Jak usunąć atrament z suszarki? 6 najlepszych sposobów!

Zastanawiasz się, jak usunąć atrament z suszarki? Użyj wody z mydłem, alkoholu do wycierania, nadtlenku wodoru, zmywacza do paznokci, magicznej gumki lub komercyjnego środka czyszczącego. Są to opcje usuwania atramentu z pióra w suszarce, łatwe i szybkie w użyciu do czyszczenia świeżych plam.

Ponadto najlepiej radzą sobie z plamami z atramentu i trwałymi śladami, dzięki czemu pranie staje się łatwe, przyjemne i nieskomplikowane.

Jak usunąć atrament z suszarki? 6 najlepszych sposobów!

I chociaż może być kuszące pozostawienie atramentu w suszarce, nie jest to zalecane. Atrament wysycha, gdy urządzenie stygnie, ale wkrótce topi się pod wpływem ciepła, które ponownie trafia do suszarki. Przyjrzyjmy się więc temu głębiej!

Sposoby na usunięcie atramentu z suszarki

Poniżej znajdują się sposoby, które należy wziąć pod uwagę podczas wyjmowania atramentu z suszarki.

#1. Woda z mydłem

Woda z mydłem służy do czyszczenia okna, betonu i nie tylko. Detergent do prania i płyn do naczyń są świetnymi zabójcami atramentu. Są najlepszymi kandydatami do usuwania atramentu z ubrań, a ponadto są idealne do usuwania nowych plam z atramentu wewnątrz suszarki. Użyj dowolnej opcji jako podstawowej obrony przed kolorami.

Wyczyść wnętrze suszarki usuwając atrament i dodając dwie łyżeczki płynu do naczyń w proporcji 2 filiżanek napełnionych ciepłą wodą. Zwilż ściereczkę na miksturze razem z tobą, nie mocząc jej. Do czyszczenia wnętrza suszarki należy używać ręcznika i wywierać umiarkowany nacisk. Delikatnie szoruj ruch, aby przejść przez atrament. Wymień nową tkaninę w momencie, gdy atrament zacznie plamić i kontynuuj, aż zobaczysz, że znika. Zakończ zadanie ściereczką ze słodką wodą, usuwając resztki mydła.

#2. Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru jest mistrzem wszechczasów jako środek czyszczący do samodzielnego montażu. Czyści wszystko, od mosiężnych okuć po zęby i pomaga. Użyj nadtlenku wodoru, gdy wyschnięta lub świeża plama z atramentu jest odporna na wcieranie alkoholu i mydła do naczyń, ponieważ jest szefem. Ta metoda usuwa wszelkie uporczywe i nowe plamy w dowolnym momencie. Więc weź jedną butelkę do swojej apteczki, aby pracować.

Wymieszaj wodę i nadtlenek w misce do czyszczenia wnętrza suszarki i pralki, w tym na zewnątrz. Zmocz ręcznik w płynie i wetrzyj go w plamę za pomocą ręcznika. Używaj umiarkowanego nacisku podczas wymiany szmatki, aby uniknąć pojawienia się atramentu wewnątrz i wokół, co pogorszy sytuację. Kontynuuj, aż suszarka będzie wolna od atramentu i wyczyszczona. Przepis rzeczywiście działa w celu usunięcia zapachu w suszarce, takiego jak zapach stęchlizny. Możesz również zainteresować się powodami używania nadtlenku wodoru do prania.

#3. Zmywacz do paznokci

Plamę znalezioną w suszarce pozbądź się zmywacza do paznokci tam, gdzie jest to najodpowiedniejsze. Aceton tnie tusz podobnie do alkoholu, redukując poszczególne składniki. Atrament wnikający do zmywacza do paznokci nie przykleja się do metalu, co ułatwia czyszczenie. Więc dodaj trochę wody do jelita razem ze zmywaczem do paznokci. Zwilż ściereczkę na mieszankę i usuń plamę, unikając w ten sposób jej rozmazywania. Po napełnieniu tuszem wymień materiał i kontynuuj usuwanie plamy tuszu, aż suszarka będzie wolna od plam. Spróbuj użyć lakieru do włosów, jeśli nie ma zmywacza do paznokci.

#4. Magiczna gumka

Magiczna gumka pomaga wymazać cały ten nieznośny atrament, więc wyciągnij tę, gdy masz do czynienia z niemożliwymi do usunięcia plamami. Załóż rękawiczki, gdy wcierasz gumkę w zaschnięty atrament; więc wyczyść go później. Użyj mokrej szmatki do pilnowania obszaru i usuwania okruchów, gdy się pojawiają. Kontynuuj używanie magicznej gumki, aż w końcu miejsce wróci do stanu fabrycznego. Wytrzyj bęben, usuwając w ten sposób pozostałości. Urządzenie jest łatwo dostępne, wraca do pracy po zakończeniu sesji.

#5. Komercyjny środek czyszczący

Daj szansę temu komercyjnemu środkowi czyszczącemu, w tym Goof Off, Goo Gone i innym produktom zawierającym wszystkie niezbędne składniki. Najlepiej sprawdza się na uporczywych wyciekach i roztopionych kredkach zgodnych z zaleceniami producenta. Przetestuj komercyjny środek czyszczący na małej części przed wypróbowaniem go na dużej plamie. Noś sugerowany sprzęt ochronny, taki jak okulary, znaki i rękawiczki. Ta suszarka jest wygodnym narzędziem do usuwania plam z atramentu.

#6. Ręcznik nasączony wybielaczem

Jak więc wyjąć atrament z suszarki? Wybielacz jest cennym środkiem czyszczącym, który pod wpływem ciepła suszarki jest doładowywany. Jest idealny do obsługi trudnego do usunięcia i zaschniętego atramentu w suszarce do ubrań. Wybiel go, gdy usuniesz zaschnięty atrament w suszarce. Zabieg jest prosty i czyni cuda, przywracając suszarkę do nowego stanu. Wymieszaj wodę i niechlorowany wybielacz w wiadrze i zwilż ręcznik w mieszaninie. Następnie poczekaj, aż ściereczka zwilży się, a następnie wykręć ją i wyślij do suszarki na dużym ogniu. Po zakończeniu cyklu sprawdź, czy nie ma plam, zdejmując ręcznik. Wytrzyj wnętrze suszarki czystą wodą, usuwając pozostałości wybielacza.

To okładka!

Dowiesz się, jak usunąć atrament z suszarki za pomocą ręczników nasączonych wybielaczem, komercyjnego środka czyszczącego, magicznej gumki, zmywacza do paznokci, wody z mydłem i nadtlenku wodoru. Mogą one chronić suszarkę przed atramentem, sprawić, że ubrania będą suche i ciepłe oraz korzystać z czystego urządzenia. Dzięki efektywnemu wykorzystaniu atramentu, Twoje plamy w końcu się usuną. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, ile waży suszarka, a ile to pralko-suszarki komercyjne.