Jak ustawić sofę i sofę w mobilnym domu?

Czy niedawno przeniosłeś się na przyczepę stacjonarną i masz problemy z meblami? Ludzie wahają się wyrzucić lub zatrzymać wszystkie swoje meble, gdy zmieniają się w przyczepę stacjonarną. Dlatego nauczymy Cię, jak ustawić sofę i fotelik w mobile home.

Co to jest domek mobilny?

Mobile home to duża przyczepa mieszkalna przeznaczona do całorocznego mieszkania w jednym miejscu. Znany jest również jako domy prefabrykowane. Ogólnie forma jest pudełkowa, a wiele punktów wejściowych utrudnia umieszczenie dużych mebli.

Istnieją dwa sposoby przeniesienia przyczepy stacjonarnej: holowanie lub przyczepa. Przydatne jako stałe lub półstałe miejsce zamieszkania, możesz je przenieść w dowolnym momencie ze względów prawnych. Mają tę samą historię, ale obecnie są niesamowicie różne pod względem wzornictwa.

Jak umieścić sofę i sofę w Mobile Home?

Mieszkanie na małej przestrzeni sprawia, że ​​trudno jest czuć się komfortowo podczas przenoszenia mebli. Ponadto niewłaściwe rozmieszczenie mebli w domku mobilnym może utrudnić zabawę. Ułóż umeblowanie tak, aby umożliwić jak najefektywniejsze poruszanie się pieszych do iz domu.

Wypróbuj kilka różnych układów, aby jak najlepiej wykorzystać mały salon. Skonfiguruj swoje meble w sposób, który przyniesie korzyści Tobie i pomieszczeniu. Oto kilka sposobów na umieszczenie sofy i fotelika w przyczepie stacjonarnej.

Pomyśl, jak zachęcić ludzi do rozmowy

Ludzie powinni móc rozmawiać ze sobą bez mrużenia oczu lub krzyczenia przez pokój. Aby ludzie mogli rozmawiać, ustaw sofy i dwuosobowe fotele tak, aby nie znajdowały się naprzeciw siebie, ale wystarczająco blisko. Jeśli pomieszczenie jest zbyt duże, stwórz różne strefy konwersacyjne.

Zdecyduj o punkcie ostrości

Centralny punkt sprawia, że ​​dekorowanie i umeblowanie miejsca jest prostsze. W większości pomieszczeń mieszkalnych z domkami mobilnymi o pojedynczej szerokości można znaleźć centralne miejsce. Najczęstszymi punktami zainteresowania są regały, kominki i ściany akcentujące.

Używaj dywanów o odpowiednim rozmiarze

Jeśli możesz, umieść dywaniki pod wszystkimi meblami. Upewnij się, że jest wystarczająco duży, aby zmieścić wszystkie meble w aranżacji, nawet jeśli podłoga jest odsłonięta. Jeśli to możliwe, duże przedmioty powinny mieć przednie nogi na dywanie.

Rozpoznaj trendy ruchu w Twojej okolicy

Jednoszerokie zazwyczaj mają przednie wejście, przedpokój i kuchnię. Z tego powodu nasze możliwości aranżacji mebli są minimalne. Chociaż najczęstszym układem mebli dla pojedynczych szerokości jest ustawienie mebli przy ścianach, istnieją inne opcje.

Skala i równowaga

Jeśli chodzi o aranżacje mebli, skala i równowaga są niezbędne do uzyskania przyjemnego projektu. Jeśli mówisz o wielkości pokoju, mówisz o meblach o odpowiedniej wielkości. Kilku projektantów zaleca zasadę trzech.

Umieść większość mebli na dolnej jednej trzeciej elewacji ściany, jeśli to możliwe. Najlepsze meble powinny być ustawione symetrycznie lub naprzeciw siebie w uporządkowanej oprawie. Aranżacja mebli jest ograniczona, ale nadal możesz mieć świetny domek mobilny, jeśli dobrze to zaplanujesz.

Zbuduj część dzienną, która jest oddzielona od siebie. Jeśli masz duży salon, podziel go parawanami, zasłonami lub czymkolwiek, co jest dostępne. Następnie podziel meble w określonych strefach, aby stworzyć pokoje.

Wyrzuć wszystko za duże. Meble, które są za duże dla Twojego domu mobilnego, mogą zostać sprzedane lub przekazane w formie darowizny. Ale bez względu na to, jak mały lub duży, może przeszkadzać w komforcie i stylu pomieszczenia.

Powinieneś trzymać meble z dala od okna. Jeśli masz małą przestrzeń życiową, nie zasłaniaj światła, ponieważ może ono dawać wrażenie lekkości i otwartości. Zamiast tego ustaw krzesła lub inne meble, aby otoczyć okna lub przenieś je do innego pokoju.

Innym jest pozbycie się dużych przedmiotów. Na przykład, powinieneś trzymać duże sofy i krzesła z dala od drzwi i wejść. Mobilny dom może wydawać się ciasny, jeśli meble są stłoczone w drzwiach.

Układaj rzeczy pionowo. Zamiast zaśmiecać meble książkami, umieść je w biblioteczce przy ścianie i poza zasięgiem wzroku. Aby Twój domek mobilny wydawał się większy, użyj wysokiej półki na książki, aby uzyskać wrażenie długości.

Użyj jasnego schematu kolorów

Możesz stworzyć wrażenie większego pomieszczenia, używając neutralnych i jasnych mebli. Nie wybieraj rzeczy, które mają wiele wzorów. Jeśli zamierzasz używać mebli, upewnij się, że pasują zarówno do koloru, jak i stylu.

Konfiguracja od sofy do Loveseat

Ta koncepcja jest dla Ciebie, jeśli w Twoim salonie znajdują się dwa meble, takie jak sofa i dwuosobowa kanapa. Umieszczenie sof w taki sposób, aby były skierowane do siebie, tworzy harmonię w pomieszczeniu. Te pomysły nie są dla osób o małej przestrzeni życiowej, więc możesz je przekazać.

Jeśli jednak masz duży salon, może to być idealny plan dla Ciebie. Kolejnym elementem tego projektu, który zasługuje na uznanie jest to, że sprzyja hostingowi. W ten sposób możesz rozmawiać ze swoimi współpracownikami, siedząc naprzeciwko nich.

Wniosek

Wiem, o czym myślisz; to wiele sposobów na stylizację małego domku mobilnego! Ale tak, projekty są nieograniczone, niezależnie od wielkości domu. Więc idź i eksperymentuj z meblami i domem, aby dopasować swój styl i wygodę.