Jak ustawić suszarkę na pralce? 8 prostych kroków!

Czy kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, jak ustawić suszarkę na pralce? Jeśli chcesz ustawić suszarkę na pralce, najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest zestaw do układania. Zestaw do sztaplowania to akcesorium do prania, które mocuje się z przodu pralki i suszarki ładowanej od przodu. Gwarantuje również, że Twoja suszarka i pralka spoczywają bezpiecznie jako jedna stała jednostka, oszczędzając znaczną ilość miejsca.

Podczas pracy zestawy do sztaplowania zwiększają wpływ suszarki na górną krawędź pralki i łagodzą wstrząsy obu maszyn. Zapobiega to ześlizgiwaniu się suszarki z górnej części pralki na podłogę, co byłoby katastrofalne dla sprzętu i pralni.

Jak ustawić suszarkę na pralce? 8 prostych kroków!

W każdym domu umieszczenie suszarki na górnej krawędzi pralki jest praktycznym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić miejsce na podłodze. Możesz kupić zestaw do układania i sprawić, by tak się stało, o ile Twoje modele pralki i suszarki są kompatybilne. Przyjrzyjmy się temu dokładnie!

Kroki układania suszarki na pralce

Maszyny są stabilnie sztaplowane za pomocą zestawu do tyczenia. Nawet jeśli suszarka zajmuje więcej miejsca niż pralka. Nie musisz się w ten sposób martwić, że suszarka wypadnie z pralki. Możesz dowiedzieć się, jak ustawić suszarkę na pralce. Wystarczy wykonać następujące kroki.

Krok 1. Kup najlepszy zestaw do układania

Pierwszą rzeczą, którą musisz ustawić na pralce, jest najlepszy zestaw do układania. Niektóre z nich są oznaczone lub uniwersalne, ale zawsze sprawdź, czy zestaw, który zamierzasz kupić, jest odpowiedni dla Twojej pralki i suszarki.


Krok 2. Wybierz maszyny tej samej marki

Każda suszarka, o ile pasuje, może być ułożona na pralce. Możesz jednak naruszyć gwarancje obu urządzeń, jeśli to zrobisz. Zamiast tego szukaj pralek i suszarek, które można układać w stosy. Zwykle oznacza to posiadanie tej samej marki pralki i suszarki. Nawet od tego samego producenta nie wszystkie pralki i suszarki można układać w stosy. Aby ustalić, czy Twoje maszyny są porównywalne, przeczytaj instrukcje, zapytaj sprzedawcę lub odwiedź witrynę pomocy technicznej. Wielu producentów produkuje dopasowane pralki i suszarki, które można porządnie układać w stosy. Zarówno pralki ładowane od przodu, jak i ładowane od góry są dostępne w opcji sztaplowania. Zestawy pralko-suszarki do układania w stosy są porównywalne pod względem ceny ze zwykłymi zestawami pralko-suszarki.

Krok 3. Przygotuj maszyny

Musisz przygotować swoją maszynę do ustawiania w stos, nogi suszarki prawie na pewno będą musiały zostać odkręcone, zanim będzie można je prawidłowo ułożyć. Aby amortyzować suszarkę i zapobiegać wibracjom, producent może również zalecić dodanie podkładu z pianki samoprzylepnej na pralkę. W takim przypadku należy dołączyć zestaw do układania. Jeśli zdecydujesz się później rozłożyć swoje urządzenia, trzymaj nogi w bezpiecznym miejscu. Odsuń pralkę od ściany o co najmniej kilka centymetrów. Potrzebujesz wystarczająco dużo miejsca, aby wszystko podłączyć, ale nie chcesz, aby urządzenia były zbyt daleko od ściany, aby trudno było je wsunąć z powrotem na miejsce po zakończeniu.

Krok 4. Umieść suszarkę na pralce

Do podniesienia suszarki potrzebne są minimum dwie osoby, które będą musiały wspólnie pracować. Przysiad z ugiętymi nogami i rękami pod suszarką. Podnoś ostrożnie, ciągnąc ciężar nogami, a nie plecami. Suszarkę należy umieścić na pralce. Suszarki są duże i nieporęczne. Nieprawidłowe podniesienie może spowodować obrażenia. Podnoś ostrożnie i, jeśli to konieczne, poproś o dalszą pomoc. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jak podłączyć pralkę i suszarkę.

Krok 5. Dołącz swoje maszyny

Zestaw do ustawiania w stos powinien zawierać nasadkę lub wspornik, który łączy pralkę i suszarkę. Zwykle znajduje się z tyłu maszyny. Przyklej cztery białe plastikowe paski do czterech rogów obudowy. Następnie przymocuj cztery czarne antypoślizgowe końcówki. Upewnij się, że gładka strona stosu jest skierowana do góry. Umieść go na środku pralki, śruby najprawdopodobniej utrzymają mocowanie lub wspornik na miejscu.

Krok 6. Użyj zapięcia na pasek

Należy użyć zapięcia pasków teraz, gdy suszarka jest podłączona do pralki. Na początek wyjmij lewy pasek mocujący z zestawu do prania i suszenia. W tej chwili jest to jeszcze trochę niechlujne. Przeciągnij pasek przez środkowy otwór napinacza paska i nad pralką i suszarką. Dźwignię napinacza paska można przesuwać w górę iw dół, aby wyregulować napięcie paska. Kontynuuj, aż pasek będzie całkowicie napięty. Przymocuj białą plastikową osłonę do napinacza paska, aby zapewnić dodatkową ochronę.

Krok 7. Połącz z rurami gazowymi, wodnymi lub wydechowymi

Po skręceniu pralki i suszarki razem, podłącz węże wodne do pralki i przewodu gazowego, a otwór wentylacyjny do suszarki, zgodnie z zaleceniami producenta. Aby uniknąć wycieków, upewnij się, że są odpowiednio chronione. Zrób to po przymocowaniu pralki i suszarki do wspornika. Możesz łatwo dotrzeć do przyłączy, ponieważ urządzenia zostaną odsunięte od ściany, aby zainstalować wspornik.

Rura doprowadzająca wodę i wąż spustowy będą dołączone do podkładek. Obydwa należy załączyć. Suszarki będą wyposażone w kanał wentylacyjny, który należy podłączyć do zewnętrznego otworu wentylacyjnego. Będziesz także musiał podłączyć przewód gazowy, jeśli masz suszarkę gazową.

Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, dlaczego moja suszarka pachnie gazem i jak wyczyścić zatkaną rurę odpływową.

Krok 8. Podłącz przewody zasilające

Po skonfigurowaniu wszystkiego teraz podłącz je do prądu, najpierw ustaw je w pobliżu rozdzielnicy dla ułatwienia, a następnie podłącz.

To okładka!

Naprawdę cieszymy się, że rozumiesz, jak ustawić suszarkę na pralce, czytając powyższe kroki, możesz teraz łatwo ustawić swoje maszyny, po prostu wykonując te czynności. Miłego dnia, przyjaciele! Pomocne może być przeczytanie o tym, gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania.