Jak usunąć dwustronną taśmę bez suszarki do włosów? 6 niesamowitych sposobów!

Zastanawiasz się, jak usunąć dwustronną taśmę bez suszarki do włosów? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Istnieje wiele technik usuwania taśmy dwustronnej bez użycia suszarki do włosów. Możesz użyć brzytwy, taśmy pakowej, mieszanki octu, wazeliny, chusteczki i żelazka, aby usunąć taśmę ze ściany.

Dwustronna taśma jest przydatnym narzędziem w domu, ale usunięcie jej może być trudne. Najłatwiejszy sposób na usunięcie taśmy dwustronnej zależy od rodzaju powierzchni, do której jest przymocowana, i może wymagać wielu iteracji.

Jak usunąć dwustronną taśmę bez suszarki do włosów? 6 niesamowitych sposobów!

Wspaniałą wiadomością jest to, że możesz skutecznie usunąć dwustronną taśmę, jeśli dostosujesz swoje metody do materiału. Ze względu na gęstość materiałów i oddziaływanie ciepła i rozpuszczalników procedury usuwania taśm ze szkła, drewna, płyt kartonowo-gipsowych i plastiku nieco się różnią. Dowiedzmy się więcej!

Pomiary bezpieczeństwa przed usunięciem dwustronnej taśmy ze ściany

Podejmij dodatkowe środki ostrożności, jeśli używasz skrajnie łatwopalnych rozpuszczalników naftowych, takich jak płyn do spalania lub spray nawilżający (np. WD-40). W sposób zatwierdzony przez społeczność pozbądź się rozpuszczalników, mokrych szmat i pozostałości płynów. Rozpuszczalniki należy stosować wyłącznie w miejscach o odpowiedniej wentylacji. Używaj żyletki ostrożnie. Użyj żyletki, która nie jest luźna. Zawsze używaj żyletki do skrobania, aby chronić krawędź.

Sposoby usuwania dwustronnej taśmy bez suszarki do włosów

Musisz postępować zgodnie z tymi wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak usunąć dwustronną taśmę bez suszarki do włosów, zanim zaczniesz, zapewnij wszystkie środki ostrożności. Przeczytaj uważnie poniższe kroki, aby uzyskać dobre wyniki.

#1. Użyj mieszanki octu

Wymieszaj w misce 2 szklanki (270 ml) wody, 14 szklanek (50 ml) octu i kilka kropli mydła w płynie. Zanurz gąbkę w roztworze, a następnie drobnymi, okrężnymi ruchami wyczyść dotknięty obszar na ścianie. Chociaż ten roztwór do mycia jest delikatny, jest mało prawdopodobne, aby usunąć całą farbę; jednak może wystąpić pewne blaknięcie.

#2. Użyj magicznej gumki, aby usunąć wszelkie pozostałości

Zwilż magiczną gumkę i użyj jej do wytarcia dotkniętego obszaru, aż wszystkie pozostałości znikną. Gumki magiczne są umiarkowanie ścierne, dlatego nie są zalecane do powierzchni szklanych lub o wysokim połysku. Jednak dobrze nadają się do ścian i drzwi; może wystąpić łagodne blaknięcie. Magiczne gumki można znaleźć w strefie detergentów w sklepie spożywczym lub w sklepie z narzędziami.

#3. Użyj chusteczki i prostownicy

Załóżmy, że chcesz usunąć dwustronną taśmę ze ściany. W takim przypadku możesz użyć bibułki i prostownicy w lepszej technice, którą można łatwo i bezproblemowo usunąć, weź cztery kawałki bibuły i przymocuj je do taśmy. żelazko z prawej ręki. Po wzięciu prostownicy na rękę i szybkim wyprasowaniu chusteczek.

Po założeniu żelazka chusteczka nagrzeje się i przyklei do taśmy. Wyciągnij chusteczkę natychmiast, gdy się nagrzeje i przymocuj ją do taśmy. Dzięki temu taśma będzie również dostarczana z chusteczką.

#3. Użyj taśmy pakowej

Jest to prosta technika usuwania dwustronnej taśmy ze ściany. Musisz kupić taśmę pakową w sklepie z narzędziami, przykleić taśmę pakową na taśmę przymocowaną do ściany, położyć ją na co najmniej 2 minuty i wyciągnąć taśmę pakową; po pociągnięciu taśmy do pakowania, dwustronna taśma na ścianie automatycznie wyjdzie ze ściany. Nie ma gwarancji, że dwustronna taśma ze ściany zostanie zdjęta za jednym razem. Być może będziesz musiał spróbować dwa, trzy lub więcej razy, aż taśma zostanie zdjęta.

#4. Użyj brzytwy

Ta metoda może być szkodliwa, jeśli nie używasz narzędzi bezpieczeństwa; ostrożnie trzymaj ostrze w dłoni i powoli zeskrob taśmę, nigdy nie ścieraj mocno, aby uniknąć usunięcia farby ze ścian.

#5. Użyj zmywacza do kleju

Możesz kupić dowolny zmywacz do kleju w dowolnym sklepie. To czasochłonny proces. Musisz zdjąć zmywacz kleju na dwustronnej taśmie na ścianie, pozostawić go na 5 minut, a następnie ściągnąć zmywacz w taki sposób, aby sama taśma dwustronna mogła się z nim wiązać.

#6. Użyj wazeliny

Jest to również prosta metoda, która może być pomocna przy usuwaniu taśmy dwustronnej ze ściany, kup WD-40 w sklepie. Rozpyl go na taśmę dwustronną na testamencie i zostaw na jakiś czas. Po pewnym czasie na taśmie pojawiają się bąbelki i można ją łatwo odkleić. Przed użyciem tej wazeliny należy założyć maskę na usta, aby uniknąć infekcji i zakryć oczy. Możesz również przeczytać, jak usunąć naklejki za pomocą suszarki.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się wszystkiego o tym, jak usunąć dwustronną taśmę bez suszarki do włosów? Przeczytaj uważnie te wskazówki, aby usunąć dwustronną taśmę bez suszarki do włosów, ale pamiętaj o wszystkich środkach ostrożności, zanim zaczniesz. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak używać suszarki do włosów na wszy i jak korzystać z dyfuzora do suszarki do włosów.