Jak usunąć atrament z suszarki? 10 najlepszych sposobów!

Chcesz wiedzieć, jak usunąć atrament z suszarki? Postępuj zgodnie ze sposobami używania wody z mydłem, acetonu, alkoholu do nacierania, rozcieńczalnika do farb, WD-40, nadtlenku wodoru, środka odstraszającego owady, wybielacza i innych.

Chociaż myślisz o pozostawieniu atramentu tam, nadal topi się po tym, jak ciepło trafia bezpośrednio do suszarki, ponieważ nie stanowi to problemu w przypadku ciemnych ubrań, ale nie lubisz, gdy białe mają plamy.

Zawsze lepiej jest wyeliminować atrament z wnętrza suszarki. Dlatego postępuj zgodnie z kilkoma sposobami, aby najlepiej radzić sobie z trwałymi śladami i plamami z atramentu. Z pewnością dni prania okażą się przyjemniejsze niż kiedykolwiek.

Sposoby na usunięcie atramentu z suszarki

Oto sposoby na usunięcie atramentu z suszarki:

#1. Magiczna gumka

Usuń atrament i poczekaj, aż suszarka znów zacznie brzęczeć. Przetrzyj atrament magiczną gumką. Użyj wilgotnej szmatki, która ozdobi obszar. Usuń okruchy po ich pojawieniu się. Po usunięciu pozostałości wytrzyj bęben.

#2. Woda z mydłem

Woda z mydłem pomaga w czyszczeniu betonu, okien i innych elementów jeszcze. Mydło do naczyń i detergent do prania to rozwiązanie do obsługi atramentu. Oboje pomagają usuwać atrament z suszarki. Użyj dwóch filiżanek ciepłej wody; zawiera dwie łyżki mydła w płynie. Umieść szmatkę na mieszance. Weź ręcznik, który posprząta wnętrze. Następnie zastosuj umiarkowany nacisk podczas szorowania plamy. Dodaj nową tkaninę, jeśli uważasz, że atrament plami jeszcze bardziej. Kontynuuj, usuwając jego kolor. Wytrzyj ściereczką i świeżą wodą, aby usunąć pozostałości mydła.

#3. Zmywacz do paznokci

Następnym razem, gdy będziesz mieć do czynienia z plamami z tuszu, użyj zmywacza do paznokci, aby usunąć tusz, jednocześnie redukując określone składniki, ponieważ zapobiega to przywieraniu tuszu do metalu. Wlej trochę wody i zmywacza do miski. Następnie dodaj trochę szmatki do środka czyszczącego i zmocz go. Trzymaj się z dala od koloru. Uwolnij suszarkę od plam. Użyj lakieru do włosów, jeśli nie ma lakieru do paznokci.

#4. Aceton

Aceton jest jak dotąd najskuteczniejszym ze wszystkich zmywaczy do tuszu. To prawdziwy zwycięzca, a jednocześnie najbardziej szkodliwy. Ten rozpuszczalnik jest pomocny w zmywaczu do paznokci; w ten sposób usuwa farbę. Najlepiej usuwa również atrament. Po prostu noś rękawiczki i maskę podczas korzystania z tego produktu.

#5. Rozcieńczalnik do farb

Spróbuj użyć rozcieńczalnika do farb, chociaż jest łatwopalny. Noś maskę, a następnie rękawiczki, kiedy jej używasz, kiedy oddychasz. Odłącz suszarkę i pozostaw ją chłodną. Odsuń wentylator i otwórz okna. Użyj tylko niewielkiej ilości w starej szmatce. Służy do wycierania plam z tuszu. Następnie umyj wewnętrzne elementy suszarki czystą i wilgotną ściereczką z mydłem. Pozwól drzwiom pozostać otwarte, pozwól powietrzu wychodzić przez dwadzieścia cztery godziny, zanim ponownie je podłączysz.

#6. Alkohol do nacierania

Alkohol do nacierania to odpowiedni środek czyszczący, który wymaga jedynie rękawiczek i maski. Poczekaj, aż suszarka ostygnie, zanim ją odłączysz. Włącz wentylator, aby wydostały się opary. Otwórz okna dookoła. Namocz waciki lub ręczniki papierowe, ponieważ są całkowicie nasączone atramentem. Wyczyść wnętrze suszarki ściereczką z mydłem. Odsuń wentylator i pozostaw drzwi otwarte przez dwadzieścia cztery godziny.

#7. WD-40

Usuń plamy i atrament z powierzchni za pomocą WD-40. Ten smar może również obsługiwać prace konserwacyjne i wiele projektów. Jest również łatwopalny podczas używania rękawiczek i masek. Podobnie pozwól suszarce ostygnąć i całkowicie odłączyć. Spryskaj go czystą szmatką i zetrzyj atrament. Następnie wypłucz i zmień szmatkę, której używasz.

#8. Wybielacz

Wyczyść suszarkę wybielaczem. Tylko upewnij się, że nie uszkodzi innych części. Po pierwsze, wybielacz może uszkodzić niektóre powierzchnie. Suszarka będzie w porządku. Używaj też maski i rękawiczek, ponieważ wybielacz jest uważany za niepalny. Dowiedz się, jak używać wybielacza w pralce.

#9. Delikatny peeling

Ten delikatny środek czyszczący usuwa plamy, pod warunkiem, że natychmiast się nim zajmiesz. Nigdy nie jest toksyczny ani niepalny. Dzięki temu nie będziesz się martwić płomieniami ani oparami. Mimo to załóż rękawiczki i maskę. Wylej delikatny szorek na czystą szmatkę. Wyszoruj te plamy atramentu i całkowicie je usuń. Zamocz materiał, jeśli jest w nim zbyt dużo atramentu. Dokładnie spłucz, a także plamy czystą wodą.

#10. Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru jest cenny, gdy czyścisz wszystko, od zębów po mosiężne łączniki i tusz w suszarce, ponieważ pomaga to również usunąć nowsze plamy z tuszu. Weź trochę do butelki i połącz z wodą. Połóż ręcznik na płynie. Przetrzyj go obok atramentu. Poczekaj, aż suszarka będzie wolna od atramentu i będzie już czysta.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak usunąć atrament z suszarki za pomocą alkoholu gumowego, wody z mydłem, nadtlenku wodoru i innych. Bądź bardzo ostrożny, używając każdego z nich, aby skutecznie usunąć plamy z atramentu i trwałe ślady! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak usunąć plamy z atramentu i jak wyjąć kredki z suszarki.