Jak usunąć lepkie pozostałości z wnętrza suszarki? 3 proste metody dla Ciebie!

Jak usunąć lepkie pozostałości z wnętrza suszarki? Jeśli chodzi o suszarki, zdarzają się przypadki, w których odzież jest prana po pozostałościach z różnych przedmiotów, takich jak kleje, gumy i wiele innych. W ten sposób chcemy je wyeliminować, ale znajdziemy na to sposób. Jeśli zostanie pozostawiony bez zmian, może tam pozostać i uszkodzić zarówno maszynę, jak i odzież.

Jest na to wiele sposobów. Są wystarczająco proste do wykonania, a ich zaletą jest to, że nie kosztuje to dużo pieniędzy! Aby usunąć lepkie pozostałości, które przez jakiś czas pozostawały w twoich suszarkach, będziemy wiedzieć, jak usunąć lepkie pozostałości z wnętrza suszarki. Aby dowiedzieć się więcej, kontynuujmy.

Jak usunąć lepkie pozostałości z wnętrza suszarki? 3 proste metody dla Ciebie!

Jeśli masz również do czynienia z tym problemem w swojej pralce, musisz również wiedzieć, jak usunąć lepkie pozostałości z wnętrza pralki. Rzeczywiście, podczas tego procesu nie ulega uszkodzeniu żadna odzież ani mechanizm. Aby ponadto tego uniknąć, kontynuujmy i nauczmy się prostych metod, jak to zrobić. To dla ciebie łatwe.

Usuwanie lepkich pozostałości z wnętrza suszarki

Jak usunąć lepkie pozostałości z wnętrza suszarki? Aby wykonać te kroki, musisz najpierw nauczyć się prostych środków ostrożności, aby uniknąć obrażeń lub uszkodzeń twojego urządzenia i odzieży. Kiedy już się nauczysz, możesz wiedzieć, że musisz dalej uczyć się metod, jak to zrobić. Oto jak to się robi:

Metoda nr 1. Używanie metody termicznej do usuwania

Niektóre rzeczy mogą wisieć w kieszeniach odzieży, a niektóre z nich mogą stopić się pod wpływem ciepła suszarki i spowodować duży bałagan, powodując, że będziesz musiał wykonać więcej czynności, aby je posprzątać. Dobrze dla ciebie; widzieliśmy doskonałą metodę, która działa dobrze, ponieważ suszarki wytwarzają ciepło, aby ta metoda działała.

Większość lepkich pozostałości można zmiękczyć pod wpływem ciepła, a gdy zaczną słabnąć, można je łatwo zeskrobać lub szorować, nie martwiąc się o nic. Aby rozpocząć stosowanie tej metody, włącz suszarkę na co najmniej pięć do dziesięciu minut. Pozostałość musi zmiękczyć, ale nie za bardzo, aby się nie rozsmarowała.

Ale jeśli nie chcesz marnować więcej energii elektrycznej niż jest to wymagane, istnieje inna opcja, aby to zrobić. Suszarka do włosów to jedno z najlepszych narzędzi, których możesz użyć, jeśli nie chcesz korzystać z suszarki. Aby to zrobić, umieść suszarkę w ciepłym miejscu i pozwól jej się nagrzewać przez co najmniej pięć minut.

Przytrzymaj co najmniej pięć cali od pozostałości, aby rozpocząć.

Gdy lepki osad, który utknął w maszynie, zmięknie, możesz teraz zacząć go zeskrobać plastikową skrobaczką lub czymkolwiek, czego możesz użyć do usunięcia zmiękczonej pozostałości. Metal nie jest zalecany, ponieważ może uszkodzić wnętrze suszarki i spowodować zarysowania na całym metalu urządzenia. Chcemy tego uniknąć.

Podsumowując wszystko zwilż czystą szmatkę i trochę wody zmieszanej z mydłem. Stamtąd zakończymy, wcierając go wcześniej w dotkniętą powierzchnię i zmiękczając niektóre pozostałości, jeśli jeszcze zostały. Podgrzej, jeśli nadal są obecne i wykonaj proces jeszcze raz, aby usunąć lepkie pozostałości. Teraz masz czystą suszarkę.

Metoda nr 2. Usuwanie pozostałości za pomocą wody

Aby wykonać tę metodę, będziemy musieli zacząć od złożenia ręcznika papierowego na cztery fałdy, aby stał się grubszy i mniej obszerny. W ten sposób później wchłonie dużo wody. Zwilż szmatkę ciepłą wodą i zacznij od wyszorowania jej na dotkniętym obszarze. Upewnij się, że wkładasz niewielką siłę, aby wypchnąć pozostałości.

Zrób to kilka razy, aż pozostałość zacznie mięknąć. Wynika to z tego, że ciepła woda pomaga zmniejszyć siłę lepkości tej konkretnej pozostałości.

Aby zakończyć, połóż go na gruzie i wyszoruj po raz ostatni. Na koniec włącz suszarkę i gotowe! Możesz również zapoznać się z tym artykułem: jak czyścić bałagan w suszarce.

Metoda nr 3. Korzystanie z metody rozpuszczalnikowej

W przypadku tej metody musisz być bardzo ostrożny. Wiele rozpuszczalników i oparów jest łatwopalnych, więc próbuj używać tylko tych, które zalecamy lub tych, o których masz pewność, że nie są łatwopalne.

W ten sposób możemy zapewnić, że nadal będziesz bezpieczny podczas wykonywania tego procesu.

Na początek kup rozpuszczalnik, który z pewnością jest niepalny i na waciku nałóż niewielką ilość i umieść go na pozostałości. Pozwól mu moczyć się przez co najmniej dziesięć minut lub do momentu, gdy pozostałość zmięknie. Stamtąd zeskrob go i wyszoruj cały pozostały nadmiar lepkich pozostałości pozostawionych w suszarce. Dowiedz się więcej o swojej suszarce z tego artykułu: Czym jest cykl dezynfekcji w suszarce?

To okładka!

Jak usunąć lepkie pozostałości z wnętrza suszarki? Usunięcie lepkiego osadu jest trudne, zwłaszcza wewnątrz suszarek. Tak więc dzisiaj, ponieważ nauczyliśmy się usuwać lepkie pozostałości z wnętrza suszarki, ten problem będzie teraz łatwiejszy do rozwiązania. Dzięki temu możesz również chcieć wiedzieć, jak wyrzucić suszarkę do włosów.