Jak usunąć blok konstrukcyjny podgrzewacza wody? 8 prostych kroków!

Jak usunąć blok konstrukcyjny podgrzewacza wody? W zaledwie kilku krokach możesz; i te rzeczy poznasz, gdy zagłębisz się w ten artykuł.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby najpierw wyłączyć wyłącznik automatyczny, podłączyć wąż, odkręcić wodę, zdjąć pokrywę z panelu dostępu i wytrzeć zainstalowany element przed jego zainstalowaniem.

Jak usunąć blok konstrukcyjny podgrzewacza wody? 8 prostych kroków!

Następnie uzupełnij zbiornik urządzenia i wymień powierzchnię podczas przełączania wyłącznika. Chociaż kroki mogą wydawać się trudne, nadal są możliwe. Tylko pamiętaj, jak wspomniano, aby wyłączyć prąd. Sprawdź, czy nie ma innych potencjalnych wycieków, jeśli występują. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Kroki usuwania bloku konstrukcyjnego podgrzewacza wody

Jak więc usunąć blok konstrukcyjny podgrzewacza wody? Poniżej znajdują się kroki, które pomogą Ci usunąć element konstrukcyjny podgrzewacza wody:

Krok 1. Wyłączanie tak zwanego wyłącznika

Wyłącz najpierw wyłącznik w panelu elektrycznym. Użyj testera napięcia, aby określić, czy do urządzenia nie dociera prąd elektryczny. Potraktuj to jako niezbędne narzędzie bezpieczeństwa do usunięcia elementu podgrzewacza wody bez zasilania potrzebnego do użycia.

Krok #2. Podłączanie węża

Zacznij podłączać wąż do podgrzewacza wody, ale bez zasilania. Ten krok pomaga określić osady z zatkania zaworu spustowego. Wykonaj ten krok, ale nie opróżniaj zbiornika na wodę.

Krok 3. Wyłączanie wody

Wykonaj krok, ale najpierw wyłącz wodę. Wyłącz dopływ wody w taki sam sposób, jak zamykasz zawór wlotowy. Wykonaj ten prosty krok, który możesz zobaczyć nad urządzeniem. Pozwól, aby powietrze dostało się do zbiornika, aby uwolnić gorącą wodę z urządzenia. Ten krok jest ostatnim procesem, gdy odkręcisz kran obok kranu i odkręcisz gorącą wodę.

Krok 4. Zdejmowanie osłony panelu dostępu

Zdejmij pokrywę w panelu dostępu. Metoda usuwania powierzchni w panelu dostępu wykorzystuje śrubokręt. Plastikowy korpus jest widoczny w termostacie podgrzewacza wody. Więc delikatnie usuń ten. Na tym etapie sprawdź okablowanie w razie potrzeby. Sprawdź, czy jakakolwiek część wydaje się stopiona lub uszkodzona. Wszelkie uszkodzone przewody należy natychmiast wymienić, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Odłącz przewody elementu w podgrzewaczu wody od elementu. Poluzuj również śrubę.

Krok 5. Zdejmowanie elementu bez użycia klucza do elementów

Użyj nasadki zamiast klucza do elementów. Standardowy wymiar gniazda to konwencjonalny półtora cala.

Krok 6. Wycieranie nowego elementu przed zainstalowaniem

Wyczyść i wytrzyj nowy element do zamontowania, co pomaga uniknąć przenoszenia zanieczyszczeń do podgrzewacza wody. W takim przypadku postępuj zgodnie z niezbędnymi procedurami. Przymocuj pierścień „O” do nowego elementu grzejnego. Załóż pierścień „O” i delikatnie włóż element do zbiornika grzałki. Dokręć kluczem do elementów. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę tę procedurę, nie należy używać standardowego klucza.

Krok 7. Uzupełnianie zbiornika podgrzewacza wody

Zamknij zawór spustowy i włącz dopływ wody. Natychmiast włącz zasilanie. Upewnij się, że zbiornik jest całkowicie napełniony przed włączeniem zasilania. Ilość wody w połowie może spowodować uszkodzenie elementu grzejnego. Wykonaj następny krok, aby sprawdzić nowy zainstalowany element pod kątem ewentualnych oznak wycieku. Zamknąć dopływ wody w przypadku wycieku. Kontynuuj, dokręcając jego część. Zmień także położenie pierścienia „O”.

Krok 8. Wymiana osłony w termostacie i wyłącznika w wyłączniku

Izolacja, osłona panelu dostępu i osłona termostatu wymagają wymiany po całkowitym napełnieniu zbiornika. Po zakończeniu wymiany obudowy włącz urządzenie, włączając je ponownie. Niespójność w przepływie wody jest bardziej prawdopodobna przy otwartych kranach, z powodu powietrza w podgrzewaczu wody. Niemniej jest to całkowicie normalne. Problem ostatecznie rozwiązuje się samoistnie po krótkim czasie.

Narzędzia i materiały potrzebne do usunięcia bloku konstrukcyjnego podgrzewacza wody

Przygotuj się na materiały eksploatacyjne, takie jak 38-milimetrowe gniazdo, tester napięcia, wąż i śrubokręt. Użyj testera napięcia, aby po wyłączeniu bezpiecznika do urządzenia nie płynął prąd. Użyj węża, aby sprawdzić, czy osady całkowicie zatkały zawór spustowy. Użyj również śrubokręta, aby pozbyć się osłony w panelu dostępu. Czas potrzebny na jej wykonanie to osiem minut. Możesz również przeczytać o tym, gdzie można zainstalować punkt używanego podgrzewacza wody.

Inne wskazówki dotyczące usuwania bloku konstrukcyjnego podgrzewacza wody

Istnieje więcej cennych wskazówek, które warto rozważyć przy demontażu elementów składowych podgrzewacza wody.

  • Wyłącz prąd i pozwól wodzie w cylindrze ostygnąć.
  • Zatrzymaj się w wodzie, uruchamiając główny kurek odcinający wodę. Otwórz kran z ciepłą wodą, pozostawiając go otwartym, spuszczając wodę w naczyniu wzbiorczym i rurociągach.
  • Odłącz gorącą rurę wylotową w cylindrze.
  • Podawaj kamerę inspekcyjną, gdy łączy się z telefonem, aby zobaczyć ją podczas wizualnej oceny stanu.
  • Podłącz ponownie rurę wylotową, gdy gorący kran jest wyłączony.
  • Otwórz główny zawór odcinający wodę, aby następnym razem otworzyć kran z ciepłą wodą. W ten sposób usuniesz wszelkie uwięzione w nim powietrze.
  • Ponownie zwróć uwagę na cylinder, aby sprawdzić ewentualne wycieki.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak usunąć blok konstrukcyjny podgrzewacza wody w razie potrzeby. Wymieniono kroki, które należy zapamiętać. Ponadto pamiętaj o innych wskazówkach, aby usunąć blokadę. Ale oczywiście przygotuj narzędzia i materiały podczas wspomnianego usuwania. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak usunąć wapń z podgrzewacza wody i jak wymienić element podgrzewacza wody.