Jak usunąć ładunki elektrostatyczne z koca: 5 sprawdzonych sposobów

Musisz wiedzieć, jak usunąć ładunki elektrostatyczne z koca, a dobrą wiadomością jest to, że nie musisz kupować specjalnych przedmiotów, aby rozwiązać ten problem. Omówimy pięć sprawdzonych domowych rozwiązań zmniejszających i eliminujących elektryzowanie z koca. Obejmują one użycie octu, sody oczyszczonej, a nawet matki natury.

Ale najpierw, co jest statyczne w kocu? Koce mogą mieć elektryczność statyczną z wielu powodów. Może to być przerażające dla niektórych użytkowników z powodu iskier, więc oto pięć sposobów na pozbycie się go.

Jak usunąć ładunki elektrostatyczne z koca: 5 sprawdzonych sposobów

Jak pozbyć się ładunków elektrostatycznych w kocach w domu

1. Używaj octu lub sody oczyszczonej podczas płukania lub mycia

Biały ocet może zapobiegać iskrzeniu Twojego koca, ponieważ zmniejsza przyczepność elektrostatyczną i elektryczność. Ponieważ niektóre koce nie są kompatybilne ze środkami do zmiękczania tkanin, które mogą pomóc w usuwaniu elektryzowania się, zamiast tego użyj białego octu. Kto by pomyślał, że ocet eliminuje również elektryzowanie się koca, a nie tylko uciążliwe rzeczy, takie jak głupia szpachla?

Dodaj pół szklanki białego octu do cyklu płukania i gotowe. Ale jeśli nie chcesz używać białego octu, zastąp go sodą oczyszczoną. Dodaj sodę oczyszczoną w cyklu prania, aby uniknąć wstrząsów elektrostatycznych na kocach podczas suszenia w suszarce.

2. Użyj aluminiowej kuli lub wilgotnego ręcznika w suszarce

Jednym z najczęstszych powodów, dla których koce elektryzują się, jest tarcie w suszarce. Dlatego możesz wyeliminować zakłócenia statyczne, zmieniając sposób korzystania z suszarki. Na przykład utwórz aluminiową kulkę i dodaj ją do cyklu suszenia 20 minut przed zakończeniem.

Aluminiowa kulka zapobiegnie elektryzowaniu się, więc nie musisz później zajmować się elektrycznością na kocu. Innym domowym lekarstwem jest wilgotny ręcznik zamiast aluminiowej kulki. Elektryczność statyczną, która rozwinęła się w środku, należy rozproszyć, dodając wilgotny ręcznik przed zakończeniem cyklu farbowania.

3. Wywietrz koc na zewnątrz

Po wykonaniu wskazówek dotyczących prania i suszenia koca, jak usunąć ładunki elektrostatyczne z koca, zmniejsz jeszcze bardziej wstrząsy statyczne, napowietrzając koc na zewnątrz. Ta praktyka jest nie tylko skuteczna w przypadku dezodoryzacji i odświeżania koców, ale także zmniejsza elektryzujące się przywieranie do koca, które może szokować podczas jego używania.

4. Dodaj wilgoć do powietrza

Czy wiesz, że dodanie wilgoci do powietrza może zapobiec elektryzowaniu się koca? Dodaj nawilżacz do swojej sypialni, aby powietrze wokół koca lekko sprzyjało. Metoda ta jest skuteczna zarówno w redukcji, jak i eliminacji statycznej.

5. Nawilż się

Brak wilgoci i tarcie podczas procesu suszenia powoduje, że koce elektryzują się. Jeśli wprowadzisz w siebie wilgoć, nakładając balsam na skórę lub przeczesując włosy mokrą szczotką, możesz zapobiec wstrząsom elektrostatycznym.

Dlaczego mój koc jest tak nieruchomy?

Głównym powodem, dla którego koc jest tak elektryzujący, jest ocieranie się innym materiałem, co zwykle ma miejsce w suszarce. Koc zbiera dodatkowe protony lub elektrony, co powoduje brak równowagi w jego dodatnich lub ujemnych ładunkach. Ładunek elektrostatyczny lub iskry będą generowane podczas dotykania lub pocierania koca.

Niektóre materiały na koce są również bardziej podatne na przywieranie statyczne i elektryczność. Należą do nich koce syntetyczne, takie jak poliester, sztuczny jedwab i nylon. Wręcz przeciwnie, naturalne materiały, takie jak bawełna, len, wełna i jedwab, znacznie skuteczniej rozpraszają elektryczność statyczną.

Czy elektryczność statyczna w kocach jest niebezpieczna?

Jeśli często zastanawiasz się, dlaczego mój koc iskrzy się w nocy, możesz się martwić, że zakłócenia w kocu są niebezpieczne. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie ma się czym martwić, chyba że iskry wejdą w kontakt z gazem. W takim przypadku elektryczność statyczna w kocu może narazić Cię na ryzyko pożaru w domu.

Niemniej jednak powinieneś nauczyć się i zapamiętać pięć omówionych metod usuwania ładunków elektrostatycznych z koca. Nie musisz się dziwić szokowi w łóżku. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest doświadczanie elektryczności, gdy chcesz się położyć i zrelaksować.

Jak uzyskać elektryczność z koca bez prześcieradła do suszenia?

Używanie arkuszy suszarki w suszarce to kolejna metoda usuwania ładunków elektrostatycznych z koca. Jednak arkusze suszarki nie mają dobrej reputacji. Zawierają szkodliwe chemikalia, które mogą powodować podrażnienia, ale alternatywa, zmiękczacz do tkanin, również nie jest przydatna w przypadku określonych materiałów na koce.

Więc jaka byłaby pomocna alternatywa dla prześcieradeł do suszarek i zmiękczaczy do tkanin, gdy eliminujemy elektryzowanie się koca? Możesz śledzić nasze pięć sprawdzonych sposobów powyżej! Dodatkowo upewnij się, że suszysz koce syntetyczne na zewnątrz i unikaj ich przesuszenia.

Wniosek

Czy twój koc iskrzy? W tym artykule omówiono pięć sprawdzonych rozwiązań domowych dotyczących usuwania ładunków elektrostatycznych z koca. Nie wspomnieliśmy o użyciu prześcieradeł do suszarek ze względu na ich ryzyko, a także nie uwzględniliśmy środków do zmiękczania tkanin jako roztworów, ponieważ niektóre materiały na koce nie mogą ich używać.

Zamiast tego używaj octu lub sody oczyszczonej w cyklach płukania lub prania. Możesz także wysuszyć koc na zewnątrz lub użyć aluminiowej kuli lub wilgotnego ręcznika w suszarce. Wreszcie wilgoć może wyeliminować te nieprzyjemne iskry, więc użyj nawilżacza w pokoju lub nałóż balsam na siebie przed pójściem spać.