłabienie stali i pękanie kryształowej pokrywy. Oczekiwana żywotność zbiornika ulega skróceniu, ponieważ pokrywa on następnie element pod spodem i powoduje jego obniżenie.

Dodatkowo zmniejsza zdolność rezerwuaru do utrzymywania wystarczającej ilości energii do rozwoju toksycznych procesów beztlenowych. Osad dociera do rur cyrkulacyjnych i zatyka otwarte zawory zwrotne. Dodatkowo powoduje wypalenie silnika elektrycznego. Osady wapnia zatykają zawór spustowy i zatrzymują wodę, gdy płynie i popycha pojemnik, powodując więcej hałasu; w niektórych przypadkach jest to dość uciążliwe.

Dlaczego usuwać nagromadzony wapń w podgrzewaczu wody?

Koszty wody mogą wzrosnąć z powodu osadów i gromadzenia się wapnia. Dzieje się tak również w przypadku, gdy podgrzewacz wody nie działa dobrze. Osady pod elementami lub zbiornikiem zatrzymują przewodzenie ciepła w gorącej wodzie. Rezultatem jest wyższy koszt ciepłej wody i wydłużony czas podgrzewania wody. Wyczyść podgrzewacz wody po kilku miesiącach i zaopatrz się w system filtracji. Podłącz go do systemu wodnego, unikając w ten sposób gromadzenia się.

Sposoby usuwania nagromadzonego wapnia w podgrzewaczu wody

Poniżej znajduje się więcej sposobów usuwania nagromadzonego wapnia w podgrzewaczu wody:

#1. Płukanie podgrzewacza wody

Zrób to raz w roku, aby wyeliminować gromadzenie się wapnia, ponieważ wymaga to wyłączenia urządzenia i umożliwienia odpływu wody.

#2. Stosowanie zabiegów chemicznych

Przepłucz zbiornik, gdy w grzałce znajdzie się więcej wapnia. Wlej trochę octu do zbiornika z gorącą wodą. Następnie pozostaw go tam przez kilka godzin. Dokładnie wypłucz zbiornik, usuwając wapń i ocet. Nadmiar wapnia może nie stanowić problemu, jeśli te dwa nie działają. Lub problem może nie dotyczyć złogów wapnia. Możesz również przeczytać o doborze nowego podgrzewacza wody.

To okładka!

Teraz poznasz najlepsze sposoby usuwania nagromadzonego wapnia w podgrzewaczu wody. Od Ciebie również zależy, czy go spłukasz i użyjesz substancji chemicznych. Ale jeśli te dwie metody nie działają dobrze, poszukaj innych problemów w tym przypadku. Niezbędne jest nauczenie się usuwania nagromadzonego wapnia, aby uniknąć zaostrzenia się problemów. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak długo spuszczać podgrzewacz wody i jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest gazowy czy elektryczny.