Jak usunąć farbę z suszarki? 3 proste kroki, aby uzyskać czystszy wygląd!

Jak wyjąć farbę z suszarki? Podobnie jak lepkie pozostałości, wosk, a nawet farba pozostawiona w suszarce, nie będzie to łatwa naprawa, ponieważ do wykonania tego zadania potrzeba czegoś więcej niż tylko zwykłego mycia, szczotkowania i czyszczenia. W takim przypadku wymyśliliśmy sposoby na zrobienie tego w mniej surowy sposób, jednocześnie eliminując problem. Więc kontynuujmy.

Zdarzają się przypadki, w których transfer barwnika zachodzi z niektórych twoich ubrań, gdy jeden z tych kolorowych styka się z twoimi białymi, prawda? W związku z tym te plamy barwnikowe wymagają poważnej uwagi, jeśli nie chcesz, aby Twoja suszarka została wciągnięta w ten problem. Jeśli jest już za późno, aby to zrobić, nie martw się, pomożemy Ci.

Jak usunąć farbę z suszarki? 3 proste kroki

Po każdym użyciu spróbuj sprawdzić wnętrze suszarki; będzie to wskaźnik, czy Twoja suszarka wymaga czyszczenia, czy nie.

Ponadto, jeśli trudno jest zafarbować plamy, upewnij się, że proces czyszczenia przeprowadzasz po użyciu zarówno pralki, jak i suszarki. Musimy teraz wiedzieć, jak stamtąd wyciągnąć barwnik z suszarki.

Wyciąganie barwnika z suszarki

Jak wyjąć farbę z suszarki? Mogą istnieć niezbędne rzeczy, które powinieneś wiedzieć o suszarce przed wykonaniem tego procesu czyszczenia. Dzięki temu możemy uniknąć mniejszych szkód, a także dla Twojego bezpieczeństwa. Aby zrozumieć, jak możemy pozbyć się problemu, oto kroki.

Krok 1. Wybielanie pozostałości barwnika z maszyn

Odtąd mówimy nie tylko o pozostałościach barwnika pozostawionych w suszarce. Czemu? Takie sytuacje zdarzają się na pralce, gdy ubrania są przez większość czasu pomieszane. Dzięki temu barwniki mają tendencję do mieszania się, pozostawiając przerażające skutki dla twoich ubrań.

To będzie wyglądać jak brzydka plama na twojej odzieży. Nie tylko pozostawia na ubraniach, ale zdarza się, że pozostawia również na bębnach pralki i suszarki!

Tak więc, aby usunąć plamy barwnika z maszyn, do przeprowadzenia tego procesu wymagany jest wybielacz chlorowy. Jest to jedno z szybszych rozwiązań, aby usunąć barwnik z drogi, aby nie było już problemów.

Zacząć:

  • Zdobądź wiadro, w którym możesz wymieszać roztwór wybielacza chlorowego z galonem lub połową wody
  • Stamtąd załóż sprzęt ochronny i zlokalizuj plamę obecną na suszarce
  • Wytrzyj, zaczynając od wnętrza bębna aż do plamy, aby upewnić się, że nic nadal nie trzyma się bębnów

W razie potrzeby możesz to również zrobić z pralką; aby to zrobić, nie ma specjalnych wymagań, które należy spełnić, jeśli chodzi o to. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać kubek wybielacza chlorowego do dozownika pralki i ustawić go na gorący cykl przez co najmniej dwadzieścia minut. Dzięki temu na pewno plama zniknie.

Krok 2. Włączam suszarkę, aby wysuszyć wnętrze

Ponieważ po zakończeniu procesu czyszczenia będzie wyglądać dość mokro, nadszedł czas, aby włączyć maszynę nawet na chwilę, aby wysuszyć rzeczy; co najmniej pięć minut załatwi sprawę, dzięki czemu łatwiej będzie ci wykonać ostatni krok, ponieważ wszystko zostało już ustawione.

Gdy skończysz, pozwól mu odpocząć przez chwilę. Pomoże to w późniejszym łatwiejszym płukaniu.

Jeśli chodzi o pralkę, może minąć trochę czasu, zanim ją ukończysz i wysuszysz, więc aby dowiedzieć się więcej na ten temat, musisz dowiedzieć się, jak wysuszyć pralkę w najbardziej przystępny sposób. Da ci całą niezbędną wiedzę, którą musisz znać, aby przyspieszyć proces czyszczenia. Niezależnie od tego, oto jak suszyć koce w suszarce, którą chciałbyś przeczytać.

Krok 3. Finalizowanie i płukanie maszyn

Teraz, gdy zakończyliśmy ostatni i ostatni krok, ułatwimy Ci pracę. Gdy maszyna wyschnie, należy zacząć płukać jej bęben za pomocą czystej szmatki, aby uniknąć rozprowadzania się barwników, zanurzyć go w wodzie i ponownie wytrzeć dotknięty obszar, jeśli nadal jest obecny na wnętrzu.

Wyczyść, aż na suszarce nie będzie żadnych plam; na zakończenie, aby upewnić się, że wszystko jest ustawione, zwilż szmaty lub szmatki, których możesz użyć do tego procesu.

Ustaw maszynę na średnie ustawienie na co najmniej dwadzieścia minut i pozwól jej się tam kręcić, aż skończy. Kiedy nie ma w nich barwników, wszyscy jesteście dobrzy! Oto kolejny artykuł dla Ciebie: Czyszczenie transferu barwnika z bębna suszarki.

To okładka!

Jak wyjąć farbę z suszarki? Wiedza o tym, jak usunąć barwnik z suszarki, jest niezbędna, ponieważ nie zdarza się to często na tych maszynach. Zamiast tego dzieje się to o wiele częściej na twoich pralkach. Aby tego uniknąć, wspomnieliśmy o kilku krokach dotyczących suszarki. Jeśli czujesz, że brakuje, sprawdź, jak używać kapsuł pływowych w pralce.