Jak usunąć gumę z koca? 3 najlepsze kroki do zrobienia

Istnieją trzy kroki dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak wyjąć gumę z koca. Być może to Twoje dziecko ze swoim ulubionym kocykiem zwróciło się do Ciebie z informacją o zaklejonej gumie. Ale nie martw się, nie musisz od razu uciekać się do rzucania kocyka lub odcinania go.

Porozmawiamy również o niektórych popularnych, ale skutecznych domowych środkach, bezpiecznych w usuwaniu dziąseł z tkanin. Więc bez zbędnych ceregieli, wyciągnijmy tę gumę.

Jak usunąć gumę z koca? 3 najlepsze kroki do zrobienia

Jak wyjąć gumę z koca w domu

1. Zamrozić lub zamrozić koc

Ogólny skład gumy sprawia, że ​​trudno ją usunąć z tkanin takich jak koce. Dlatego najłatwiejszym sposobem na odklejenie większości gum jest zamrożenie koca. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na zamrażarkę lub materiał koca nie może być wystawiony na działanie mrozu, możesz również natrzeć gumę lodem, aż stwardnieje.

Zamrożenie koca lub pocieranie go lodem utwardzi gumę, aby ułatwić jej usunięcie. Jeśli dziąsło stwardnieje, jest mniej prawdopodobne, że na palcach pojawią się resztki dziąseł.

2. Zeskrob pozostałości gumy

Gdy guma stwardnieje, wyjmij ją z koca palcami. Następnie zeskrob szpachelką to, co pozostało na kocu. Uważaj na zarysowania materiału, ponieważ niektóre koce mogą zrzucić.

Możesz zostać z bardzo cienką warstwą gumy, której nie możesz usunąć, więc najlepszym sposobem na jej pozbycie się jest osuszenie gąbką nasączoną rozpuszczalnikiem. Zwróć uwagę, że niektóre materiały na koce są wrażliwe na rozpuszczalniki, więc lepiej pomiń tę część i zamiast tego przejdź do kroku 3.

3. Potraktuj punktowo i wysusz koc

Ostatnim krokiem jest oczyszczenie koca i upewnienie się, że na włóknach nie pozostaje guma. Miejsce, z którego usunięto gumę, będzie poplamione, więc możesz go spryskać wodą z mydłem i gąbką. Następnie użyj innej szmatki, aby usunąć pozostałości mydła przed praniem całego koca zgodnie z jego metką.

Upewnij się, że plama została usunięta przed praniem tkaniny, ponieważ może ona dalej osadzić się w materiale, jeśli tego nie zrobisz. Jest to szczególnie powszechne przy natychmiastowym praniu koców w pralce. Na koniec wysusz koc na zewnątrz przed ponownym użyciem.

Jak pozbyć się gumy z polarowego koca?

Koce polarowe stają się popularne w projektach DIY, ponieważ są łatwe do wykonania i dają jeden z najbardziej przytulnych uczuć podczas użytkowania. Ale co zrobić, jeśli guma przypadkowo utknęła na tym materiale?

 • Zamroź koc lub potrzyj gumę lodem, aby ją stwardnieć
 • Nałóż trochę octu na utwardzoną gumę i zeskrob resztki z runa. Możesz też użyć soku z cytryny lub WD-40 zamiast octu
 • Upierz koc zgodnie ze wskazówkami pielęgnacyjnymi
 • Jak pozbyć się gumy do żucia?

  Najłatwiejszym sposobem usunięcia gumy do żucia z rzeczy z tkaniny jest jej uprzednie zamrożenie. W ten sposób możesz wyjąć większość, a następnie zeskrobać pozostałości. Pamiętaj jednak o różnych domowych środkach do usuwania dziąseł, ponieważ niektóre rodzaje tkanin mogą być niezgodne z tym, czego chcesz użyć.

  Przetestuj najpierw niewielką część tkaniny przed zastosowaniem tych środków. Powinniśmy również wspomnieć o kilku innych przedmiotach powszechnie używanych do usuwania gumy, których nie ma na poniższej liście. Są to rozpuszczalniki, benzyna lakowa i spray WD-40.

  1. Ocet lub sok z cytryny

  Ocet lub sok z cytryny mogą ułatwić usuwanie gumy z tkaniny. Niektórzy ludzie nawet podgrzewają te płyny przed namoczeniem w nich utwardzonej gumy. Powinny pomóc podnieść gumę osadzoną w tkaninie, gdy będziesz ją strzepnąć w ciągu następnej godziny lub dnia.

  2. Oleje

  Kolejną rzeczą, którą możesz znaleźć w swojej kuchni do usuwania dziąseł z tkaniny, są oleje. Obejmują one twój niezawodny olej do gotowania, majonez, a nawet masło orzechowe. Nie musisz moczyć gumy tymi przedmiotami kuchennymi, ale musisz uważać na plamy, ponieważ są to oleje.

  3. Lakier do włosów

  Ostatnią rzeczą, jaką możesz łatwo znaleźć w swoim domu, aby usunąć gumę z tkaniny, jest lakier do włosów. Utwardzi gumę, aby zmniejszyć pozostałości po zeskrobaniu gumy do żucia. Należy jednak zachować ostrożność podczas używania lakieru do włosów, ponieważ niektóre tkaniny mogą się przez niego poplamić.

  Jak pasta do zębów usuwa gumę do żucia z ubrań?

  Oprócz kostek lodu, kwasów lub lakieru do włosów, możesz również rozsmarować pastę do zębów na gumie przyklejonej do ubrania, aby ją usunąć. Działa przeciw kleistości dziąseł, dzięki czemu można je usunąć tępym narzędziem bez pozostawiania śladów.

  Pasta do zębów działa rozkładając lepkość dziąseł, a także utwardzając je pod wpływem powietrza. Pamiętaj tylko, aby nieco spłaszczyć dziąsło, gdy smarujesz je pastą do zębów.

  Wniosek

  Guma do żucia może powodować ból głowy, gdy przyklei się do kawałka materiału. Na szczęście właśnie nauczyłeś się wyciągać gumę z koca za pomocą przedmiotów, które możesz znaleźć w domu. Najpierw utwardź gumę kostką lodu, a następnie zeskrob ją.

  Wyczyść plamę i przystąp do czyszczenia koca. Możesz także użyć octu, soku z cytryny, lakieru do włosów, a nawet pasty do zębów. Pamiętaj tylko, aby najpierw przetestować niewielką część koca.